Vitoligno 100-S – ekonomiczny kocioł na drewno

Kocioł Vitoligno 100-S jest kompaktowym, atrakcyjnym cenowo kotłem zgazowującym drewno w polanach przeznaczonym zarówno do pracy monowalentnej (jako podstawowe urządzenie grzewcze) jak i biwalentnej (jako uzupełnienie instalacji z kotłem olejowym lub gazowym).


Zalety

  • Kocioł dostępny jest w atrakcyjnej cenie.
  • Jego sprawność wynosi do 93%.
  • Zapewnia niezależność od gazu i oleju opałowego.
  • Duża komora wsadowa umożliwia spalania drewna w polanach o długości do 55 cm i osiąganie długiego czasu spalania.
  • Niskie zużycie prądu obniża koszty eksploatacji.
  • Kocioł charakteryzuje się niskim poziomem emisji pyłu dzięki czystemu i wydajnemu spalaniu.

 

Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 100-S

Kocioł zgazowujący drewno – dobry wybór

Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 100-S sprawdza się zarówno w nowych jak i w modernizowanych instalacjach domów jednorodzinnych. Jego wybór jest decyzją słuszną pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Zaletą kotła jest m.in. niezawodność i wysoka trwałość użytkowa, zapewniająca komfortowe ogrzewanie i podgrzewanie wody użytkowej przez długie lata. Kocioł Vitoligno 100-S pozwala również uniezależnić się od oleju i gazu oraz zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, dzięki bardzo oszczędnemu zużyciu energii.

W przypadku modernizacji systemu grzewczego wybierając kocioł zgazowujący Vitoligno 100-S można liczyć na dotacje z programów pomocowych (kocioł posiada certyfikat 5 klasy i spełnia warunki Ekoprojektu (Ecodesign).

Idealny kocioł dodatkowy

Kocioł zgazowujący drewno w polanach Vitoligno 100-S to idealny kocioł pomocniczy, wspomagający istniejące ogrzewanie olejowe lub gazowe. W takiej konfiguracji pokrywa on podstawowe zapotrzebowanie na ciepło grzewcze i c.w.u.. Dopiero przy skrajnie niskich temperaturach załącza się kocioł konwencjonalny na gaz lub olej, pokrywając występujące obciążenie szczytowe.

Dzięki stosowaniu technologii zgazowania kocioł Vitoligno 100-S wykazuje wysoką sprawność paleniskową. Duże drzwiczki załadowcze z kątem otwarcia 125º umożliwiają komfortowe dokładanie paliwa, a klapa rozruchowa przyspiesza proces rozpalania zwiększając podciśnienie w komorze spalania. Już po upływie około 3 minut dochodzi do rozpalenia drewna i zapoczątkowania procesu spalania.


Kompatybilny system grzewczy

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

< p>Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

 

Przekrój produktu

Przegląd

Moc
18, 23, 30, 35 i 45 kW
Współczynnik sprawności
Do 93%
Paliwo
icon-biomasse.png
Drewno w polanach o długości do 55 cm
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Elektroniczny regulator ze wskazaniem stanów roboczych
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy multiwalentny zasobnik buforowy wody grzewczej dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Ten kompaktowy kocioł pomocniczy nadaje się też do rozbudowy istniejących olejowych lub gazowych instalacji grzewczych.
Przekrój przez kocioł grzewczy opalany drewnem Vitoligno 100-S

Podobne produkty

Finansowanie
Nowe ogrzewanie w przystępnej cenie

Finansowanie