Kocioł kondensacyjny do ogrzewania domów i mieszkań

Na rynku pojawiają się coraz nowsze kotły gazowe do ogrzewania domów i mieszkań. Wśród nich znajdziemy atrakcyjny cenowo kocioł kondensacyjny o wysokiej efektywności Vitodens 100-W. Został on wyprodukowany z myślą o nowych oraz modernizowanych instalacjach grzewczych – zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych.

Ogrzewanie gazowe to jeden z popularniejszych sposobów ogrzewania domów i mieszkań. Dzięki nowoczesnym kotłom kondensacyjnym ogrzewanie gazem stało się bardziej ekonomiczne i przyjazne nie tylko dla rodzinnych budżetów, ale także dla środowiska. Kotły kondensacyjne z powodzeniem ogrzewają zarówno nowe, jak i modernizowane domy i mieszkania. Wiszący kocioł Vitodens 100-W pracuje przy tym z wysoką sprawnością, zmieniając energię spalania gazu w ciepło praktycznie bez strat. Nowoczesna technologia jego wykonania przekłada się również na kompaktową budowę, dzięki której kocioł można bez problemu wpasować praktycznie w każdą, nawet niedużą przestrzeń. Ułatwia to znacznie modernizację, a w nowych budynkach pozwala ograniczyć przestrzeń techniczną do niezbędnego minimum.

 

Efektywne wykorzystanie paliwa = niższe koszty ogrzewania

Vitodens 100-W zmienia energię spalania gazu w ciepło z wysoką sprawnością wynoszącą aż 98%, co przekłada się na redukcję kosztów ogrzewania.

Urządzenie wyposażone jest w układ automatycznej kontroli jakości spalania Lambda Pro, który stale monitoruje i w miarę potrzeby szybko reaguje na wahania jakościowe gazu. Dzięki temu optymalizuje proces spalania i utrzymuje wysoką sprawność wytwarzania ciepła na stałym poziomie. Układ kontroli jakości spalania sprawia również, że kocioł Vitodens 100-W może pracować z wysoką sprawnością z każdym rodzajem gazu (ziemnym i płynnym). Ogranicza taktowanie kotła, czyli częste załączenia i wyłączenia skutkujące zwiększonym zużyciem paliwa, zwłaszcza w początkowym i końcowym okresie sezonu grzewczego. Dzięki temu praca kotła Vitodens jest jeszcze bardziej energooszczędna.  

 

Modernizacja z kotłem gazowym w budynkach wielorodzinnych

Vitodens 100-W sprawdzi się nie tylko w domach, ale równie podczas modernizacji systemów grzewczych w budynkach wielorodzinnych. Pozwala w szybki i łatwy sposób zastąpić konwencjonalne urządzenia grzewcze w jednym pionie kominowym budynku wielorodzinnego bez kosztownej przebudowy (do jednego przewodu kominowego o maksymalnej długości 25 m, można podłączyć nawet 6 kotłów gazowych Vitodens 100-W). Kocioł wiszący Vitodens 100-W zajmuje przy tym mało miejsca i nie wymaga zachowania bocznych odstępów serwisowych, ponieważ wszystkie przyłącza są łatwo dostępne od przodu. Dzięki temu może być instalowany nawet w niedużej wnęce lub w ciągu szafek wiszących.

 

Komfort wyboru

Vitodens 100-W zapewnia ogrzewanie pomieszczeń i komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. W zależności od potrzeb urządzenie dostępne w wersji jednofunkcyjnej (do współpracy z osobnym lub wbudowanym pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u.) albo jako kocioł dwufunkcyjny (ze zintegrowanym przepływowym podgrzewaczem c.w.u).

Pracą kotła można w łatwy sposób sterować za pomocą dotykowego wyświetlacza LED. Pozwala on komfortowo regulować instalację grzewczą z jednym bezpośrednim i/lub jednym mieszaczowym obiegiem grzewczym. Dzięki zintegrowanemu w obudowie kotła interfejsowi WLAN sterowanie pracą urządzenia może odbywać się także za pomocą smartfona lub tabletu oraz darmowej aplikacji ViCare, praktycznie z dowolnego miejsca.