Vitosolar 300-F – centrala grzewcza z trybem eksploatacji solarnej


Zalety

  • 750-litrowy zasobnik uniwersalny do solarnego wspomagania ogrzewania z gazowym kotłem kondensacyjnym Vitodens 300-W lub 200-W
  • Regulator Vitotronic 200 do całej instalacji wraz z systemem solarnym
  • Rozszerzone funkcje regulatora do kotła Vitodens 300-W (kolorowy wyświetlacz dotykowy) przy zastosowaniu z Vitosolar 300-F
  • Energooszczędne pompy obiegowe do obiegu solarnego i grzewczego (klasa energetyczna A)
  • Kompaktowe wymiary – idealne rozwiązanie w nowym budownictwie i budynkach modernizowanych
  • Spełnia wymogi (prawne/techniczne) norm europejskich
  • Klasa efektywności energetycznej: A+ w połączeniu z 4 kolektorami płaskimi Vitosol 200-F


Kompaktowy i wydajny

Powierzchnia rzutu poziomego centrali grzewczej Vitosolar 300-F wynosi niespełna 1,5 metra kwadratowego. Dzięki temu tę biwalentną instalację grzewczą można ustawić w miejscu starego kotła gazowego.

Wydajny moduł do solarnego wspomagania ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej Vitosolar 300-F składa się z 750-litrowego zasobnika uniwersalnego i gazowego kondensacyjnego kotła wiszącego Vitodens 300-W lub 200-W.

Dzięki wysokiej jakości izolacji cieplnej i estetycznej obudowie centralę grzewczą Vitosolar 300-F można ustawić również w pomieszczeniu gospodarczym, jeśli przy budowie nowego budynku rezygnujemy np. w piwnicy.

Kompaktowa centrala grzewcza Vitosolar 300-F

Wysoko wydajna i kompaktowa centrala grzewcza z trybem eksploatacji solarnej

Kompaktowa centrala grzewcza Vitosolar 300-F składa się z 750-litrowego podgrzewacza uniwersalnego i zamontowanego bezpośrednio gazowego kondensacyjnego kotła ściennego Vitodens 300-W. Wydajny moduł jest fabrycznie przygotowany do solarnego wspomagania ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Dzięki swoim wymiarom urządzenie pasuje do niskich pomieszczeń piwnicznych i nadaje się także do modernizacji instalacji grzewczej.

Wysokowydajne pompy obiegowe z regulacją obrotów do obiegu grzewczego/solarnego zużywają o 70 procent mniej energii elektrycznej w porównaniu z pompami konwencjonalnymi. Ponadto podgrzewacz otacza gruba izolacja cieplna z włókna poliestrowego, znacznie zmniejszając straty ciepła i dodatkowo obniżając koszty energii.

Wymiennik ciepła Inox-Radial

Wymiennik ciepła Inox-Radial – trwały i wydajny

Przyjazna w montażu i kompletna

Centrala Vitosolar 300-F posiada zamontowany fabrycznie rozdzielacz obiegu grzewczego, komponenty obiegu solarnego, zaizolowane cieplnie przewody rurowe i zawory odcinające. Przewidziano także przyłącza służące do podłączenia drugiej wytwornicy ciepła, np. kotła grzewczego na drewno opałowe. W zależności od ilości dostępnego miejsca wszystkie przewody doprowadzające i odprowadzające można wyprowadzić po prawej lub lewej stronie urządzenia. Funkcja asystenta Vitotronic 200 ułatwia uruchomienie systemu energetycznego i podłączonej instalacji solarnej.

Kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Uzysk solarny zawsze pod kontrolą

W przypadku połączenia z gazowym kotłem kondensacyjnym Vitodens 300-W rzuca się w oczy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200. Panel energetyczny umożliwia przejrzystą rejestrację i prezentację wytwarzania ciepła (z gazu lub energii słonecznej). Informuje o zysku solarnym do celów tworzenia bilansów energetycznych, stanie naładowania podgrzewacza, zmianach temperatury i rozwarstwieniu termicznym w podgrzewaczu uniwersalnym.

Vitotronic 200 steruje wszystkimi potrzebnymi funkcjami wytwornicy ciepła i instalacji solarnej. Dzięki temu zapewniona jest komfortowa obsługa z centralnego modułu obsługowego. Vitosolar 300-F za pomocą tylko jednego regulatora radzi sobie z wszystkimi komponentami instalacji.

Oprogramowanie symulacyjne

Tutaj możesz pobrać oprogramowanie symulacyjne Vitotronic 200 HO2B. Pobierz plik ZIP, wypakuj wszystkie pliki i uruchom symulację, klikając dwukrotnie na plik "Vitodens300W.exe". Aby zakończyć symulację, zamknij okna otwarte dodatkowo w celu uruchomienia programu demo.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare & Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji grzewczej. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji i zużycia. Ponadto możliwe jest wyświetlanie zysków solarnych.

Dobrze zgrane podzespoły: Technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: Technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 1,9 do 35 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A+ w połączeniu z 4 kolektorami płaskimi Vitosol 200-F
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji Vitotrol
Podgrzew wody użytkowej
Zasobnik uniwersalny o pojemności 750 litrów do solarnego wspomagania ogrzewania, z zamontowanym źródłem ciepła dla zapewnienia komfortu ciepłej wody użytkowej o wysokim stopniu efektywności
Pozostałe właściwości
Kompletny system do solarnego wspomagania ogrzewania z możliwość podłączenia dodatkowych źródeł ciepła (np. kotłów na paliwo stałe)
Vitosolar-300-F-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.