ViCare – system grzewczy sterowany smartfonem

Aplikacja mobilna ViCare pozwala w łatwy sposób zdalnie sterować ogrzewaniem w domu lub mieszkaniu z poziomu smartfona. Wykorzystując połączanie internetowe umożliwia zarządzanie pracą całego systemu grzewczego, a także indywidualne ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna. Dzięki aplikacji ViCare sterowanie ogrzewaniem jest jeszcze łatwiejsze, bardziej komfortowe i energooszczędne niż dotychczas.

Żyjemy w czasach, kiedy smartfony stały się centrum naszego dowodzenia – umożliwiają kontakt z najbliższymi, jak i z resztę świata, są centrum organizacyjnym, coraz częściej zastępują też karty płatnicze na zakupach i pozwalają zdalnie zarządzać pracą różnych urządzeń codziennego użytku. Za pomocą smartfona i aplikacji ViCare w łatwy sposób możemy zapewnić sobie dostęp również do wszystkich istotnych informacji na temat domowego systemu grzewczego i sterować jego pracą zgodnie z aktualnymi potrzebami domowników, praktycznie z dowolnego miejsca na świecie.

Sterowanie ogrzewaniem przy użyciu smartfona

Aplikacja ViCare umożliwia nam wgląd w pracę systemu grzewczego niezależnie od tego czy wypoczywamy w domu na salonowej kanapie, jesteśmy w pracy, czy też w podróży z dala od domu. Dzięki niej kliknięciem w ekran możemy wyświetlić informacje o stanie ogrzewania, ustawić żądaną temperaturę w pomieszczeniach, przełączyć tryb ogrzewania na oszczędny wychodząc z domu i przywrócić tryb normalnego grzania przed powrotem, a także ustalić w jakim przedziale czasowym będzie utrzymywana konkretna temperatura w pomieszczeniach. Aplikacja pozwala również zaprogramować komfortowe i oszczędne ogrzewanie na poszczególne dni tygodnia.

Wszystko pod kontrolą

W aplikacji mobilnej do sterowania ogrzewaniem ViCare znajdziemy również podgląd zużycia paliwa na poszczególne cele grzewcze, np. zużycie gazu na ogrzewanie pomieszczeń oraz na podgrzew wody użytkowej w trybie dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub w skali roku. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowość w pracy systemu grzewczego będziemy mogli szybko wyświetlić w aplikacji kontakt do firmy Viessmann lub wprowadzone wcześniej dane kontaktowe do zaufanego serwisanta. Ponadto, jeśli zezwolimy firmie lub jej partnerowi na dostęp do naszego modułu komunikacyjnego, będzie on mógł zdalnie podejrzeć faktyczny stan naszej instalacji i zdiagnozować problem, bez konieczności przyjeżdżania na miejsce. To spore udogodnienie i oszczędność czasu.

Komfortowa temperatura w każdym pomieszczeniu

Komfort ciepły to pojęcie względne. Każdy z nas może czuć się komfortowo przy innej temperaturze powietrza. Dla jednych będzie to 20°C, dla „zmarzluchów” 24°C. W salonie, gdzie wypoczywamy przez długi czas praktycznie w bezruchu, np. na kanapie czy w wygodnym fotelu z książką, komfort cieplny zapewni nam nieco wyższa temperatura. W pokoju dzieci, które podczas zabawy niemal cały czas są w ruchu, temperatura może być nieco niższa, co zapobiegnie ich przegrzewaniu się.

Aplikacja mobilna ViCare pozwala nam również sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu odrębnie. Wystarczy zaopatrzyć się w pakiet startowy ViCare dostępny m.in. w oficjalnym sklepie internetowym Viessmann (sklep-viessmann.pl). W przypadku ogrzewania grzejnikowego składają się na niego elektroniczne głowice termostatyczne ViCare montowane na grzejnikach oraz moduł Vitoconnect. Głowice elektroniczne na kilku grzejnikach znajdujących się w jednym pomieszczeniu można sparować. Dzięki temu dokonując zmiany na jednej z głowic, pozostałe grzejniki w obrębie danego pomieszczenia przyjmą te same parametry. Takie rozwiązania zwalnia nas z konieczności ręcznego ustawienia temperatury na każdym z grzejników osobno, tak aby nastawy były identyczne.

System ViCare do każdej instalacji

System ViCare pozwala sterować ogrzewaniem w niemal każdym budynku, zarówno tym wyposażonym w kocioł, pompę ciepła, grzejniki i ogrzewanie podłogowe, jak i w budynkach ogrzewanych miejską siecią ciepłowniczą. Wyposażając system w termostatyczną belkę rozdzielaczową możemy kontrolować temperaturę również w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikami pozbawionymi głowic termostatycznych.

Inteligentne sterowanie ogrzewaniem przez smartfona z aplikacją ViCare to nie tylko komfort cieplny i komfort użytkowania, ale również oszczędności na kosztach ogrzewania. Obniżając temperaturę w czasie, kiedy nie musi być utrzymywana na wysokim poziomie, możemy znacznie zredukować zużycie energii cieplnej. Podobnie jak wówczas, gdy będziemy precyzyjne dostosowywać temperatury do aktualnych potrzeb osób przebywających w poszczególnych pomieszczeniach domu lub mieszkania.