Vitobloc 200 typ EM-6/15 – pierwszy stopień kogeneracji


Zalety

  • Ekonomiczne wytwarzanie prądu i ciepła na potrzeby własne
  • Gotowy do podłączenia i sprawdzony fabrycznie
  • 3-cylindrowy silnik gazowy cechujący się cichą pracą
  • Częstotliwość konserwacji: co 6000 godzin pracy bez uzupełniania oleju
  • Atrakcyjne programy dofinansowania (w szczególności w Niemczech)
  • Klasa efektywności energetycznej: A++


Odrobina niezależności

Moduły mikrokogeneracyjne Vitobloc 200 EM-6/15 pozwalają użytkownikowi zmniejszyć zależność od publicznych dostawców energii. Podczas pracy moduł kogeneracyjny wytwarza jednocześnie prąd i ciepło. Prąd można spożytkować samodzielnie lub odprowadzić go do sieci publicznej przy zastosowaniu odpowiedniej taryfy. Ciepło wykorzystywane jest do ogrzewania.

Moduły mikrokogeneracyjne idealnie sprawdzają się w małych zakładach przemysłowych, hotelach, w gastronomii, salonach samochodowych, gospodarstwach ogrodniczych, basenach i domach wielorodzinnych. Kompaktowe moduły kogeneracyjne mają moc 6 kWe i 14,8 kWt. Dzięki zintegrowanej technologii kondensacyjnej nawet 94 procent zastosowanego paliwa jest przetwarzanych na energię.


Duża rentowność

Moduły Vitobloc 200 posiadają fabrycznie bogate wyposażenie techniczne. Obejmuje ono liczniki prądu i elastyczne złączki do gazu, spalin, powietrza usuwanego i wody grzewczej. Pozwala to oszczędzić czas i koszty podczas projektowania, montażu i rozruchu.

Częstotliwość konserwacji to 6000 godzin bez konieczności uzupełniania oleju. Tym samym urządzenie wymaga jednej obsługi serwisowej rocznie.


Przekrój produktu

Vitobloc-200_EM-6-9-Schnitt.png

Schemat działania

Funktionsschema_Vitobloc_EM-6_15.jpg

Podobne produkty