Vitocrossal 100 - 80 do 320 kW, do 640 kW jako instalacja dwukotłowa

Zalety

 • Kompletnie zmontowany Unit: szybki i łatwy montaż dziękiprzygotowaniu gotowego kotła już w zakładzie produkcyjnym
 • Kompaktowa budowa, oszczędność cennego miejsca w kotłownii niewielkie wymiary otworów potrzebnych dla wniesienia kotła
 • Sprawność znormalizowana do 98% (Hs)/109% (Hi)
 • Przystosowany do gazu ziemnego E, LL
 • Wymiennik ciepła ze stali szlachetnej zapewnia maksymalnątrwałość i bezpieczeństwo eksploatacji
 • Idealnie dopasowany do kotła palnik cylindryczny MatriX wykonanyze stali szlachetnej, niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne
 • Duży zakres modulacji mocy 1:5 zapewnia długie cykle pracyi niewielką ilość załączeń palnika
 • Układ kontroli procesu spalania Lambda Pro Control automatycznie dopasowujei kontroluje na bieżąco skład mieszanki gazu i powietrza co przekłada sięna najwyższą możliwą efektywność pracy i oszczędność w zużyciu gazu
 • Dobry dostęp do wszystkich komponentów kotła zapewniawygodę obsługi technicznej
 • Regulator Vitotronic z czytelnym menu obsługowym, wyświetlaczemtekstowym i pomocą kontekstową
 • Niskie zużycie prądu, gdyż ze względu na dużą pojemność wodnąnie jest potrzebna pompa obiegowa kotła ani sprzęgło
 • Cicha praca, niepotrzebne żadne dalsze zabiegi wygłuszające
 • Możliwość zdalnej obsługi przez Internet poprzez aplikację mobilną sterowaniana smartfony i moduł komunikacyjny WLAN Vitoconnect 100 OPTO1.
Gazowy palnik MatriX

Dzięki technice kondensacyjnej kocioł Vitocrossal 100 jest oszczędnym kotłem grzewczym o wielostronnym zastosowaniu.

Vitocrossal 100 (CI) jest uniwersalnym kotłem gazowym o mocy 80 do 320kW. Bardzo dobry stosunk ceny do wydajności sprawia iż jest ekonomicznym rozwiązaniem dla budynków mieszkalnych jak i obiektów użytkowych.

Palnik cylindryczny MatriX wykonany ze stali szlachetnej, niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne. Duży zakres modulacji mocy 1:5 zapewnia długie cykle pracy i niewielką ilość załączeń palnika oraz niskie zużycie energii.

Kompletny i kompaktowy

Kocioł Vitocrossal 100 może pochwalić się jednym z najmniejszych wymiarów wymaganych do ustawiania na kotłowni. Dla kotła o mocy 80 kW wystarczy otwór o szerokości zaledwie 450 mm, dzięki czemu nadaje się również doskonale do modernizacji starszych instalacji z utrudnionym dostępem do kotłowni.

Istnieje możliwość zamówienia kotła jako kompletną jednostkę, a więc tzw. wersję Unit, lub też w poszczególnych elementach do złożenia na kotłowni.

Vitocrossal 100 Instalacja dwukotłowa

Proste rozwiązanie kaskady w obudowie 240 do 640 kW

Doświadczenie w kondensacji

Powierzchnia wymiany ciepła stwarza idealne warunki dla pełnego wykorzystania ciepła kondensacji. Po gładkiej, pionowej powierzchni skraplający się kondensat spływa bez przeszkód w dół, spełniając jednocześnie drugą ważną rolę jakim jest proces samooczyszczania powierzchni. Gwarantuje to stale wysoką sprawność, zwiększa trwałość kotła i redukuje czas związaną z utrzymaniem kotła w dobrym stanie technicznym.

Bezpieczeństwo pracy

Zintegrowany system kontroli jakości spalania Lambda Pro Control, znany i z powodzeniem stosowany od blisko dziesięciu lat w kotłach wiszących, zapewnia automatyczne dopasowanie pracy palnika do zastosowanego rodzaju użytego gazu ziemnego (E / LL). Tym samym w sposób ciągły zapewniana jest sprawność pracy oraz wysoka jakość procesu spalania. Dla instalatora i serwisanta oznacza to bezproblemowy rozruch kotła i pewność ciągłości pracy, natomiast dla użytkownika gwarancja najwyższej sprawności, a więc niskich kosztów eksploatacji, oraz niewielkiego obciążenia środowiska emisją substancji szkodliwych.

Zaawansowany regulator Vitotronic

Zintegrowany regulator Vitotronic w opcji stałotemperaturowej lub pogodowej, z funkcją asystenta uruchomienia pozwala na wygodne skonfigurowanie instalacji podczas rozruchu, oraz późniejszą obsługę przez użytkownika. Układ kaskadowy opiera się nadrzędny regulator Vitotronic 300-K MW1B komunikujący się z kotłami w systemie LON. Oznacza to, że zarówno nowe instalacje jak już te istniejące można rozbudowywać o kocioł Vitocrossal 100 CI. Regulator kaskadowy Vitotronic 300-K (MW1B) umożliwia sterowanie kaskadą, złożoną z czterech, a w niedalekiej przyszłości nawet z ośmiu kotłów.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 80 do 320 kW
Sprawność znormalizowana
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny E, LL
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Budynki mieszkalne, obiekty użytkowe, sieci lokalne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Palnik cylindryczny MatriX
Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100