Vitocrossal 300 typu CT3U z palnikiem cylindrycznym MatriX, wymiennikiem ciepła Inox-Crossal oraz łatwym w obsłudze regulatorem Vitotronic

Przegląd zalet

  • Gazowy kocioł kondensacyjny, 400 do 630 kW, jako instalacja dwukotłowa - do 1260 kW
  • Sprawność znormalizowana do 98 % (Hs)
  • Wysoka niezawodność i trwałość eksploatacyjna dzięki odpornemu na korozję wymiennikowi ciepła Inox-Crossal ze szlachetnej stali nierdzewnej, gwarantującemu wysoką efektywność przekazywania ciepła i wysoki stopień kondensacji
  • Efekt samooczyszczania się gładkich powierzchni stali szlachetnej
  • Palnik cylindryczny MatriX pracujący szczególnie cicho, ekonomicznie i niskoemisyjnie, z zakresem modulacji od 33 do 100 %
  • Do wyboru: doprowadzenia powietrza do spalania z pomieszczenia lub z zewnątrz
  • Kaskady kotłów ze sprefabrykowanym fabrycznie orurowaniem strony wodnej i odprowadzania spalin
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem dotykowym
  • Zintegrowany interfejs LAN do komunikacji z Internetem i zintegrowany bezprzewodowy interfejs serwisowy WLAN

Doskonały stosunek ceny do korzyści

Vitocrossal 300, Typ CT3U reprezentuje wysokiej jakości technikę kondensacyjną w zakresie mocy 400 do 630 kW przy doskonałym stosunku ceny do korzyści.

Vitocrossal 300 zawiera wypróbowane elementy techniki kondensacyjnej Viessmann, jak wymiennik ciepła Inox-Crossal. Wyposażony jest także w palnik cylindryczny MatriX.

Dojrzała technika kondensacyjna

Wymiennik ciepła Inox-Crossal ze szlachetnej stali nierdzewnej stwarza idealne warunki wykorzystywania ciepła kondensacji . Po gładkiej powierzchni wymiennika ciepła ze stali szlachetnej powstające krople kondensatu mogą bez przeszkód spływać w dół. Stwarza to efekty permanentnego samooczyszczania powierzchni, co zapewnia stale wysoki stopień wykorzystania ciepła kondensacji, wydłuża trwałość eksploatacyjną kotła i zmniejsza nakłady na jego utrzymanie.

Wysoka efektywność przekazywania ciepła i wysoki stopień kondensacji umożliwiają uzyskanie wysokiej sprawności, do 98 % (Hs). Tak wysoką sprawność znormalizowaną kocioł uzyskuje dzięki zasadzie przepływu przeciwprądowego spalin i wody grzewczej oraz intensywnemu zawirowywaniu spalin na przetłoczeniach powierzchni wymiany ciepła.

Solidny i długowieczny palnik

Palniki cylindryczne MatriX i palniki promiennikowe MatriX, skonstruowane i produkowane w zakładach Viessmann są bardzo trwałe, dzięki zastosowaniu żaroodpornej siatki MatriX.

Czerpanie powietrza do spalania z zewnątrz

Kocioł Vitocrossal 300 może w całym zakresie mocy czerpać powietrze do spalania zarówno z pomieszczenia, jak i z zewnątrz, co pozwala na elastyczny wybór miejsca ustawienia kotła w budynku.

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem

Komfortowy i wydajny regulator Vitotronic

Regulator Vitotronic z dużym, kolorowym wyświetlaczem graficznym pozwala na szybkie przeprowadzenie uruchomienia przy pomocy funkcji asystenta i prostą obsługę. Zintegrowany interfejs LAN pozwala na bezpośrednie komunikowanie się kotła z Internetem, w celu zdalnego monitorowania. Narzędzie serwisowe Vitosoft 300 komunikuje się z kotłem bezpośrednio przez WLAN. Ekran kokpitu energetycznego na regulatorze pozwala na poglądowe wizualizacje przepływów energii.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 400 do 630 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny GZ-50/G20 i GZ-41,5/G27
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Duże budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Palnik cylindryczny MatriX
Vitocrossal-300-CT3U-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.


Podobne produkty