Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz”, czyli wszystko z jednej ręki

Instalacja fotowoltaiczna to sprawdzony sposób na obniżenie rachunków za prąd z sieci. Aby jednak działała efektywnie i w pełni spełniała nasze oczekiwania jej wybór nie powinien być przypadkowy.

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza prąd z energii promieniowania słonecznego (często nazywany prądem solarnym). Można go wykorzystać do zasilania wszystkich odbiorników energii elektrycznej w domu (sprzętów RTV i AGD), oświetlenia budynku i posesji, a nawet do zasilania pompy ciepła czy centrali wentylacyjnej. To, ile prądu solarnego będzie w stanie wyprodukować instalacja fotowoltaiczna zależy nie tylko od ilości promieniowania padającego na panele PV, ale również od ich jakości. Przyjmuje się, że instalacja fotowoltaiczna powinna pracować przez minimum 25 lat, a tylko dobrej jakości urządzenia sprawdzą się w tak długim okresie czasu. Dlatego podejmując decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej w domu warto postawić na urządzenia renomowanych producentów. Tym bardziej, że takie rozwiązanie nie musi wcale oznaczać zwiększonych wydatków.

Unikaj pozornych oszczędności

Inwestorzy często szukając oszczędności na etapie zakupu paneli fotowoltaicznych, kierują się jedynie kryterium niskiej ceny. Takie oszczędności często jednak są pozorne i wiążą się ze sporymi wydatkami w przyszłości. Nierzadko bowiem okazuje się, że panele PV niskiej jakości dość szybko ulegają awariom czy uszkodzeniom, warunki gwarancji są inne niż oczekiwali inwestorzy lub też producent zniknął z rynku, jeszcze zanim instalacja fotowoltaiczna ulegała awarii i nie ma możliwości skorzystania z gwarancji oraz wymiany uszkodzonych paneli. Dlatego, aby oszczędności wynikające z posiadania instalacji fotowoltaicznej były realne, a sama instalacja pracowała efektywnie najlepiej postawić na urządzenia sprawdzonych marek.

Pamiętajmy też, że równie ważny co zakup paneli fotowoltaicznych jest ich profesjonalny montaż. Niewłaściwie zainstalowane moduły, z wykorzystaniem kiepskich jakościowo komponentów częściej ulegają uszkodzeniom. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla inwestora jest skorzystanie z usług autoryzowanych instalatorów, ponieważ znają oni dobrze produkty, z którymi pracują. Nie ma też obaw, że podczas prac montażowych będą korzystać z tanich zamienników czy prowizorycznych rozwiązań. 

Instalacja fotowoltaiczna – wszystko od jednego producenta

Decydując się na wykonanie instalacji fotowoltaicznej możemy skorzystać z gotowych pakietów, których cena obejmuje nie tylko zakup paneli PV wysokiej jakości z niezbędnym wyposażeniem ale również ich profesjonalny montaż (Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz” Viessmann). Takie rozwiązanie zapewnia m.in. korzystną cenę przy zachowaniu wysokiej jakości produktów i usług. Pozwala również uniknąć ukrytych kosztów – inwestor otrzymuje gwarancję ceny zestawu paneli fotowoltaicznych wraz z montażem. Decydując się na taki pakiet zyskujemy także 10 lat gwarancji na panele PV, wsparcie techniczne i profesjonalną, 24-godzinną opiekę serwisową. Nie ma więc ryzyka, że w razie ewentualnych wątpliwości czy nieprawidłowości inwestor zostanie sam z problemem.
Wśród pakietów fotowoltaicznych dostępne są zestawy dedykowane dla domów zamieszkanych przez 2,3,4,5 oraz powyżej 5 osób (w tym pakiety dla gospodarstw domowych, w których roczne zużycie prądu wynosi do ok. 2700 kWh oraz takich, gdzie dochodzi nawet do ponad 8000 kWh).

Jeśli nie wiesz jaki zestaw paneli fotowoltaicznych wybrać, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej optymalne, możesz skorzystać z fachowej, bezpłatnej pomocy. Specjaliści dysponujący niezbędną wiedzą i doświadczeniem wskażą Ci optymalne rozwiązania, a nawet podpowiedzą jak uzyskać dotację na instalację fotowoltaiczną z budżetów lokalnych. Aby otrzymać pomoc wystarczy wejść na stronę.