Vitocrossal 100 – oszczędne ogrzewanie dzięki technice kondensacji

Zalety

  • Charakteryzuje się wysoką sprawnością znormalizowaną do 98% (Hs)/109% (Hi).
  • Zapewnia niskie zużycie prądu, ponieważ ze względu na dużą pojemność wodną nie jest potrzebna pompa obiegowa kotła ani sprzęgło.
  • Jest wyposażony w układ kontroli procesu spalania Lambda Pro Control, który automatycznie dopasowuje i kontroluje skład mieszanki gazu i powietrza co przekłada się na najwyższą możliwą efektywność pracy i oszczędność w zużyciu gazu.
  • Jest przystosowany do spalania gazu ziemnego E, LL.
  • Charakteryzuje się cichą pracą.
  • Może być zdalnie sterowany za pomocą aplikacji na smartfona.
  • Jest szybki i łatwy w montażu.
  • Jego kompaktowa budowa zapewnia oszczędność cennego miejsca w kotłowni.
  • Gwarantuje dobry dostęp do wszystkich komponentów, co zapewnia wygodę obsługi technicznej.
Kocioł kondensacyjny - gazowy palnik MatriX

Dzięki technice kondensacyjnej kocioł Vitocrossal 100 jest oszczędnym kotłem grzewczym o szerokim zastosowaniu.

Vitocrossal 100 (CI) jest uniwersalnym kotłem gazowym o mocy 80 do 320 kW. Bardzo dobry stosunek ceny do wydajności sprawia, że jest on ekonomicznym rozwiązaniem zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i obiektów użytkowych.

Kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100 jest wyposażony w palnik cylindryczny MatriX wykonany ze stali szlachetnej (niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne), zapewniający trwałość i bezpieczeństwo eksploatacji. Duży zakres modulacji mocy 1:5 umożliwia długie cykle pracy i niewielką ilość załączeń palnika oraz niskie zużycie energii.

Kompletny i kompaktowy

Kocioł Vitocrossal 100 może pochwalić się jednym z najmniejszych wymiarów wymaganych do ustawiania na kotłowni. Model o mocy 80 kW zajmuje w kotłowni 0,55 m2, a do wprowadzenia do kotłowni wystarczy otwór o szerokości zaledwie 450 mm, dzięki czemu nadaje się również doskonale do modernizacji starszych instalacji z utrudnionym dostępem do kotłowni.

Istnieje możliwość zamówienia kotła jako kompletną jednostkę (tzw. wersję Unit), lub też w poszczególnych komponentach do złożenia w kotłowni.

Kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100 Instalacja dwukotłowa

Kompaktowe rozwiązanie kaskadowe – instalacja dwukotłowa w jednej obudowie , o mocy od 400 do 640 kW

Doświadczenie w kondensacji

Powierzchnia wymiany ciepła kotła Vitocrossal 100 stwarza idealne warunki dla pełnego wykorzystania ciepła kondensacji. Po gładkiej, pionowej powierzchni skraplający się kondensat spływa bez przeszkód w dół, spełniając jednocześnie drugą ważną rolę jakim jest proces samooczyszczania powierzchni. Gwarantuje to stale wysoką sprawność, zwiększa trwałość kotła i redukuje czas związany z utrzymaniem kotła w dobrym stanie technicznym.

Bezpieczeństwo pracy

Zastosowany w kotle zintegrowany system kontroli jakości spalania Lambda Pro Control, znany i z powodzeniem stosowany od blisko dziesięciu lat w kotłach wiszących, zapewnia automatyczne dopasowanie pracy palnika do zastosowanego rodzaju użytego gazu ziemnego (E / LL). Tym samym w sposób ciągły zapewniana jest wysoka sprawność pracy oraz jakość procesu spalania. Dla instalatora i serwisanta oznacza to bezproblemowy rozruch kotła i pewność ciągłości pracy, natomiast dla użytkownika gwarancję niskich kosztów eksploatacji oraz niewielkiego obciążenia środowiska emisją szkodliwych substancji.

Zaawansowany regulator Vitotronic

Zintegrowany regulator Vitotronic w opcji stałotemperaturowej lub pogodowej, z funkcją asystenta uruchomienia pozwala na wygodne skonfigurowanie instalacji podczas rozruchu, oraz późniejszą obsługę przez użytkownika. Sterowanie pracą urządzeń w układzie kaskadowym zapewnia nadrzędny regulator Vitotronic 300-K MW1B, komunikujący się z kotłami w systemie LON. Oznacza to, że zarówno nowe instalacje jak już te istniejące można rozbudowywać o kocioł Vitocrossal 100 CI. Regulator kaskadowy Vitotronic 300-K (MW1B) umożliwia sterowanie kaskadą, złożoną z czterech, a w niedalekiej przyszłości nawet z ośmiu kotłów.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 80 do 320 kW
Sprawność znormalizowana
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny E, LL
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Budynki mieszkalne, obiekty użytkowe, sieci lokalne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Palnik cylindryczny MatriX
Gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 100