Najczęściej zadawane pytania na temat pomp ciepła typu monoblok


Czym jest powietrzna pompa ciepła typu monoblok?

Pompy ciepła typu monoblok są to pompy ciepła typu powietrze-woda, wykorzystujące do pozyskiwania ciepłe powietrze atmosferyczne, charakteryzują się zabudowanym, kompletnym układem chłodniczym w jednostce zewnętrznej.
 

Czym pompa ciepła monoblok różni się od pompy ciepła typu split?

Pompy ciepła split i monoblok to niemalże identyczne urządzenia, sama różnica związana jest z budową pompy ciepła. Split jest urządzeniem, w którym układ chłodniczy jest rozdzielony na dwie jednostki wymagające połączenia freonowego.
Natomiast w monobloku kompletny układ chłodniczy znajduje się w jednym urządzeniu zewnętrznym, co oznacza, że cały układ chłodniczy został przygotowany już w fabryce. W przypadku pompy ciepła typu split - instalacja przewodu chłodniczego jest wykonywana na miejscu inwestycji, co może warunkować większe ryzyko rozszczelnienia.
 

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła typu monoblok?

Warto wybrać pompę ciepła typu monoblok ponieważ montaż tej pompy ciepła jest prosty i szybki. Jest też obarczony znacznie mniejszym ryzykiem ewentualnych błędów instalatorskich. Pompa jest fabrycznie, hermetycznie napełniona czynnikiem chłodniczym przez producenta. W przypadku pomp ciepła typu split montaż jest bardziej skomplikowany oraz wymaga od instalatorów posiadania uprawnień w zakresie F-gazów, ponieważ niezbędne jest samodzielne napełnienie układu chłodniczego czynnikiem oraz sprawdzenie szczelności układu na miejscu inwestycji.
Bezpłatna wycena - zapytaj specjalistów o dobór i ofertę systemu grzewczego

To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! W dni robocze skontaktujemy się w ciągu 72 h.