Vitocrossal 100 – oszczędne ogrzewanie dzięki technice kondensacji

Zalety

  • Charakteryzuje się wysoką sprawnością znormalizowaną do 98% (Hs)/109% (Hi).
  • Zapewnia niskie zużycie prądu, ponieważ ze względu na dużą pojemność wodną nie jest potrzebna pompa obiegowa kotła ani sprzęgło.
  • Jest wyposażony w układ kontroli procesu spalania Lambda Pro Control, który automatycznie dopasowuje i kontroluje skład mieszanki gazu i powietrza co przekłada się na najwyższą możliwą efektywność pracy i oszczędność w zużyciu gazu.
  • Jest przystosowany do spalania gazu ziemnego E, LL.
  • Charakteryzuje się cichą pracą.
  • Może być zdalnie sterowany za pomocą aplikacji na smartfona.
  • Jest szybki i łatwy w montażu.
  • Jego kompaktowa budowa zapewnia oszczędność cennego miejsca w kotłowni.
  • Gwarantuje dobry dostęp do wszystkich komponentów, co zapewnia wygodę obsługi technicznej.
Kocioł kondensacyjny - gazowy palnik MatriX

Dzięki technice kondensacyjnej kocioł Vitocrossal 100 jest oszczędnym kotłem grzewczym o szerokim zastosowaniu.

Vitocrossal 100 (CI) jest uniwersalnym kotłem gazowym o mocy 80 do 320 kW. Bardzo dobry stosunek ceny do wydajności sprawia, że jest on ekonomicznym rozwiązaniem zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i obiektów użytkowych.

Kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100 jest wyposażony w palnik cylindryczny MatriX wykonany ze stali szlachetnej (niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne), zapewniający trwałość i bezpieczeństwo eksploatacji. Duży zakres modulacji mocy 1:5 umożliwia długie cykle pracy i niewielką ilość załączeń palnika oraz niskie zużycie energii.

Kompletny i kompaktowy

Kocioł Vitocrossal 100 może pochwalić się jednym z najmniejszych wymiarów wymaganych do ustawiania na kotłowni. Model o mocy 80 kW zajmuje w kotłowni 0,55 m2, a do wprowadzenia do kotłowni wystarczy otwór o szerokości zaledwie 450 mm, dzięki czemu nadaje się również doskonale do modernizacji starszych instalacji z utrudnionym dostępem do kotłowni.

Istnieje możliwość zamówienia kotła jako kompletną jednostkę (tzw. wersję Unit), lub też w poszczególnych komponentach do złożenia w kotłowni.

Kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100 Instalacja dwukotłowa

Kompaktowe rozwiązanie kaskadowe – instalacja dwukotłowa w jednej obudowie , o mocy od 400 do 640 kW

Doświadczenie w kondensacji

Powierzchnia wymiany ciepła kotła Vitocrossal 100 stwarza idealne warunki dla pełnego wykorzystania ciepła kondensacji. Po gładkiej, pionowej powierzchni skraplający się kondensat spływa bez przeszkód w dół, spełniając jednocześnie drugą ważną rolę jakim jest proces samooczyszczania powierzchni. Gwarantuje to stale wysoką sprawność, zwiększa trwałość kotła i redukuje czas związany z utrzymaniem kotła w dobrym stanie technicznym.

Bezpieczeństwo pracy

Zastosowany w kotle zintegrowany system kontroli jakości spalania Lambda Pro Control, znany i z powodzeniem stosowany od blisko dziesięciu lat w kotłach wiszących, zapewnia automatyczne dopasowanie pracy palnika do zastosowanego rodzaju użytego gazu ziemnego (E / LL). Tym samym w sposób ciągły zapewniana jest wysoka sprawność pracy oraz jakość procesu spalania. Dla instalatora i serwisanta oznacza to bezproblemowy rozruch kotła i pewność ciągłości pracy, natomiast dla użytkownika gwarancję niskich kosztów eksploatacji oraz niewielkiego obciążenia środowiska emisją szkodliwych substancji.

Zaawansowany regulator Vitotronic

Zintegrowany regulator Vitotronic w opcji stałotemperaturowej lub pogodowej, z funkcją asystenta uruchomienia pozwala na wygodne skonfigurowanie instalacji podczas rozruchu, oraz późniejszą obsługę przez użytkownika. Sterowanie pracą urządzeń w układzie kaskadowym zapewnia nadrzędny regulator Vitotronic 300-K MW1B, komunikujący się z kotłami w systemie LON. Oznacza to, że zarówno nowe instalacje jak już te istniejące można rozbudowywać o kocioł Vitocrossal 100 CI. Regulator kaskadowy Vitotronic 300-K (MW1B) umożliwia sterowanie kaskadą, złożoną z czterech, a w niedalekiej przyszłości nawet z ośmiu kotłów.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 80 do 320 kW
Sprawność znormalizowana
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny E, LL
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Budynki mieszkalne, obiekty użytkowe, sieci lokalne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Palnik cylindryczny MatriX
Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100

Podobne produkty

Finansowanie
Nowe ogrzewanie w przystępnej cenie

Finansowanie