Viessmann Invisible – system grzewczy i wentylacyjny ukryty w zabudowie

System grzeczny nie wymaga już rezerwowania całego pomieszczenia na montaż wchodzących w jego skład urządzeń. Viessmann Invisible łączy składowe systemu, zapewniające komfort cieplny oraz odpowiednią wentylację budynku w zajmującej minimum miejsca i estetycznej obudowie. Dzięki temu wszystkie urządzenia pozostają niewidoczne, niezależnie od miejsca, w którym zostaną zainstalowane.

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Przede wszystkim ze względu na, że do ogrzewania budynków wykorzystają darmową energię odnawialną skumulowaną w powietrzu. Pozwalają też uniezależnić się od rosnących cen paliw kopalnych, a dzięki swojej bezemisyjnej pracy również zredukować emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Wraz z niezbędnym osprzętem oraz rekuperatorem mogą stworzyć kompaktową centralę grzewczo-wentylacyjną dyskretnie ukrytą w estetycznej zabudowie. Takie rozwiązanie oferuje nowy system Viessmann Invisible, zaprojektowany z myślą o domach o powierzchni do 200 m2.


Ogrzewanie niezależne od dostawców energii

Viessmann Invisible składa się z odpowiednio dopasowanych modułów, które mogą być konfigurowane w zależności od potrzeb budynku. Za ogrzewanie domu w systemie Invisible odpowiada powietrza pompa ciepła typu split Vitocal 200-SI. Urządzenie charakteryzują się mocą od 2,6 do 9 kW, współczynnikiem COP (przy A7/W35 zgodnie z EN 14511) do 5 oraz klasą efektywności energetycznej A+++. Pompa ciepła może również zapewniać chłodzenia budynku w okresie letnim, wykorzystując w tym celu darmową energię odnawialną. Podgrzew wody użytkowej umożliwiają moduły zasobników c.w.u. o pojemności 250 l, a wymianę powietrza z odzyskiem ciepła – moduł wentylacyjny Vitoair FSI. Viessmann Invisible może również współpracować z instalacją fotowoltaiczną oraz magazynem energii elektrycznej Vitocharge. W sten sposób zapewni w 100% ekologiczne, energooszczędne i niezależne od zewnętrznych dostawców energii ogrzewanie oraz chłodzenie budynku.

Minimum miejsca, maksimum korzyści

Niezaprzeczalną zaletą systemu Viessmann Invisible są kompaktowe wymiary składających się na niego modułów. Głębokość ich zabudowy wynosi jedynie 28 cm, a więc ponad dwukrotnie mniej niż głębokość standardowej szafy. Zapewnia tym samym oszczędność nawet 1/3 powierzchni użytkowej w pomieszczeniu w porównaniu tradycyjnym systemem z wolnostojącymi urządzeniami.

Poszczególne moduły można łączyć ze sobą na kilka sposobów, co pozwala dopasować ich rozmieszczenie do wielkości, układu i planowanego wyposażenia pomieszczenia, w którym zostaną zainstalowane. Ustawienie narożne sprawdzi się szczególnie w przypadku niedużych pomieszczeń lub tych o nieregularnym planie. Ustawienie szeregowe pozwoli wykorzystać optymalnie przestrzeń przy długich ścianach, w wąskich pomieszczeniach i przejściach. Ustawienie blokowe modułów pozwala z kolei wykorzystać przestrzeń po obu stronach ściany działowej. System Viessmann Invisible zamknięty w wąskiej zabudowie gwarantuje również większą swobodę ruchu, a także praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji pomieszczenia według indywidualnych potrzeb.


Swobodna aranżacja w parze z wysoką estetyką pomieszczeń

Viessmann Invisible to również duża swoboda przy wyborze wykończenia modułów. Mogą one zostać ukryte za obudową m.in. z drewna, szkła czy luster. Takie rozwiązanie pozwala dopasować wygląd frontów do aranżacji danego pomieszczenia. Mogą one stanowić spójną kompozycję z pozostałymi elementami wykończenia lub wyróżniać się na ich tle swoim indywidualnym charakterem. Niezależnie od wybranej opcji, moduły systemu Viessmann Invisible będą niewidoczne, a ich wykończenie estetyczne. Dzięki temu mogą zostać zainstalowane praktycznie w każdym pomieszczeniu, wykorzystując optymalnie jego przestrzeń i nie zaburzając wizualnie jego odbioru.