Grzejniki łazienkowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

Ogrzewanie łazienki wymaga zastosowania odpowiednich grzejników, które zapewnią komfort cieplny w pomieszczeniu, a jednocześnie będą pasowały do wystroju wnętrza. Wybierając grzejnik łazienkowy warto więc zwrócić uwagę, aby jego funkcjonalność szła w parze z estetyką.

Grzejnik łazienkowy jest ważnym elementem wyposażenia. Zapewnia komfort termiczny w pomieszczeniu, pełni funkcję suszarki do ręczników, wpływa także na estetykę i odbiór wnętrza. Design nowoczesnych grzejników łazienkowych sprawia, że ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do łazienki. Dzięki wysokiej estetyce wykonania i atrakcyjnemu wzornictwu dekoracyjne grzejniki łazienkowe są chętnie stosowane również w innych pomieszczeniach, takich jak przedpokój, garderoba czy salon. No co warto zwrócić uwagę wybierając grzejnik do łazienki i nie tylko?
 

Ważne przy wyborze

Nowoczesne grzejniki łazienkowe mogą współpracować z kotłami niskotemperaturowymi, kondensacyjnymi, pompami ciepła oraz z zasilaniem z sieci ciepłowniczej. Dzięki temu są uniwersalnym rozwiązaniem dla ogrzewania pomieszczeń w nowych oraz modernizowanych budynkach. Wybierając grzejnik do łazienki należy zwrócić uwagę na jego efektywność. Moc grzewcza grzejnika powinna być dobrana do wielkości i zapotrzebowania na ciepło pomieszczenia, tak aby był on w stanie zapewnić wymagany komfort termiczny. Należy przy tym uwzględnić temperaturę zasilania i powrotu wody w systemie c.o. Dekoracyjne grzejniki łazienkowe Viessmann Premium dostępne są w różnych rozmiarach, które pozwalają dopasować ich moc grzewczą do potrzeb cieplnych danego pomieszczenia.

Wybierając grzejnik do łazienki warto postawić na model zasilany wodno-elektrycznie. Takie grzejniki niezależnie od podłączenia do instalacji grzewczej wyposażone są w grzałkę elektryczną, dzięki czemu mogą być wykorzystywane również w okresach przejściowych i w miesiącach letnich, kiedy ogrzewanie jest wyłączone, a zdarzają się chłodne, deszczowe dni.

Grzejniki łazienkowe Viessmann Premium Mix wyposażone są w grzałkę elektryczną zintegrowaną estetycznie z płaskim frontem. Jest ona zamontowana w dolnej części grzejnika po prawej stronie z odrębnym sterownikiem radiowym. Wbudowana grzałka pozostaje niewidocznym elementem i nie zakłóca estetyki grzejnika. Z kolei sterownik radiowy umożliwia jego zdalne sterowanie, a regulator temperatury pomieszczenia z programem dziennym i tygodniowym oraz funkcją timera pozwala dostosować pracę grzejnika do indywidualnych potrzeb domowników.

Wybierając grzejnik dekoracyjny do łazienki warto zwrócić uwagę, czy umożliwia on również wygodne suszenie ręczników. Duże otwory nowoczesnych grzejników o konstrukcji drabinkowej ułatwiają ich komfortowe zawieszanie i szybkie suszenie. Dodatkowym udogodnieniem stosowanym w grzejnikach łazienkowych może być nieco wysunięty poza ich front uchwyt na ręczniki.
 

Dekoracyjna funkcja grzejnika

Łazienka już dawno przestała być traktowana jedynie jako pomieszczenie użytkowe. Jej indywidualny wystrój stał się ważną częścią aranżacji wnętrz domu czy mieszkania. Grzejnik łazienkowy jest nieodzownym elementem tego wystroju. Dlatego poza parametrami wpływającymi na jego efektywną pracę, warto zwrócić uwagę również na kwestie estetyczne.

Nowoczesne grzejniki drabinkowe o prostej konstrukcji ze smukłymi elementami rurowymi to modele, które sprawdzą się w przypadku pomieszczeń zaaranżowanych praktycznie w dowolnym stylu. Płaski front grzejników Viessmann Premium składa się z poziomych rur, połączonych z profilem o przekroju trójkąta bez widocznych spawów. Ich budowa i wykończenie sprawiają, że z powodzeniem można je zastosować jako grzejnik dekoracyjny, nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach domu.

Na odbiór wizualny grzejnika wpływa również jego kolorystyka. Wybór koloru w dużej mierze zależy od naszych preferencji i oczekiwanego efektu. Grzejnik Premium i Premium Mix w ciemnym, antracytowym kolorze kontrastującym z jasnym wnętrzem stanie się wyróżniającym, przyciągającym wzrok elementem jego wyposażenia. Z kolei grzejnik dekoracyjny w kolorze białym w takim wnętrzu wtopi się w jego wystrój, nie skupiając na sobie zbyt dużej uwagi.
 

Sposób montażu

Szeroki asortyment armatury grzejnikowej umożliwia instalację grzejników łazienkowych z wykorzystaniem estetycznego podłączenia dolnego lub bocznego. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dekoracyjnego grzejnika łazienkowego jako ażurowej ścianki działowej. Grzejniki Viessmann Premium o konstrukcji drabinkowej mogą być podłączone w ten sposób za pomocą specjalnego zestawu montażowego. Takie rozwiązanie umożliwia oryginalną aranżację wnętrza łazienki, garderoby czy przedpokoju oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy ścianach pomieszczenia. Pozwala także w niebanalny sposób podzielić przestrzeń pomieszczenia na strefy funkcjonalne i zapewnia bardzo dobry obieg ciepła.