Olejowe kotły kondensacyjne do instalacji modernizowanych

Zalety

  • Atrakcyjne cenowo olejowe kotły kondensacyjne wykorzystywane w instalacjach modernizowanych
  • Przetwarzanie zastosowanego paliwa na ciepło na poziomie nawet 97 procent
  • Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji i duża trwałość dzięki wypróbowanym podzespołom
  • Samoczyszczący się wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
  • Klasa efektywności energetycznej: A


Niezawodny i w dobrej cenie

Vitorondens 200-T to stojący olejowy kocioł kondensacyjny w atrakcyjnej cenie. Jego moc wynosi odpowiednio od 20,2 do 53,7 kW (typ BR2A) oraz od 67,6 do 197,3 kW (typ J2RA). Cechuje się kompaktowymi wymiarami i wytrzymałą powierzchnią grzewczą Eutectoplex. Jego mocna strona to możliwość wykorzystania podczas modernizacji domów wielorodzinnych i zakładów przemysłowych.

Olejowy kocioł kondensacyjny Vitorondens opiera się na wypróbowanym od wielu lat żeliwnym kotle Vitorond 100. Dzięki połączeniu powierzchni grzewczej z dołączonym wymiennikiem ciepła spalanie i kondensacja przebiegają oddzielnie. Zaleta: pozostałości produktów spalania pozostają w komorze spalania, natomiast w wymienniku ciepła gazy spalinowe skraplają się, nie pozostawiając przy tym osadów.

Asortyment wyposażenia dodatkowego Vitocell firmy Viessmann umożliwia zamówienie zasobników ciepłej wody użytkowej o różnych pojemnościach.

Vitotronic 200

Wygodny regulator

Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem ze wskazaniami w formie tekstowej i graficznej umożliwia użytkownikowi łatwą, intuicyjną obsługę za pośrednictwem menu.

Vitotronic pozwala na wygodne sterowanie instalacjami grzewczymi obejmującymi do dwóch obiegów grzewczych z mieszaczem i jeden obieg bez mieszacza.

Przy obiegu grzewczym z mieszaczem zrzut ciepła z powrotu instalacji grzewczej jest przekazywany do zasilania instalacji. Dzięki temu kocioł może wytwarzać mniejszą ilość energii i pracować bardziej oszczędnie.

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji grzewczej. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji i zużycia. Ponadto możliwe jest wyświetlanie zysków solarnych.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 20,2 do 107,3 kW
Sprawność znormalizowana
97% (Hs)/103% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Paliwo
icon-oel.png
Wszystkie dostępne w handlu rodzaje oleju opałowego o niskiej zawartości siarki – także olej opałowy lekki A Bio 10 wg normy DIN 51603-6: lekki olej opałowy o niskiej zawartości siarki z domieszkami maks. 10% biokomponentów (FAME)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy jedno-/dwu-/wielorodzinne, działalność gospodarcza, gminy, obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji Vitotrol
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Dodatkowo podłączony, samoczyszczący wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali nierdzewnej do wykorzystania ciepła kondensacji
Vitorodens 200-T

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.