Vitodens 300 – zwycięzca testów: oszczędny, cichy, z niską emisją zanieczyszczeń


Zalety

  • Idealny do budynków o niskim zapotrzebowaniu na ciepło
  • Przetworzenie zastosowanego paliwa na ciepło na poziomie do 98 procent
  • Cicha praca dzięki niskiej prędkości obrotowej wentylatora
  • Możliwość zaoszczędzenia na opłatach za usługi kominiarskie dzięki trzyletnim odstępom między kontrolami
  • Przekonujące wzornictwo i bardzo wygodna obsługa za pomocą kolorowego wyświetlacza dotykowego ze wskazaniami w formie tekstowej i graficznej, możliwość dodawania ulubionych stron
  • Panel energetyczny z wizualizacją wytwarzania i zużycia energii dla instalacji solarnej i gazowej oraz histogramami
  • Bezpośrednie połączenie z siecią przez przyłącze LAN i obsługa przez aplikację Vitotrol Plus
  • Optymalne podłączenie instalacji solarnej z wyświetlaniem stanu naładowania w połączeniu z inteligentnym zasobnikiem systemowym (Vitocell 100-W, CVUC-A)
  • Klasa efektywności energetycznej: A


Lider wśród kotłów wiszących

Gazowy kondensacyjny kocioł wiszący Vitodens 300-W to idealne rozwiązanie do domów o niskim zapotrzebowaniu na energię. Jego moc wynosi od 1,9 do 35 kW. Palnik gazowy MatriX cechuje się niezawodną i wydajną pracą oraz niskimi emisjami zanieczyszczeń i hałasu. Kluczowym elementem kotła Vitodens 300-W jest wykonany ze stali nierdzewnej wymiennik ciepła Inox-Radial. Wymiennik przetwarza zastosowaną energię na ciepło w zasadzie bez żadnych strat.

Wygodna obsługa bezprzewodowa lub przy użyciu smartfona

Vitodens 300-W można obsługiwać w domu poprzez zintegrowany interfejs bezprzewodowy. Moduł zdalnego sterowania Vitotrol 300 RF z dużym, kolorowym wyświetlaczem dotykowym sprawia, że obsługa jest jeszcze prostsza niż w przypadku regulatora kotła Vitotronic 200. Połączenie z Internetem umożliwia uzyskanie w dowolnym momencie dostępu do urządzenia spoza domu za pośrednictwem smartfona lub tabletu PC z aplikacją Vitotrol Plus.


Anlage_Vitodens-300-W.jpg

Vitodens 300-W to lider wśród gazowych kondensacyjnych kotłów wiszących firmy Viessmann. Imponuje wydajną pracą i kompaktowymi wymiarami.

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200 (HO2B) do kotłów Vitodens 300-W, Vitodens 333-F i Vitodens 343-F

Sprawdzony cyfrowy regulator Vitotronic 200 do urządzeń Vitodens serii 300 posiada teraz dodatkowe funkcje. Urządzenia serii 300 standardowo dysponują opcją Internet inside. Szczególną uwagę zwraca pięciocalowy kolorowy wyświetlacz dotykowy.

Touch-Display.png
Energie-Cockpit.png

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia wyświetlenie nowego panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Pokazany jest na przykład uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

Z możliwością podłączenia do sieci i Internetu

Urządzenia już w stanie fabrycznym są dostosowane do podłączenia do Internetu. Za pomocą sieci WLAN można nimi sterować z dowolnego miejsca poprzez aplikację Vitotrol Plus w smartfonie lub tablecie. Urządzenia są wyposażone w interfejs sieciowy, dzięki czemu Vitodens można połączyć bezpośrednio z routerem DSL także za pomocą kabla ethernetowego.

Vitotrol_Plus_App.jpg

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 1,9 do 35 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jedno-/dwurodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji Vitotrol
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Modulowany palnik gazowy MatriX z dużym zakresem modulacji, idealny do budynków o solidnej izolacji cieplnej i niskim zapotrzebowaniu na ciepło
Vitodens-300-W-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Podobne produkty