UWAGA: Dostępny do wyczerpania stanów magazynowych!

Vitodens 200-W – wysoka wydajność

Wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W zapewnia energooszczędne ogrzewanie, ponieważ dodatkowo wykorzystuje utajone ciepło spalin – ciepło kondensacji. Jego sprawność, czyli stopień przekształcenia energii paliwa w energię grzewczą, sięga aż 98%. Dzięki temu kocioł pracuje z wysoką wydajnością, pozwala obniżyć koszty ogrzewania gazowego i odciąża środowisko naturalne.

Zalety

  • Z wysoką sprawnością przekształca energię paliwa w ciepło
  • Posiada klasę efektywności energetycznej A
  • Charakteryzuje się cichą pracą
  • Wymaga niewiele miejsca na montaż dzięki kompaktowym gabarytom – ma tylko 45 cm szerokości (1,8 do 35 kW)
  • Jest wyposażony w łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
  • Może być zdalnie regulowany np. za pomocą smartfona lub tableta
  • Sprawdzi się w przypadku wysokiego zapotrzebowania na ciepło (moc jednego kotła do 150 kW)
  • Może pracować w układzie kaskadowym o mocy cieplnej od 49 do 900 kW
  • Został wyposażony w zintegrowane zabezpieczenie przeciw cofaniu się spalin (klapa za wentylatorem palnika, dla mocy od 49 do 150 kW)

Automatyczna regulacja spalania obniża koszty eksploatacji

Kocioł Vitodens 200-W posiada zintegrowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus. Kontroluje on stale jakość gazu, którym zasilane jest urządzenie (gaz ziemny E/LL, gaz płynny) i automatycznie dopasowuje do niej pracę palnika. Zapewnia w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie, bez względu na jego rodzaj i jakość. 

Vitodens 200-W - kotłownia kasadowa o mocy do 600 kW

W kaskadzie do 600 kW

Kotły kondensacyjne Vitodens 200-W to urządzenia, które pozwalają stworzyć kotłownię kaskadową, czyli kompletne źródło ciepła stosowane w obiektach o większym zapotrzebowaniu na ciepło. W przypadku maksymalnej liczby kotłów w kaskadzie (8 szt.), łączna moc kotłowni kaskadowej wynosi 600 kW.

Kotłownia wyposażona jest standardowo w nadrzędny regulator Vitotronic 300-K i dodatkowo we wspólną rampę gazową z zaworem odcinającym. Posiada również przewód odprowadzenia kondensatu, ogranicznik poziomu wody kotłowni i czujniki temperatur. Gwarantuje to bezpieczną i wydajną pracę kotłowni.


Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych do budowy kotłów. Technologia ta zapewnia wysoką sprawność urządzenia grzewczego, a więc wysoką efektywność jego pracy. Sprawia również, że kocioł wyróżnia się dużą trwałością i bezpieczną pracą.

Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX

Jego głównym elementem jest specjalna siatka ze stali szlachetnej, która podczas pracy palnika żarzy się przekazując znaczną część ciepła wodzie grzewczej przez promieniowanie, które jest najskuteczniejszym sposobem przekazywania ciepła.

Kotły kondensacyjne z palnikami MatriX są przyjazne dla środowiska, ponieważ pracują z tzw. zerową emisją zanieczyszczeń.

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu i dopasowuje warunki jego spalania do zmieniającej się jakości paliwa. Dzięki temu kocioł zawsze pracuje z wysoką sprawnością.

Palnik cylindryczny MatriX w kotle kondensacyjnym Vitodens
Sterowanie kotłem VIessmann przez internet - Aplikacja ViCare

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Sterowanie pracą kotła odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic z intuicyjnym menu. Pracę kotła można również regulować przez Internet dzięki aplikacji ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi kontrolę pracy instalacją grzewczej oraz zmiany ustawień za pośrednictwem smartfona lub tableta. W każdej chwili można sprawdzić czy wszystkie parametry systemu grzewczego są prawidłowe, co sygnalizują odpowiednie kolory, i w razie potrzeby w łatwy sposób skontaktować się z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Moduł Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi kotła za pośrednictwem aplikacji mobilnej potrzebny jest moduł komunikacyjny Vitoconnect 100. Może on współpracować z każdym kotłem kondensacyjnym wyprodukowanym po 2003 roku.

Zdalne sterowanie kotłem Viessmann - Vitoconnect 100

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Najważniejsze funkcje obsługowe, takie jak tryb pracy czy zadana temperatura pomieszczenia można odczytać bezpośrednio na dotykowym wyświetlaczu regulatora Vitotronic 200. Dzięki podświetleniu i czarno-białemu kontrastowi jest on czytelny również w ciemnych pomieszczeniach piwnicznych. Wygodną funkcją jest również graficzne przedstawienie aktualnego stanu instalacji grzewczej oraz funkcja asystenta ułatwiająca pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Sterowanie kotłem Viessmann - regulator Vitotronic 200
Sterowanie kotłem Viessmann - regulator Vitotronic 200

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wyświetlacza wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia podgląd panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Można z niego odczytać m.in. uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 2,4 do 150 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Domy jedno-/dwu-/wielorodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, działalność gospodarcza, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Urządzenie grzewcze z dodatkowym podgrzewaczem pojemnościowym wody zapewniającym wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, o maks. mocy 35 kW także jako urządzenie uniwersalne bez dodatkowego podgrzewacza pojemnościowego wody w celu zapewnienia wygodnego zasilania w ciepłą wodę
Pozostałe właściwości
Jako instalacja wielokotłowa do 600 kW
Vitodens-200-W-Schnitt.png

System grzewczy Viessmann

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

Podobne produkty