7 najważniejszych zalet kotłów gazowych nowej generacji

Pod koniec zeszłego roku oferta gazowych kotłów kondensacyjnych Vitodens poszerzyła się o kotły nowej generacji. Czym charakteryzują się te nowoczesne urządzenia grzewcze?

 

1. Oszczędne ogrzewanie

Kotły nowej generacji Vitodens wyróżnia m.in. szeroki zakres regulacji mocy grzewczej, co oznacza, że płynnie regulują moc grzewczą z jaką pracują. Nawet, jeśli wykorzystywana jest tylko niewielka część mocy, kocioł nowej generacji będzie pracował ciągle, bez taktowania czyli częstego wyłączania i uruchamiania palnika, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa, a więc jeszcze oszczędniejsze ogrzewanie.
Te nowoczesne urządzenia grzewcze wyposażone są również w system regulacji Lamdba Pro Plus, który kontroluje proces spalania gazu. Takie rozwiązanie zapewnia efektywne wykorzystanie paliwa i jego niewielkie zużycie niezależnie od zmian jakości gazu, którym zasilany jest kocioł.

2. Niezwykle prosta obsługa

Dzięki dużemu (7-calowemu), kolorowemu ekranowi dotykowemu obsługa kotłów nowej generacji jest niezwykle intuicyjna i nie wymaga dogłębnego studiowania instrukcji. Dużym ułatwieniem dla użytkowników tych kotłów jest tzw. Lightguide, czyli pasek świetlny, rozciągający się na całą szerokość urządzenia. Informuje on o ogólnym stanie pracy kotła gazowego: m.in. świeci równomiernie po uruchomieniu urządzenia, potwierdza mignięciem zmianę ustawienia i miga gdy praca kotła jest zakłócona. Rozwiązanie to pozwala już na pierwszy rzut oka ocenić czy kocioł gazowy pracuje prawidłowo.

3. Sterowanie smartfonem

Gazowe kotły nowej generacji posiadają zintegrowany interfejs Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie ich pracą za pomocą aplikacji mobilnej ViCare. Korzystając z niej np. na smartfonie możemy podnieść temperaturę w pomieszczeniach przed powrotem do domu albo obniżyć ją zdalnie, gdy wiemy, że będziemy przebywać poza domem jeszcze przez dłuższy czas. Takie rozwiązanie to nie tylko komfort ale również dodatkowe oszczędności na kosztach ogrzewania.

4. Stała kontrola pracy

Dzięki zintegrowanemu interfejsowi Wi-Fi nasz serwisant może monitorować pracę kotła Vitodens przez internet i zdalnie reagować na zakłócenia w jego pracy, bez konieczności przyjeżdżania do naszego domu i zanim odczujemy jakikolwiek dyskomfort termiczny. Możliwość zdalnej kontroli pracy kotła pozwala też serwisantowi zawczasu przygotować się do usuwania ewentualnych awarii (np. zamówić części zamienne). Dzięki temu jadąc na serwis będzie już miał nie tylko przygotowaną diagnozę, ale również wszystkie niezbędne komponenty.

5. Elastyczność

Oznacza, że kotły kondensacyjne nie tylko dostosowują swą pracę do aktualnego zapotrzebowania domu na ciepło, ale również dopasowują się do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dużym udogodnieniem zastosowanym w kotłach nowej generacji Vitodens jest m.in. możliwość zmiany położenia wyświetlacza dotykowego - może on znajdować się u góry lub na dole kotła. Takie rozwiązanie zapewnia wygodną obsługę każdemu użytkownikowi - bez względu na jego wzrost czy wysokość montażu urządzenia.

6. Łatwy dobór do potrzeb domu

Kotły nowej generacji to urządzenia, które sprawdzą się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Dostępne są w wersji wiszącej (jednofunkcyjne lub z wbudowanym zasobnikiem) oraz jako urządzenia kompaktowe (stojące kotły Vitodens, zawierające w swej obudowie zasobnik o pojemności 100, 130 lub 170 l). Dodatkowo, każde z tych urządzeń może mieć jedną z czterech mocy maksymalnych (11, 19, 25, 32 kW). Dzięki temu bez problemu dobierzemy kocioł gazowy odpowiedni do wymagań każdego domu.

7. Wygląd na miarę nowoczesnych wnętrz

Kotły kondensacyjne można zamontować m.in. w holu, garderobie, kuchni lub w innym pomieszczeniu spełniającym normy dot. kubatury. Matowa obudowa w kolorze biała perła oraz nowoczesny zlicowany z nią panel sterujący sprawiają, że kocioł nowej generacji wpisze się w wystrój każdego nowoczesnego wnętrza, nie zaburzając jego estetyki.