Po co i dla kogo pompa ciepła Viessmann? 

Pompy ciepła to jedne z najefektywniejszych i najoszczędniejszych urządzeń przeznaczonych do ogrzewania budynków. To jednak nie jedyna funkcja, jaką mogą pełnić, korzystając z czystej energii odnawialnej. Kiedy warto zdecydować się na montaż pompy ciepła w domu?


Wznoszone obecnie energooszczędne domy i zasilające je systemy grzewcze w znacznej mierze bazują na pompach ciepła. Według ostatnich badań Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (Port PC) już dwa na trzy nowe budynki w Polsce wyposaża się w te urządzenia. Nic dziwnego, należą do jednych z najefektywniejszych i najoszczędniejszych źródeł ciepła. Jako jedyne mogą realizować zarówno ogrzewanie budynku, przygotowanie ciepłej wody użytkowej, jak i chłodzenie pomieszczeń.

 

Pompa ciepła – więcej niż urządzenie grzewcze

Główną funkcją pompy ciepła jest ogrzewanie budynku oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te wykorzystując darmową energię odnawialną, mogą również chłodzić pomieszczenia w okresie letnim. W ofercie producentów znajdziemy pompy ciepła przeznaczone zarówno do ogrzewania, jak i ogrzewania oraz chłodzenia wnętrz domu. Chłodzenie pompą ciepła realizowane jest najczęściej przy wykorzystaniu niskiej temperatury dolnego źródła ciepła (gruntu) lub przez odwróconą pracę pompy ciepła. Decydując się na pompę ciepła z funkcją chłodzenia, możemy zrezygnować w klimatyzacji. Wówczas jedno urządzenie będzie odpowiadać za ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku, zapewniając optymalny komfort termiczny w domu praktycznie przez cały rok. W przeciwieństwie do standardowej klimatyzacji, która chłodzi jedynie pomieszczenia z zainstalowaną jednostką wewnętrzną, pompa ciepła może zapewniać przyjemny chłód w różnych pomieszczeniach domu. Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną pozwala zasilać ją darmowym prądem z wyprodukowanym z energii słonecznej. Przyczynia się to do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania oraz chłodzenia domu.

 

Dla kogo jest pompa ciepła Viessmann?

Pompy ciepła dotychczas były polecane przede wszystkim w przypadku domów pozbawionych dostępu do sieci gazowej jako ekologiczna i energooszczędna alternatywa dla ogrzewania paliwami stałymi czy olejem opałowym. W związku ze znacznym wzrostem cen gazu, pompy ciepła stały się racjonalnym wyborem, również w przypadku budynków, w których możliwe jest zastosowanie urządzenia grzewczego na paliwo gazowe. Pompa ciepła Viessmann pozwala uniezależnić się od rosnących cen paliw kopalnych, w tym gazu i stworzyć bezpieczny, komfortowy oraz niedrogi w eksploatacji system grzewczy, bazujący na zielonej energii.

Pompa ciepła Viessmann to dobry wybór również w przypadku osób, którym zależy na ekonomicznym i jednocześnie ekologicznym ogrzewaniu domu - bez negatywnego wpływu na środowisko. Urządzenia te zapewniają czyste ogrzewanie bez smogu. Nie wywarzają spalin ani innych zanieczyszczeń, nie zatruwają więc powietrza, którym oddycham i przyczyniają się do redukcji emisji CO2 do atmosfery.

Pompa ciepła to również polecane rozwiązanie w przypadku osób, którym zależy na komfortowym i bezobsługowym systemie grzewczym. Urządzenia te pracują automatycznie – ich obsługa sprowadza się do ustawień regulatora w celu dostosowania pracy instalacji do potrzeb użytkowników.

Na ogrzewanie pompą ciepła Viessmann mogą zdecydować się zarówno właściciele nowych budynków, jak i już użytkowanych. Przejście z ogrzewania paliwem stałym, gazowym czy olejem opałowy na ogrzewanie energią odnawialną jest możliwe praktycznie w każdym przypadku. Pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepła w budynku lub współpracować z istniejącym kotłem, np. gazowym. To drugie rozwiązanie pozwala znacznie zredukować zużycie energii ze źródeł nieodnawialnych, a tym samym obniżyć koszty ogrzewania domu i przygotowywania c.w.u.

 

Ile kosztuje pompa ciepła Viessmann do Twojego domu?

Aby pompa ciepła pracowała efektywnie, generując niskie rachunki za ogrzewanie, powinna być dobrana do zapotrzebowania na ciepło budynku oraz do potrzeb jego mieszkańców. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jaki będzie koszt pompy ciepła dostosowanej do naszych potrzeb warto zwrócić się do specjalistów Viessmann. Przygotują oni bezpłatną i niezobowiązującą wycenę zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych systemów grzewczych. Aby uzyskać taką wycenę wystarczy skorzystać z prostego formularza kontaktowego dostępnego na stronie mojapompa.pl. Specjaliści Viessmann w ciągu 72 godzin przygotują bezpłatną ofertę i przedstawią ją kontaktując się pod wskazanym numerem telefonu lub adresem e-mail.