Pomoc w wypełnianiu wniosku o dotację na pompę ciepła i nie tylko

Zakup pompy ciepła, instalacji fotowoltaicznej czy innego nowoczesnego źródła energii do nowego lub modernizowanego budynku to niemały wydatek. Aby zmniejszyć koszty inwestycji warto skorzystać z dofinansowania, jakie oferują popularne programy rządowe. Wielu inwestorów zniechęcają jednak formalności, których należy dopełnić, aby uzyskać dotację. Podpowiadamy, jak przejść przez ten etap bez niepotrzebnego stresu, uzyskać fachową pomoc w wypełnianiu wniosku o dotację i zwiększyć tym samym swoje szanse na dofinansowanie.

 

Skąd pozyskać dofinansowanie na pompę ciepła i inne inwestycje w nowym lub modernizowanym domu?

  • Właściciele lub współwłaściciele domów, którzy planują kompleksową termomodernizację budynku oraz wymianę starego i nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy mogą skorzystać z programu „Czyste Powietrze”. Oferuje on dofinansowanie nawet do 135 tys. zł (najwyższy poziom dofinansowania) w formie bezzwrotnej dotacji.
  • Właściciele lub współwłaściciele nowych domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym planujący zakup i montaż powietrznej lub gruntowej pompy ciepła do ogrzewania domu oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości do 21 tys. zł. z programu „Moje Ciepło”. 
  • Osoby fizyczne planujące zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej (do wytwarzania energii na potrzeby własne), pompy ciepła, magazynu energii mogą ubiegać się o dofinansowanie w maksymalnej kwocie do 58 tys. zł z programu „Mój Prąd”. 


Fachowa pomoc w wypełnianiu wniosku o dotację

Prawidłowe przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania dofinansowania z rządowych programów wsparcia takich jak „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło” czy „Mój Prąd” wymaga czasu i nierzadko wiąże się z niemałym stresem dla aplikujących. Aby go sobie oszczędzić i zyskać pewność, że składany wniosek będzie odpowiednio uzupełniony, a załączone dokumenty kompletne, warto skorzystać z fachowej pomocy. Zapewniają ją m.in. eksperci Viessmann, którzy na zlecenie wnioskodawcy przygotują wniosek o dofinansowanie i po otrzymaniu pełnomocnictwa złożą go w jego imieniu do właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej. Takie rozwiązanie pozwala wnioskodawcom szybko przejść przez wszystkie formalności – do tego w jednym miejscu, bez kolejek i osobistych wizyt w urzędach. Zlecenie wypełnienia wniosku ekspertom eliminuje ryzyko popełnienia błędów na etapie przygotowania niezbędnej dokumentacji i zwiększa szanse na otrzymanie dotacji.

 

Wsparcie inwestycji 3w1

Oferta Viessmann obejmuje pełną gamę gotowych rozwiązań do nowych i modernizowanych instalacji w budynku, spełniających szczegółowe warunki i wymogi programu „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło” i „Mój Prąd”. Zainteresowani uzyskaniem dofinansowania z tych programów mogą liczyć na kompleksową pomoc ekspertów Viessmann, którzy przeprowadzą inwestora przez cały proces, pomogą w formalnościach i odpowiedzą na wszystkie pytania. Eksperci Viessmann nie tylko zaproponują sprawdzoną technologię spełniającą wymagania danego programu i udzielą pomocy w wypełnianiu wniosku o dotację, ale także zaoferują kompleksowe wykonanie instalacji grzewczej, a w czasie jej eksploatacji również profesjonalny serwis i pomoc techniczną. W ten sposób zyskujemy pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji – od momentu podejmowania pierwszych wyborów po eksploatację uruchomionego systemu.

Skorzystaj z pomocy w wypełnianiu wniosku o dotację -> https://sklep-viessmann.pl/dofinansowanie.html