Doskonały wybór w przypadku modernizacji

Zalety

  • Wysokowydajny stojący olejowy zespolony kocioł kondensacyjny o zwartej konstrukcji
  • Wysoki poziom wykorzystania energii mimo minimalnych wymiarów kotła
  • Przetwarzanie paliwa na ciepło na poziomie nawet 98 procent
  • Niebieskopłomieniowy palnik kompaktowy do eksploatacji z zasysaniem powietrza do spalania z kotłowni i z zewnątrz
  • Cicha eksploatacja dzięki wbudowanemu tłumikowi
  • Klasa efektywności energetycznej: A


Olejowa technologia kondensacyjna w korzystnej cenie

Vitoladens 300-C to wysokowydajny olejowy kocioł kondensacyjny w korzystnej cenie. Dzięki wyjątkowo kompaktowym wymiarom oprócz zastosowania w nowych budynkach wyjątkowo dobrze sprawdza się jako rozwiązanie w przypadku wymiany starych kotłów.

Dysponujący trzema stopniami mocy do 28,9 kW olejowy kocioł kondensacyjny został stworzony z myślą o domach jedno- i dwurodzinnych. Palnik jest przeznaczony do użytku z olejem opałowym o niskiej zawartości siarki.

Konsekwencją wyjątkowo niewielkiego zużycia cennego oleju opałowego są niewielkie emisje CO2. Wybór kotła Vitoladens 300-C stanowi więc osobisty wkład w ochronę klimatu.


Komfort na całej linii

Idealnym rozwiązaniem jest połączenie z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej Vitocell 300-H. W zestawie z kotłem grzewczym stanowi on harmonijną jednostkę, zapewniającą wygodne zasilanie w ciepłą wodę.

Regulator Vitotronic jest łatwy w obsłudze: menu nawigacyjne ma logiczną, zrozumiałą strukturę, jest podświetlone, posiada dobry kontrast i umożliwia łatwy odczyt.

Regulator instalacji grzewczej gwarantuje dodatkowy komfort obsługi przy użyciu aplikacji ViCare.


Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 10,3 do 28,9 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/104% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-oel.png
Wszystkie dostępne w handlu rodzaje oleju opałowego o niskiej zawartości siarki – także olej opałowy lekki A Bio 10 wg normy DIN 51603-6: lekki olej opałowy o niskiej zawartości siarki z domieszkami maks. 10% biokomponentów (FAME)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jedno-/dwurodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Ze względu na kompaktowe podzespoły ten olejowy kocioł kondensacyjny cechuje się wyjątkowo niewielkim zapotrzebowaniem przestrzennym – można go ustawić praktycznie wszędzie
Vitoladens-300-C-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.