Vitodens 222-F – stojący, wygodny kocioł z zasobnikiem ładowanym warstwowo

Kondensacyjne centrale grzewcze przekonują wysoką wydajnością podgrzewu c.w.u. i kompaktowymi wymiarami. Regulator z kolorowym wyświetlaczem dotykowym zapewni komfortową obsługę i zarządzanie ogrzewaniem.

Zalety

 • Gazowy, kompaktowy kocioł kondensacyjny z emaliowanym zasobnikiem ładowanym c.w.u. (1,8 do 35 kW) wzgl. z wężownicowym, pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. (1,9 do 26 kW)
 • Przekształcanie energii paliwa w ciepło ze sprawnością do 98 % (Hs) / 109 % (Hi)
 • Emaliowany zasobnik ładowany c.w.u. o pojemności 100 litrów (35 kW: 130 litrów),
 • Wężownicowy, pojemnościowy podgrzewacz c.w.u. o pojemności 130 litrów
 • Wysoka trwałość i efektywność wymiennika ciepła Inox-Radial
 • Wysoka trwałość modulowanego palnika cylindrycznego MatriX, dzięki promiennikowi z siatki MatriX ze stali szlachetnej, niewrażliwej na wysokie obciążenia termiczne
 • Szeroki zakres modulacji do 1:19
 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem dotykowym, o przekątnej 5"
 • Zdalna obsługa aplikacjami mobilnymi poprzez Internet
 • Energooszczędna, regulowana pompa obiegowa
 • Układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus dla wszystkich rodzajów gazu
 • Automatyczna adaptacja układu odprowadzania spalin
 • Uniwersalne zestawy przyłączeniowe do indywidualnego montażu przy ścianie
 • Możliwość zabudowy wewnątrz kotła naczynia wyrównawczego c.w.u. i pompy cyrkulacyjnej c.w.u.
 • Dostępna odpowiadająca wymiarami i wzornictwem nadstawka z mieszaczem,
 • jako osprzęt dla mieszanych obiegów grzewczych
 • Klasa efektywności energetycznej: A

Kompaktowy kocioł kondensacyjny z emaliowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo

Stojący kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F nie wymaga ustawienia w oddzielnym pomieszczeniu. Jest tak kompaktowy i cichy, że można go zamontować nawet w kuchni.

Emaliowane, ładowane zasobniki c.w.u. o pojemności 100 wzgl. 130 litrów zapewniają wysoki komfort korzystania z ciepłej wody. Pod względem wydajności rozbioru ciepłej wody system ten jest porównywalny z ustawionym osobno podgrzewaczem pojemnościowym o pojemności 150 litrów. W zasobniku ładowanym w trakcie rozbioru wody zasobnik jest uzupełniany na bieżąco podgrzaną wodą, gotową do natychmiastowego użycia. Czujniki temperatury zapewniają równomierny rozkład temperatury. Dla regionów z twardą wodą dostępna jest wersja alternatywna z emaliowanym, wężownicowym podgrzewaczem pojemnościowym c.w.u. o pojemności 130 litrów.

Automatyczna regulacja spalania obniża koszty

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne Viessmann posiadają zintegrowany układ regulacji spalania Lambda Pro Control Plus. Układ ten automatycznie dopasowuje parametry spalania do różnych gatunków gazu (gaz ziemny E/L lub gaz płynny) zapewniając zawsze najwyższą efektywność energetyczną. Układ Lambda Pro Control Plus przyczynia się także do redukcji emisji substancji szkodliwych do atmosfery.

Gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F

Te stojące kompaktowe urządzenia kondensacyjne cechuje duża moc podgrzewu ciepłej wody użytkowej i komfortowa regulacja – możliwa również online za pośrednictwem aplikacji.

Gazowe kompaktowe urządzenie kondensacyjne Vitodens 222-F jest przeznaczone do modernizacji ogrzewania i zastąpienia starych gazowych kotłów grzewczych z podgrzewaczem ustawionym pod kotłem.

Estetyczną centralę grzewczą można łatwo włączyć w istniejący standard kuchenny. Dzięki pompie o wysokiej wydajności z regulacją obrotów jest ona wyjątkowo energooszczędna i cicha.

Vitotronic 200

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic zadowala zarówno użytkownika, jak i instalatora: wyświetlane na dobrze czytelnym kolorowym wyświetlaczu dotykowym menu sterowania ma logiczną i łatwą do zrozumienia strukturę. Funkcja asystenta ułatwia pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia wyświetlenie nowego panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Pokazany jest na przykład uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

Vitotronic 200
Wymiennik ciepła Inox-Radial

Wymiennik ciepła Inox-Radial

Urządzenie stojące jest wyposażone w wymiennik ciepła Inox-Radial z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Gwarantuje on niezawodność i stałe wykorzystanie ciepła kondensacji na wysokim poziomie. Dotyczy to także palnika cylindrycznego MatriX z siatki ze stali szlachetnej.

Urządzenie kondensacyjne Vitodens 222-F wykorzystuje dodatkowo ciepło spalin. Efekt: Wysoki stopień przekształcenia doprowadzonej energii na ciepło sięgający 98 procent, niższe zużycie i klasa efektywności energetycznej A. Obniża to koszty ogrzewania i chroni środowisko.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX

Automatyczna regulacja spalania obniża koszty

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie dostosowuje palnik do uwarunkowań związanych z różnymi typami gazu (gaz ziemny GZ-50/GZ-41,5, gaz płynny, biogaz) i zapewnia stale wysoką wydajność energetyczną.

Lambda Pro Control Plus przyczynia się do obniżenia kosztów konserwacji, gdyż częstotliwość kontroli przez kominiarza wynosi 3 lata.

Palnik cylindryczny MatriX

Alternatywne rozwiązania dla wody o różnej twardości

Emaliowane zasobniki ładowane warstwowo o pojemności 100 lub 130 litrów dają duży komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Podczas poboru ciepłej wody wydajność zasobnika odpowiada wydajności ustawionego oddzielnie zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 350 l. W przypadku zasobnika ładowanego warstwowo podgrzana do temperatury wymaganej woda dopływa do zasobnika na bieżąco i jest od razu dostępna do wykorzystania. Czujniki zapewniają równomierną temperaturę. Dla regionów o twardej wodzie dostępna jest alternatywna wersja z emaliowanym 130-litrowym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z wężownicą rurową.

Niezwykła łatwość konserwacji

Decydując się na to urządzenie, użytkownik odniesie korzyść również dzięki niskim kosztom konserwacji: Wszystkie podzespoły są dostępne od frontu, nie jest wymagane zachowanie odległości serwisowych po bokach.

Aplikacja ViCare

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Użytkownicy i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: Sterownik obsługiwany za pomocą menu posiada logiczną i zrozumiałą konstrukcję.

Aplikacja ViCare

Nowe możliwości regulacji ogrzewania przez Internet daje aplikacja ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 1,8 do 35 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jedno-/dwurodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Emaliowany zasobnik ładowany warstwowo o pojemności 100 litrów (35 kW: 130 litrów), zasobnik ciepłej wody użytkowej z wężownicą rurową o pojemności 130 litrów dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Wymiary w standardzie kuchennym
Vitodens-222-F-Schnitt.png

technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Podobne produkty