Klimatyzacja w domu – skuteczne chłodzenie kilku pomieszczeń 

Standardowe klimatyzatory typu split (składające się z jednej jednostki wewnętrznej i zewnętrznej) przeznaczone są do chłodzenia wybranego pomieszczenia w budynku. W przypadku domów jednorodzinnych najczęściej jest to salon, w którym domownicy spędzają zwykle najwięcej czasu. Chłodzenie kolejnych pomieszczeń (np. sypialni) w standardowym rozwiązaniu wymaga montażu kolejnych jednostek wewnętrznych oraz zewnętrznych, co bywa bardzo kłopotliwe. Nowoczesne klimatyzatory multisplit rozwiązują ten problem.

Klimatyzator split a chłodzenie kilku pomieszczeń

W przypadku tradycyjnej klimatyzacji typu split jednej jednostce wewnętrznej odpowiada jedna jednostka zewnętrzna. Jeśli więc przykładowo, chcemy chłodzić trzy odrębne pomieszczenia w domu, musimy wygospodarować miejsce nie tylko na trzy jednostki montowane wewnątrz każdego z wnętrz, ale również trzy, wcale niemałe, jednostki zewnętrzne montowane na elewacji. Jednostki zewnętrzne nie tylko zajmują miejsce (trzeba czasami dobrze się nagłowić, żeby zostały sensownie rozmieszczone). Stanowią również wątpliwą „dekorację” elewacji budynku - zaburzają jej estetykę i odbiór wizualny, co dla wielu właścicieli domów jest ogromnym mankamentem tego rozwiązania.

Przemyślana klimatyzacja w całym domu

Klimatyzatory typu multisplit, w przeciwieństwie do tradycyjnych splitów, pozwalają chłodzić kilka pomieszczeń w domu wykorzystując w tym celu tylko jedną jednostkę zewnętrzną. Może ona obsługiwać kilka jednostek wewnętrznych umieszczonych w różnych pomieszczeniach. Takie rozwiązanie pozwala chłodzić nawet cały dom, redukując zużycie energii na ten cel i oszczędzając cenne miejsce na elewacji. Ograniczenie liczby jednostek zewnętrznych do jednej pozwala również zachować wysoką estetykę budynku, ułatwia znacznie montaż klimatyzacji oraz jej późniejszy serwis.

Jednostki wewnętrzne nowoczesnych klimatyzatorów multisplit, poza podstawową funkcją chłodzenia, w okresach przejściowych, jesienią czy zimą mogą również ogrzewać pomieszczenia, zastępując w tej roli kocioł. Co ważne w każdym z pomieszczeń możemy utrzymywać inną temperaturę, dostosowaną do aktualnych potrzeb przebywających w nim osób. Każda z jednostek wewnętrznych może być bowiem obsługiwana niezależnie od pozostałych.

Sprawdzone klimatyzatory multisplit

System klimatyzacji multisplit Vitoclima 300-S pozwala utrzymywać komfortową temperaturę powietrza nawet w pięciu różnych pomieszczeniach z wykorzystaniem jednej jednostki zewnętrznej. Liczbę jednostek wewnętrznych dobiera się do liczby pomieszczeń w budynku, które chcemy chłodzić. Mogą to być zarówno jednostki instalowane na ścianie, jak i sufitowe (kasetonowe, montowane w przestrzeni sufitów podwieszanych). Co ważne, w trakcie eksploatacji systemu możemy zmienić lub dodawać jednostki wewnętrzne. Takie rozwiązanie pozwala w łatwy sposób stworzyć kompletny system chłodzenia (a także grzania) w całym domu lub mieszkaniu, zachowując wysoką estetykę budynku.

Klimatyzacja multisplit Vitoclima 300-S posiada opcję planowania temperatury, dzięki której możemy decydować, jaka temperatura będzie utrzymywana przez cały dzień, a nawet tydzień w poszczególnych pomieszczeniach. Oczekiwaną temperaturę możemy ustawiać przy pomocy aplikacji na smartfonie lub pilota zdalnego sterowania.

Klimatyzacja zasilana prądem solarnym

Klimatyzatory mutlisplit firmy Viessmann mogą być zasilane prądem pochodzącym z domowej instalacji fotowoltaicznej. W upalne dni, gdy produkcja energii elektrycznej z fotowoltaiki jest największa, prąd solarny może być więc wykorzystywany m.in. na potrzeby zasilania systemu klimatyzacyjnego, schładzającego wszystkie pomieszczenia w budynku. Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pozwali nam cieszyć się przyjemnym klimatem w domu zupełnie za darmo.

Vitoclima 300-S:

  • Obsługa do 5 jednostek wewnętrznych
  • Tryb chłodzenia od -15°C do +43°C
  • Tryb grzanie od -15°C do +24°C
  • Wbudowane WiFi – obsługa klimatyzacji przez aplikację EWPE Smart
  • Tryb ochrony przed zamarzaniem – utrzymanie stałej temperatury pomieszczenia na poziomie +8°C
  • Tryb turbo – szybkie nagrzewanie/chłodzenie pomieszczenia
  • Elektroniczna regulacja żaluzji w poziomie i pionie
  • Dodatkowy czujnik pomieszczenia umieszczony w pilocie zdalnego sterowania
  • Funkcja osuszania powietrza w pomieszczeniu
  • 5 lat gwarancji