Pompy ciepła Viessmann objęte programem “Moje Ciepło”

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie do zakupu i montażu pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych z programu „Moje Ciepło”. Sprawdź, jakie powietrzne i gruntowe pompy ciepła marki Viessmann spełniają warunki programu i jak wysoką dotację może na nie uzyskać!


Bezemisyjne ogrzewanie domu i wody użytkowej czystą energią ze źródeł odnawialnych, możliwość chłodzenia budynku z wykorzystaniem OZE, bezobsługowa praca, niezależność energetyczna, niskie rachunki za ogrzewanie - to główne powody, dla których coraz więcej inwestorów planujących budowę domu decyduje się na nowoczesny system grzewczy z pompą ciepła.
Dodatkowym czynnikiem przemawiającym na korzyść takiego rozwiązania jest możliwość uzyskania dofinansowania na zakup i montaż pompy ciepła. Takie dopłaty oferuje m.in. program „Moje Ciepło”, dedykowany właścicielom i współwłaścicielom nowych domów jednorodzinnych. Dzięki dofinansowaniu urządzenia te znajdują się w zasięgu praktycznie każdego inwestora. Dotacja na pompę ciepła będzie stanowiła niemałe wsparcie dla domowego budżetu i tak już mocno obciążonego wydatkami związanymi z budową.

Na jakie pompy ciepła Viessmann można uzyskać dofinansowanie?

Program „Moje Ciepło” oferuje dofinansowanie na zakup i montaż:

 • gruntowych pomp ciepła typu:
  → grunt/woda
  → woda/woda

  w obu przypadkach dotacja obejmuje również osprzęt, zbiornik akumulacyjny/buforowy, zbiorniki c.w.u.;
 • powietrznych pomp ciepła typu:
  → powietrze/woda

  wraz z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem c.w.u.;
  → powietrze/powietrze (w systemie centralnym obsługujący cały budynek) z osprzętem.

1. Gruntowe pompy ciepła Viessmann typu solanka/woda objęte dofinansowaniem z programu „Moje Ciepło” to urządzenia Vitocal 200-G, Vitocal 222-G, Vitocal 300-G oraz 333-G. Pompy ciepła Vitocal 222-G i 333-G to urządzenia kompaktowe, z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 220 l.

Urządzenia objęte programem

Pompy ciepła typu: solanka/woda

2. Dofinansowaniem na pompy ciepła typu powietrze/woda objęte są zarówno urządzenia typu Split, w których układ chłodniczy rozdzielony jest na dwie jednostki (Vitocal 100-S, Vitocal 111-S, Vitocal 200-S, Vitocal 222-S, Vitocal 250-SH), jak i urządzenia monoblokowe, czyli z układem chłodniczym zamkniętym hermetycznie w jednej jednostce (Vitocal 150-A, Vitocal 151-A, Vitocal 200-A, Vitocal 222-A, Vitocal 250-A, Vitocal 252-A oraz Vitocal 250-AH). Również w przypadku powietrznych pomp ciepła do wyboru mamy urządzenia standardowe lub kompaktowe – z zasobnikiem c.w.u. zintegrowanym w jednej obudowie. 

współpraca z kotłem olejowym / gazowym

Vitocal 250-SH

Pompy ciepła typu: powietrze/woda w wersji monoblokowej

współpraca z kotłem olejowym / gazowym

Vitocal 250-AH

Więcej o pompach ciepła typu Split i monoblok przeczytacie na naszym blogu: https://www.viessmann.pl/pl/blog/Powietrzna-pompa-ciepla-monoblok-kontra-Split.html

 

3. Dofinansowanie z programu „Moje Ciepło” można uzyskać również na pompę ciepła typu powietrze/powietrze Vitoclima 300-S. Zapewnia ona ogrzewanie oraz chłodzenie pomieszczeń z wykorzystaniem do pięciu jednostek wewnętrznych - ściennych lub kasetonowych. 

Pompy ciepła typu: powietrze/powietrze

Jak wysokie jest dofinansowanie na pompę ciepła z programu „Moje Ciepło”?

Wysokość dofinansowania do zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych uzależniona jest od rodzaju urządzenia oraz od posiadania przez wnioskodawcę karty dużej rodziny.

Dofinansowanie obejmuje do 30% kosztów kwalifikowany (do 45% dla beneficjentów z kartą dużej rodziny). Najwyższą kwotę dotacji - do 21 000 zł - można uzyskać na gruntowe pompy ciepła. W przypadku powietrznych pomp ciepła, zarówno typu powietrze/woda jak i powietrze/powietrze, maksymalna kwota dotacji to 7 000 zł.

Ubiegając się o dofinansowanie na pompę ciepła z programu „Moje Ciepło” należy pamiętać, że w budynku jednorodzinnym nie może znajdować się źródło ciepła na paliwo stałe (również w okresie trwałości inwestycji).

Więcej na temat programu „Moje Ciepło” przeczytacie na stronie:
https://www.viessmann.pl/pl/blog/Program-dotacji-Moje-cieplo-kiedy-rusza-i-na-jakich-warunkach.html#90bc69724db4cdb8100e516ea67a82cc