Vitodens 222-W – kocioł wiszący z zasobnikiem ładowanym warstwowo


Zalety

  • Zajmujący niewiele miejsca, gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny o wymiarach w standardzie kuchennym
  • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody dzięki wbudowanemu ładowanemu warstwowo zasobnikowi o pojemności 46 litrów
  • Trwały i wydajny dzięki wymiennikowi ciepła Inox-Radial
  • Cicha praca dzięki niskiej prędkości obrotowej wentylatora
  • Regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, obsługiwany przez aplikację (opcja)
  • Klasa efektywności energetycznej: A


Kompaktowy kocioł kondensacyjny z wbudowanym ładowanym warstwowo zasobnikiem ze stali nierdzewnej

Gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-W o mocy do 35 kW to idealne rozwiązanie do mieszkań własnościowych i domów jednorodzinnych. Można go bez problemu zamontować we wnęce w łazience, w kuchni lub w pomieszczeniu gospodarczym.

Zaletą wartą podkreślenia jest wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Gazowy kocioł kondensacyjny posiada wbudowany zasobnik ładowany warstwowo, wykonany ze stali nierdzewnej i mieszczący 46 l wody.

Podczas poboru ciepłej wody wydajność zasobnika odpowiada wydajności ustawionego oddzielnie zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l.


Zasada działania zasobnika ładowanego warstwowo

W porównaniu z konwencjonalnym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej zasobnik ładowany warstwowo dostarcza przy znacznie mniejszej pojemności taką samą ilość ciepłej wody.

W przypadku zasobnika ładowanego warstwowo podgrzana w podgrzewaczu przepływowym woda dopływa do zasobnika na bieżąco i jest od razu dostępna do wykorzystania. Czujniki zapewniają utrzymanie stałej temperatury na wylocie.

W razie potrzeby włącza się palnik cylindryczny MatriX, gwarantując uzyskanie wybranej temperatury wody. Rozwiązanie to stanowi dodatkową zaletę, w szczególności w przypadku kąpieli w wannie czy długiego prysznica.


Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 3,2 do 35 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji Vitotrol
Podgrzew wody użytkowej
Wbudowany ładowany warstwowo zasobnik ze stali nierdzewnej o pojemności 46 litrów, zapewniający komfort ciepłej wody na przeciętnym poziomie
Pozostałe właściwości
Prosty montaż we wnęce łazienkowej lub na ścianie w pomieszczeniu gospodarczym
Vitodens-222-W-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.