Vitoligno 100-S – idealny kocioł pomocniczy


Zalety

  • Kocioł w wyjątkowo atrakcyjnej cenie
  • Zapewnia niezależność od gazu i oleju opałowego
  • Duża komora wsadowa przeznaczona do spalania drewna w polanach o długości do 55 cm
  • Biwalentna eksploatacja w celu podgrzewu wody użytkowej
  • Niski poziom emisji pyłu dzięki czystemu i wydajnemu spalaniu (klasa kotła zgodna z EN 303-5: 5


Ekonomiczne uzupełnienie oleju lub gazu

Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 100-S to idealny kocioł pomocniczy, wspomagający istniejące ogrzewanie olejowe lub gazowe.

Tak samo dobrze sprawdza się w nowych jak i w modernizowanych instalacjach domów jednorodzinnych. Ponadto cechuje się atrakcyjną ceną.

W połączeniu z ogrzewaniem gazowym lub olejowym Vitoligno 100-S umożliwia podstawowe zaopatrzenie w ciepło grzewcze i ciepłą wodę użytkową. Dopiero przy ekstremalnie niskich temperaturach włącza się konwencjonalny kocioł grzewczy.


Duża komora wsadowa na długie polana

Kocioł Vitoligno 100-S posiada dużą komorę wsadową i umożliwia spalanie polan o długości do 55 centymetrów.

Dzięki duzej pojemności komory osiągalny jest długi czas spalania.

Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 100-S

Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 100-S

Viessmann dysponuje kompletną ofertą urządzeń do ogrzewania drewnem – zarówno jako dodatkowe, jak i wyłączne źródło ciepła. Decyzja o zainstalowaniu opalanego drewnem kotła Vitoligno 100-S, jako kotła dodatkowego, jest trafna zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i ekologicznym. Dalsze zalety tego kotła to wysoka niezawodność i trwałość użytkowa, zapewniająca komfortowe ogrzewanie i podgrzewanie ciepłej wody przez długie lata.

Nie można nie docenić także znacznego uniezależnienia się od oleju lub gazu i oszczędność kosztów, dzięki niskiemu zużyciu paliwa. Wreszcie przy inwestowaniu w modernizację ogrzewania można liczyć na atrakcyjne dotacje z programów pomocowych.

Idealny kocioł dodatkowy

Vitoligno 100-S jest szczególnie atrakcyjnym cenowo kotłem zgazowującym drewno w polanach, o znamionowej mocy cieplnej 20 kW.

Ten kompaktowy kocioł jest optymalnie zaprojektowany jako rozszerzenie istniejących instalacji grzewczych z kotłem olejowym lub gazowym. W takiej konfiguracji przejmuje on w trybie biwalentnym pokrycie podstawowego zapotrzebowania na ciepło grzewcze i CWU. Dopiero przy skrajnie niskich temperaturach załącza się kocioł konwencjonalny, pokrywając występujące obciążenie szczytowe.

Dzięki stosowaniu technologii zgazowania kocioł Vitoligno 100-S wykazuje wysoką sprawność paleniskową. Masywna konstrukcja komory załadowczej z blach stalowych grubości ośmiu milimetrów oraz niezawodna dmuchawa ciągu gwarantują wysoką trwałość kotła.


warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc
18, 23, 30, 35 i 45 kW
Współczynnik sprawności
Do 93%
Paliwo
icon-biomasse.png
Drewno w polanach o długości do 55 cm
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Elektroniczny regulator ze wskazaniem stanów roboczych
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy multiwalentny zasobnik buforowy wody grzewczej dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Ten kompaktowy kocioł pomocniczy nadaje się też do rozbudowy istniejących olejowych lub gazowych instalacji grzewczych.
Przekrój przez kocioł grzewczy opalany drewnem Vitoligno 100-S

Podobne produkty