Vitodens 222-W – wiszący kocioł gazowy z wbudowanym zasobnikiem c.w.u

Kondensacyjny kocioł gazowy Vitodens 222-W to wydajne urządzenie grzewcze o mocy do 35 kW. Posiada wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 l ładowany warstwowo, który stale uzupełnia wodę podgrzaną do nastawionej temperatury, zapewniając tym samym jej natychmiastową dostępność.

Woda podgrzana jest do wymaganej temperatury w wymienniku ciepła (podgrzewaczu przepływowym), skąd dopływa do zasobnika c.w.u. na bieżąco i jest od razu dostępna do wykorzystania. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę dodatkowo uruchamia się palnik cylindryczny MatriX i utrzymuje wymaganą temperaturę wody.

Podczas poboru ciepłej wody komfort użytkowania podgrzewacza wbudowanego w kocioł Vitodens 222-W jest porównywalny z komfortem korzystania z oddzielnie ustawionego zasobnika ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l.

Zalety

  • Z wysoką sprawnością przekształca energię paliwa w ciepło
  • Posiada klasę efektywności energetycznej A
  • Zapewnia wysoki komfort ciepłej wody użytkowej, dzięki ładowaniu warstwowemu zasobnika
  • Jest gotowy do montażu - w komplecie z naczyniem wzbiorczym, pompami i zaworami bezpieczeństwa
  • Jest wyposażony w łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
  • Charakteryzuje się cichą pracą
  • Może być zdalnie regulowany np. za pomocą smartfona lub tableta
  • Dzięki kompaktowym wymiarom zajmuje niewiele miejsca

Technika kondensacji i automatyczna regulacja spalania = niższe koszty

Kocioł Vitodens 222-W zapewnia energooszczędne ogrzewanie, ponieważ dodatkowo wykorzystuje utajone ciepło spalin – ciepło kondensacji. Jego sprawność, czyli stopień przekształcenia energii paliwa w ciepło, sięga aż 98% dzięki czemu uzyskał on klasę efektywności energetycznej A.
Zintegrowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus stale kontroluje jakość gazu, którym zasilany jest kocioł (gaz ziemny E/LL, gaz płynny, biogaz) i automatycznie dopasowuje do niej pracę palnika. Zapewnia w ten sposób maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie, bez względu na jego rodzaj i jakość.

Ogrzewanie gazowe: kondensacyjny wiszący kocioł gazowy Vitodens 222-W z wbudowanym zasobnikiem c.w.u.

Kompaktowa budowa, łatwy montaż

Vitodens 222-W to kondensacyjny kocioł gazowy szczególnie polecany do domów jednorodzinnych i mieszkań własnościowych. Ze względu na kompaktową budowę, która kryje wszystkie niezbędne komponenty urządzenie to nie wymaga osobnego pomieszczania kotłowni. Kocioł Vitodens 222-W można bez problemu zamontować np. w łazience, kuchni lub w pomieszczeniu gospodarczym.
Obudowa kotła BoxDesign gwarantuje dobre wyciszenie pracy urządzenia oraz łatwy dostęp do jego komponentów. Ponieważ wszystkie podzespoły urządzenia są dostępne od przodu, kocioł nie wymaga zachowania bocznych odstępów serwisowych. Dzięki temu może być zamontowany m.in. we wnęce ściennej lub w ciągu szafek wiszących.
Wraz z zawieszeniem urządzenia na uchwycie ściennym wszystkie przewody wody grzewczej i ciepłej wody użytkowej są jednocześnie bezpiecznie i szczelnie podłączane do sieci – bez przykręcania śrubami, mocowania w zaciskach czy lutowania.

Kondensacyjny kocioł gazowy z wymiennikiem ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej

Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej Inox-Radial

Wszystkie gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann posiadają wymienniki ciepła wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to jeden z najtrwalszych materiałów stosowanych do budowy kotłów. Technologia ta zapewnia wysoką sprawność urządzenia grzewczego, a więc wysoką efektywność jego pracy. Sprawia również, że kocioł wyróżnia się dużą trwałością i bezpieczną pracą.

Na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej do 150 kW firma Viessmann udziela 10-letniej gwarancji na nieszczelności spowodowane korozją.

Ekologiczny palnik cylindryczny MatriX

Jego głównym elementem jest specjalna siatka ze stali szlachetnej, która podczas pracy palnika żarzy się przekazując znaczną część ciepła wodzie grzewczej przez promieniowanie, które jest najskuteczniejszym sposobem przekazywania ciepła.

Kotły kondensacyjne z palnikami MatriX są przyjazne dla środowiska, ponieważ pracują z tzw. zerową emisją zanieczyszczeń.

Wbudowany regulator spalania Lambda Pro Control Plus automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu i dopasowuje warunki jego spalania do zmieniającej się jakości paliwa. Dzięki temu kocioł zawsze pracuje z wysoką sprawnością.

Gazowy kocioł kondensacyjny Viessmann z palnikiem cylindrycznym MatriX
Sterowanie ogrzewaniem: regulacja kotła przez internet z aplikacją ViCare

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Sterowanie pracą kotła odbywa się za pomocą łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic z intuicyjnym menu. Pracę kotła można również regulować przez Internet dzięki aplikacji ViCare. Umożliwia ona użytkownikowi kontrolę pracy instalacją grzewczej oraz zmiany ustawień za pośrednictwem smartfona lub tableta. W każdej chwili można sprawdzić czy wszystkie parametry systemu grzewczego są prawidłowe, co sygnalizują odpowiednie kolory, i w razie potrzeby w łatwy sposób skontaktować się z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Moduł Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi kotła za pośrednictwem aplikacji mobilnej potrzebny jest moduł komunikacyjny Vitoconnect 100. Może on współpracować z każdym kotłem kondensacyjnym wyprodukowanym po 2003 roku.

Moduł komunikacyjny Vitoconnect 100 umożliwia sterowanie kotłem przez Internet

Sterowanie ogrzewaniem za pomocą regulatora Vitotronic 200

5-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy regulatora Vitotronic 200

Najważniejsze funkcje obsługowe, takie jak tryb pracy czy zadana temperatura pomieszczenia można odczytać bezpośrednio na dotykowym wyświetlaczu regulatora Vitotronic 200. Dzięki podświetleniu i czarno-białemu kontrastowi jest on czytelny również w ciemnych pomieszczeniach piwnicznych. Wygodną funkcją jest również graficzne przedstawienie aktualnego stanu instalacji grzewczej oraz funkcja asystenta ułatwiająca pierwsze uruchomienie urządzenia po jego zainstalowaniu.

Panel energetyczny w przejrzysty sposób podaje wartości zużycia energii

Przekątna wyświetlacza wynosząca prawie 13 centymetrów umożliwia podgląd panelu energetycznego, który w przejrzysty sposób informuje użytkownika o uzysku i zużyciu energii. Można z niego odczytać m.in. uzysk energii słonecznej przy podłączonej instalacji solarnej lub zużycie gazu na potrzeby ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody. W przejrzysty sposób wyświetla się także aktualny stan naładowania zasobnika ciepłej wody użytkowej. Histogram pokazuje wszystkie wartości w zależności od preferencji według dnia, tygodnia miesiąca lub roku.

Regulator kotła Vitotronic 200 ułatwia obsługą urządzenia i podgląd najważniejszych parametrów pracy systemu grzewczego

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 1,8 do 35 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny i gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, mieszkania piętrowe w domach wielorodzinnych, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Wbudowany ładowany warstwowo zasobnik ze stali nierdzewnej o pojemności 46 litrów, zapewniający komfort ciepłej wody na przeciętnym poziomie
Pozostałe właściwości
Prosty montaż we wnęce łazienkowej lub na ścianie w pomieszczeniu gospodarczym
Vitodens-222-W-Schnitt.png

System grzewczy Viessmann to dobrze dopasowane i współpracujące ze sobą elementy

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

Podobne produkty

Finanzierung.jpg
Nowe ogrzewanie w przystępnej cenie

Finansowanie