Vitocrossal 200 CM2 – uniwersalne rozwiązanie do budynków nowych i modernizowanych


Zalety

  • Gazowy kocioł kondensacyjny o mocy od 400 do 620 kW
  • Efekt samoczyszczenia się dzięki gładkiej powierzchni ze stali nierdzewnej
  • Do wyboru eksploatacja z zasysaniem powietrza do spalania z kotłowni lub z zewnątrz
  • Wszystkie przyłącza hydrauliczne montowane od góry
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym


Do instalacji jedno- i wielokotłowych

Vitocrossal 200 CM2 to gazowy kocioł kondensacyjny do uniwersalnego zastosowania. Przy temperaturze wody grzewczej 50/30°C jego moc wynosi od 400 do 620 kW, a przy temperaturze 80/60°C – od 370 do 575 kW.

W roli instalacji jedno- lub wielokotłowej tak samo dobrze sprawdza się w obiektach mieszkalnych i przemysłowych, jak w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz większych budynkach publicznych i komercyjnych.

Posiada powierzchnię wymiany ciepła Inox-Crossal z wytrzymałym cylindrycznym palnikiem MatriX. Zakres modulacji od 20 do 100 procent zapewnia oszczędne zużycie energii.

Kocioł Vitocrossal 200 umożliwia zarówno eksploatację z zasysaniem powietrza do spalania z kotłowni, jak i z zewnątrz.


Wygodny i efektywny regulator

System regulatora Vitotronic 300 z możliwością komunikacji zapewnia ekonomiczną i bezpieczną pracę instalacji grzewczej. Regulator jest umieszczony z boku kotła, co ułatwia obsługę.

Umożliwia sterowanie maksymalnie czterema kotłami grzewczymi z płynnie obniżaną temperaturą wody w kotle oraz instalacjami z jednym lub dwoma obiegami grzewczymi i opcjonalnie zamontowanymi mieszaczami.


Uniwersalność zastosowań  

Vitocrossal 200 typu CM2 jest stojącym, gazowym kotłem kondensacyjnym, budowanym w zakresie mocy od 400 do 620 kW. W instalacjach jedno- lub wielokotłowych nadaje się równie dobrze do budynków mieszkalnych, jak i lokalnych sieci ciepłowniczych czy dużych budynków użytkowych, publicznych lub przemysłowych.

Dojrzała technika kondensacyjna

Powierzchnia wymiany ciepła Inox-Crossal ze szlachetnej stali nierdzewnej stwarza idealne warunki wykorzystywania ciepła kondensacji . Po gładkiej powierzchni wymiennika ciepła ze stali szlachetnej powstające krople kondensatu mogą bez przeszkód spływać w dół. Stwarza to efekty permanentnego samooczyszczania powierzchni, co zapewnia stale wysoki stopień wykorzystania ciepła kondensacji, wydłuża trwałość eksploatacyjną kotła i zmniejsza nakłady na jego utrzymanie.

Wysoka efektywność przekazywania ciepła i wysoki stopień kondensacji umożliwiają uzyskanie wysokiej sprawności, do 98 % (Hs).

Czerpanie powietrza do spalania z zewnątrz

Kocioł może czerpać powietrze do spalania z zewnątrz, co
pozwala na elastyczny wybór miejsca ustawienia kotła w budynku.

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem graficznym

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic

Regulator Vitotronic z dużym, kolorowym wyświetlaczem graficznym pozwala na szybkie przeprowadzenie uruchomienia przy pomocy funkcji asystenta i prostą obsługę.
Zintegrowany interfejs LAN pozwala na bezpośrednie komunikowanie się kotła z Internetem, w celu zdalnego monitorowania. Narzędzie serwisowe Vitosoft 300 komunikuje się z kotłem bezpośrednio przez WLAN. Ekran kokpitu energetycznego na regulatorze pozwala na poglądowe wizualizacje przepływów energii.

Palnik cylindryczny MatriX

Palnik cylindryczny MatriX zapewniający cichą i ekologiczną pracę z zakresem modulacji od 20 do 100%

Palnik cylindryczny MatriX
warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 400 do 620 kW
Sprawność znormalizowana
97% (Hs)/108% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny GZ-50, GZ-41,5 i gaz płynny P/G31
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Duże budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Wysoce sprawny regulator Vitotronic 300, umożliwiający sterowanie maks. czterema kotłami grzewczymi z płynnie obniżaną temperaturą wody w kotle oraz instalacją z jednym lub dwoma obiegami grzewczymi z opcjonalnym mieszaczem.
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Z modulowanym palnikiem cylindrycznym MatriX
Vitocrossal-200_CM2-620-kW-Schnitt.png

Podobne produkty