Vitodens 222-F – do nowych i modernizowanych instalacji

Vitodens 222-F to kondensacyjna centrala grzewcza która wyróżnia się wysoką wydajnością podgrzewu c.w.u. i kompaktowymi wymiarami. Jest szczególnie polecana podczas modernizacji instalacji grzewczej i wymianie starych kotłów jednofunkcyjnych z pojemnościowym podgrzewaczem wody użytkowej. Sprawdzi się również w nowych budynkach.

Zalety

  • Przekształcanie energii paliwa w ciepło ze sprawnością do 98 %
  • Posiada klasę efektywności energetycznej A
  • Charakteryzuje się cichą pracą i niskim zużyciem prądu
  • Zapewnia wysoki komfort korzystania z c.w.u.
  • Wyposażony w emaliowany zasobnik ładowany c.w.u. o pojemności 100 litrów (35 kW: 130 litrów)
  • Dostępny w wersji z wężownicowym, pojemnościowym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 130 litrów
  • Jest wyposażony w łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
  • Może być zdalnie regulowany np. za pomocą smartfona lub tableta

Wysoki komfort ciepłej wody

Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F posiada wbudowany zasobnik ładowany warstwowo o pojemności 100 litrów (ew. 130 litrów). Zapewnia on wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej. Pod względem wydajności podgrzewu c.w.u. jest on porównywalny z osobnym podgrzewaczem pojemnościowym o pojemności 150 litrów. Zasobnik ładowany warstwowo jest na bieżąco uzupełniany podgrzaną wodą, gotową do natychmiastowego użycia. Za dostępność ciepłej wody o stałej temperaturze odpowiadają wbudowane czujniki. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na c.w.u. dodatkowo uruchamia się palnik cylindryczny MatriX i utrzymuje wymaganą temperaturę wody. Dla regionów z twardą wodą dostępna jest wersja alternatywna z emaliowanym, wężownicowym podgrzewaczem pojemnościowym c.w.u. o pojemności 130 litrów.

Automatyczna regulacja spalania obniża koszty eksploatacji

Kocioł Vitodens 222-F posiada zintegrowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus. Kontroluje on stale jakość gazu, którym zasilane jest urządzenie (gaz ziemny E/LL, gaz płynny, biogaz) i automatycznie dopasowuje do niej pracę palnika. Zapewnia w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie, bez względu na jego rodzaj oraz jakość i przyczynia się do redukcji emisji substancji szkodliwych do atmosfery.

Gazowy kompaktowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F

Vitodens 222-F do nowych i modernizowanych budynków

Stojący kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F nie wymaga ustawienia w oddzielnym pomieszczeniu. Kompaktowe wymiary i cicha praca sprawiają, że może on być zamontowany np. w kuchni. Design kotła umożliwiają łatwą aranżację urządzania również w nowoczesnych budynkach.

Vitodens 222-F sprawdzi się także przy modernizacji ogrzewania. Konstrukcja kotła eliminuje potrzebę zachowania bocznych odstępów serwisowych (wszystkie podzespoły dostępne są od frontu), dzięki czemu estetyczną centralę grzewczą można łatwo włączyć np. w istniejącą zabudowę kuchenną. Pompa o wysokiej wydajności z regulacją obrotów zapewnia wyjątkowo energooszczędną i cichą pracę kotła. Gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F wyposażony jest w uniwersalne zestawy przyłączeniowe do indywidualnego montażu przy ścianie. Istnieje możliwość zabudowy wewnątrz urządzenia naczynia wzbiorczego i pompy cyrkulacyjnej c.w.u.

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą regulatora Vitotronic 200

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Najważniejsze funkcje obsługowe, takie jak tryb pracy czy zadana temperatura pomieszczenia można odczytać bezpośrednio na dotykowym wyświetlaczu regulatora Vitotronic 200. Dzięki podświetleniu i czarno-białemu kontrastowi jest on czytelny również w ciemnych pomieszczeniach piwnicznych. Wygodną funkcją jest również graficzne przedstawienie aktualnego stanu instalacji grzewczej oraz funkcja asystenta ułatwiająca pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wyświetlacza wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia podgląd panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Można z niego odczytać m.in. uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

Regulator kotła Vitotronic 200 ułatwia obsługą urządzenia i podgląd najważniejszych parametrów pracy systemu grzewczego
Kondensacyjny kocioł gazowy z wymiennikiem ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej

Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych do budowy kotłów. Technologia ta zapewnia wysoką sprawność urządzenia grzewczego, a więc wysoką efektywność jego pracy. Sprawia również, że kocioł wyróżnia się dużą trwałością i bezpieczną pracą.

Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX

Automatyczna regulacja spalania obniża koszty

Jego głównym elementem jest specjalna siatka ze stali szlachetnej, która podczas pracy palnika żarzy się przekazując znaczną część ciepła wodzie grzewczej przez promieniowanie, które jest najskuteczniejszym sposobem przekazywania ciepła.

Kotły kondensacyjne z palnikami MatriX są przyjazne dla środowiska, ponieważ pracują z tzw. zerową emisją zanieczyszczeń.

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu i dopasowuje warunki jego spalania do zmieniającej się jakości paliwa. Dzięki temu kocioł zawsze pracuje z wysoką sprawnością.

Gazowy kocioł kondensacyjny Viessmann z palnikiem cylindrycznym MatriX

Sterowanie ogrzewaniem: regulacja kotła przez internet z aplikacją ViCare

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Sterowanie pracą kotła odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic z intuicyjnym menu. Pracę kotła można również regulować przez Internet dzięki aplikacji ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi kontrolę pracy instalacją grzewczej oraz zmiany ustawień za pośrednictwem smartfona lub tableta. W każdej chwili można sprawdzić czy wszystkie parametry systemu grzewczego są prawidłowe, co sygnalizują odpowiednie kolory, i w razie potrzeby w łatwy sposób skontaktować się z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Moduł Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi kotła za pośrednictwem aplikacji mobilnej potrzebny jest moduł komunikacyjny Vitoconnect 100. Może on współpracować z każdym kotłem kondensacyjnym wyprodukowanym po 2003 roku.

Moduł komunikacyjny Vitoconnect 100 umożliwia sterowanie kotłem przez Internet

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 1,8 do 35 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jedno-/dwurodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Emaliowany zasobnik ładowany warstwowo o pojemności 100 litrów (35 kW: 130 litrów), zasobnik ciepłej wody użytkowej z wężownicą rurową o pojemności 130 litrów dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Wymiary w standardzie kuchennym
Vitodens-222-F-Schnitt.png

SYstem grzewczy Viessmann

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

Podobne produkty

Finanzierung.jpg
Nowe ogrzewanie w przystępnej cenie

Finansowanie