Vitocrossal 300 CT3B – najwyższa klasa dla zakładów i sektora komunalnego


Zalety

Przetworzenie zastosowanej energii na ciepło na poziomie sięgającym 98 procent
- Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i duża trwałość dzięki nierdzewnemu wymiennikowi ciepła Inox-Crossal
- Efekt samoczyszczenia się wymiennika ciepła dzięki gładkim powierzchniom ze stali nierdzewnej
- Możliwość dostawy z gazowym palnikiem wentylatorowym firmy ELCO lub Weishaupt
- Dwa króćce wody powrotnej zapewniają optymalne pod względem kondensacji połączenie hydrauliczne


Urządzenia wykorzystujące technologię kondensacyjną o mocy do 314 kW

Vitocrossal 300 CT3B to gazowy kocioł kondensacyjny z powierzchnią wymiany ciepła Inox-Crossal i palnikiem promiennikowym MatriX.

Moc palnika sięga 314 kW. Palnik dostosowuje wytwarzanie ciepła w zależności od zapotrzebowania, oszczędzając przy tym od 30 do 100 procent energii. Do jego ważnych cech należy wyjątkowo cicha, ekonomiczna i ekologiczna eksploatacja.

Alternatywnie kocioł może zostać dostarczony z zamontowanym fabrycznie gazowym palnikiem wentylatorowym firmy ELCO lub Weishaupt.

Konstrukcja powierzchni wymiany ciepła w kotle Vitocrossal 300 umożliwia uzyskanie wysokich mocy przy średnich wymiarach i niewielkiej masie.

W celu ułatwienia wnoszenia urządzenia kocioł kondensacyjny może zostać dostarczony w dwóch podzespołach.


Wygodny regulator Vitotronic

Użytkownicy instalacji i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: menu nawigacyjne ma logiczną, zrozumiałą strukturę, jest podświetlone, posiada dobry kontrast i umożliwia łatwy odczyt.

Pomocnicza funkcja podaje w razie wątpliwości informacje na temat kolejnych etapów wprowadzania ustawień. Graficzny interfejs umożliwia także wyświetlanie krzywych grzewczych i uzysku solarnego w przypadku podłączonej instalacji kolektorów słonecznych.


Dostępny z gazowymi palnikami wentylatorowymi ELCO lub Weishaupt

Vitocrossal 300, Typ CT3B jest stojącym, gazowym kotłem kondensacyjnym z wymiennikiem ciepła Inox-Crossal. Gazowe kotły kondensacyjne Vitocrossal 300 są wyposażane fabrycznie w gazowe palniki wentylatorowe ELCO lub Weishaupt.

Dojrzała technika kondensacyjna

Konstrukcja wymiennika ciepła Inox-Crossal pozwala kotłom Vitocrossal 300 osiągać wysokie moce przy wciąż umiarkowanych gabarytach i niskim ciężarze. Ponadto kocioł Vitocrossal 300 może być dostarczany rozmontowany na dwie części, co ułatwia jego wstawianie.

Wysoka efektywność przekazywania ciepła i wysoki stopień kondensacji umożliwiają uzyskanie wysokiej sprawności, do 98 % (Hs). Tak wysoką sprawność znormalizowaną kocioł uzyskuje dzięki zasadzie przepływu przeciwprądowego spalin i wody grzewczej oraz intensywnemu zawirowywaniu spalin na przetłoczeniach powierzchni wymiany ciepła.

Drugi króciec powrotu w kotle Vitocrossal 300 umożliwia wpięcie kotła do instalacji grzewczej w sposób szczególnie korzystny dla maksymalnego wykorzystania efektu kondensacji.

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic

Zintegrowany interfejs LAN pozwala na bezpośrednie komunikowanie się kotła z Internetem, w celu zdalnego monitorowania. Narzędzie serwisowe Vitosoft 300 komunikuje się z kotłem bezpośrednio przez WLAN. Ekran kokpitu energetycznego na regulatorze pozwala na poglądowe wizualizacje przepływów energii.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 187 do 635 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny GZ-50/G20 i GZ-41,5/G27 i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy wielorodzinne, duże budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Modulowany palnik gazowy MatriX o maks. mocy 314 kW z dużym zakresem modulacji
Vitocrossal-300-CT3B-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.


Podobne produkty