Vitocrossal 300 CT3U – idealny jako centrala grzewcza na poddaszu


Zalety

  • Niewielka masa, dzięki czemu dobrze sprawdza się w roli centrali grzewczej na poddaszu
  • Niskie koszty eksploatacji dzięki wykorzystaniu w wysokim stopniu ciepła kondensacji wskutek zoptymalizowanego połączenia hydraulicznego
  • Efekt samoczyszczenia się wymiennika ciepła dzięki gładkim powierzchniom ze stali nierdzewnej
  • Hydraulicznie rozdzielone połączenie wysoko- i niskotemperaturowych obiegów grzewczych
  • Dostęp od frontu do palnika i powierzchni grzewczej na potrzeby konserwacji


Lekki i kompaktowy

Vitocrossal 300 C3TU to stojący gazowy kocioł kondensacyjny z powierzchnią wymiany ciepła Inox-Crossal i cylindrycznym palnikiem MatriX.

Dysponujący mocą od 400 do 630 kW, kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny jest dostosowany do ogrzewania domów wielorodzinnych oraz budynków publicznych i komercyjnych.

Wyjątkową zaletą są jego kompaktowe wymiary i niewielka masa. Kocioł jest dostarczany w dwóch podzespołach, dzięki czemu można go również zainstalować w centralach grzewczych na poddaszu.


Bardzo skuteczne przekazywanie ciepła

Konstrukcja pionowych powierzchni wymiany ciepła pozwala na wyjątkowo intensywne wykorzystanie ciepła kondensacji spalin. Dzięki temu nawet 98 procent zastosowanej energii jest przetwarzanej na ciepło.

Vitocrossal 300 charakteryzuje wyższe wykorzystanie ciepła kondensacji dzięki dwóm oddzielnym króćcom wody powrotnej do podłączenia jednego obiegu grzewczego wysoko- i jednego obiegu niskotemperaturowego.

Gładka powierzchnia wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej zapewnia stały efekt samoczyszczenia się. Kondensat spływa swobodnie w dół i utrzymuje powierzchnię w czystości. Wydłuża to żywotność i zmniejsza nakłady konserwacyjne.


Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 400 do 630 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny GZ-50/G20 i GZ-41,5/G27
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Duże budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Palnik cylindryczny MatriX
Vitocrossal-300-CT3U-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.