Vitocal 200-S – atrakcyjna cenowo alternatywa dla nowych i modernizowanych instalacji

Pompy ciepła w wykonaniu split cechują się rozdzieleniem na jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną.

Zalety

 • Pompy ciepła powietrze/woda w układzie split, 4 do 12 kW (przy A–7/W35)
 • Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP (COP = Coefficient of Performance) według EN 14511: do 5,0 (A7/W35) oraz do 4,2 (A2/W35)
 • Szczególnie cicha praca dzięki skonstruowaniu wg zasad Advanced Acoustic Design (AAD) – idealna do stosowania także na osiedlach domów szeregowych.
 • Wysoka jakość produktu i nowoczesne, ponadczasowe wzornictwo – Made in Germany
 • Maksymalna temperatura na zasilaniu do 55 °C przy temperaturze zewnętrznej –15 °C.
 • Jednostka wewnętrzna w wysokoefektywną pompą obiegową, skraplaczem, trójdrożnym zaworem przełączającym i regulatorem, w wariancie ogrzewanie/chłodzenie ze zintegrowanym przepływowym podgrzewaczem wody grzewczej.
 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym wyświetlaczem graficznym.
 • Ogrzewanie i chłodzenie w jednym urządzeniu, dzięki odwracalnemu obiegowi chłodniczemu
 • Możliwe regulowanie urządzeń wentylacyjnych Viessmann
  Przygotowana do zużywania prądu własnej produkcji, na przykład z instalacji fotowoltaicznej 
 • Funkcja kaskadowa optymalizująca współczynnik COP dla maksymalnie pięciu pomp ciepła.
 • Możliwość komunikacji internetowej poprzez bezpłatną aplikację mobilną ViCare App i interfejs Vitoconnect (opcja)
 • Klasa efektywności energetycznej*: A++
*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr. 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – instalacje nisko- (35 °C) / i średniotemperaturowe (55 °C)
Pompa ciepła split powietrze/woda Vitocal 200-S

Pompa ciepła split powietrze/woda Vitocal 200-S

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S w wykonaniu split wykorzystuje ekologicznie i tanio ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Jest ona dostępna w wykonaniu tylko do ogrzewania, albo też do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Niezwykle ciche jednostki zewnętrzne pomp ciepła Viessmann

Nowe jednostki zewnętrzne w ponadczasowym wzornictwie cieszą oko wyglądem. Urządzenia te, z jednym lub dwoma wentylatorami są zaprojektowane i wykonane w firmie Viessmann. Obok niez3wykle cichej pracy wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami i doskonałą jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

Dzięki temu Vitocal 200-S nadaje się szczególnie dobrze do stosowania na gęsto zabudowanych obszarach, jak na przykład na osiedlach domów szeregowych.

Bezspornie najcichsza z jednostek zewnętrznych tego rodzaju

Efektem jest prawie całkowita niesłyszalność. Wysokiej jakości, zoptymalizowane akustycznie wentylatory w połączeniu z inteligentnym sterowaniem prędkością obrotową przyczyniają się istotnie do minimalizacji dźwięku powietrznego przy pracy z pełnym i częściowym obciążeniem. Wyeliminowano w szczególności niskie częstotliwości, które w konwencjonalnych pompach ciepła uważa się za szczególnie uciążliwe.

35 dB(A) w odległości zaledwie 3 metrów

W trybie nocnym moc akustyczna wentylatora i sprężarki jest dodatkowo redukowana (dotyczy modeli 04 do 08). Funkcja ta jest ważna tam, gdzie konieczne jest spełnienie ustawowych wymagań dotyczących emisji hałasu (TA-Lärm: 35 dB(A)). Dotyczy to zwłaszcza obszarów gęsto zabudowanych, jak na przykład osiedli domów szeregowych..

Podwójna amortyzacja izoluje dźwięk materiałowy

Podwójne, elastyczne zawieszenie i akustycznie optymalne rozmieszczenie zespołów obiegu chłodniczego skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się dźwięku poprzez obudowę i przewody czynnika chłodniczego. Wyklucza to praktycznie całkowicie przenoszenie się dźwięku materiałowego z jednostki zewnętrznej na konstrukcję budynku lub do jego wnętrza.

Wzrost efektywności – COP: do 5,0 przy A7/W35

Na wzrost efektywności wpływa wykonanie wielu ważnych zespołów pompy ciepła, jak sprężarki scroll z regulowanymi obrotami, asymetrycznego płytowego wymiennika ciepła i parownika powietrznego z falistymi lamelkami.

osiedle domów szeregowych

Szczególnie cicha praca dzięki Advanced Acoustic Design

Szczególnie niskie szumy pracy uzyskano dzięki Advanced Acoustic Design (AAD). Pompa ciepła Vitocal 200-S nadaje się stąd szczególnie do eksploatacji na terenach gęsto zabudowanych, jak na przykład osiedlach domów szeregowych.

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA stanowi potwierdzenie współczynnika COP (Coefficient of Performance) wymagane dla uzyskania finansowania z programu zachęt rynkowych.

Niemiecka Komisja Znaku Jakości EHPA potwierdza nim, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-S spełnia wymagania regulaminu Znaku Jakości EHPA.

Regulator Vitotronic 200

Vitotronic 200 z opcją WLAN

Regulator Vitotronic 200 umożliwia zdalne sterowania pompami ciepła przez interfejs internetowy Vitoconnect (osprzęt) i bezpłatną aplikację mobilną ViCare App. Możliwa jest ponadto kombinacja z jednostkami centralnymi wentylacji mieszkań Vitovent.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój jednostki wewnętrznej

Przegląd

Moc (kW)
Od 3,2 do 15,5 kW
COP w trybie ogrzewania
do 5,1 (powietrze7 °C/woda 35 °C) i do 3,8 (powietrze 2 °C/woda 35 °C)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
3,0 do 5,6 kW: A++ / A+, 7,7 do 9,06 kW: A++ / A++, wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowobudowane i modernizowane, systemy biwalentne
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, gwarantujący wysoki komfort korzystania z ciepłej wody.
Pozostałe właściwości
Elastyczność montażu jednostki zewnętrznej (stojąco, wisząco). Wysoki komfort, dzięki wykonaniu odwracalnemu, umożliwiającemu tak ogrzewanie, jak i chłodzenie.
Przekrój Vitocal 200-S

Jednostka zewnętrzna produktu

Przekrój Vitocal 200-S