TERAZ, od 1 sierpnia 2020 r. na wszystkie pompy ciepła 5 lat gwarancji gratis!

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 200-S – energooszczędne urządzenie grzewcze do nowych i modernizowanych instalacji

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-S dostępna jest w dwóch wersjach: do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia budynku. W tym celu wykorzystuje czystą, darmową energię odnawialną skumulowaną w powietrzu atmosferycznym. Pozwala tym samym stworzyć energooszczędny i przyjazny środowisku system grzewczy.

Zalety

  • Klasa efektywności energetycznej*: A++.
  • Niskie koszty eksploatacji dzięki wysokiemu współczynnikowi efektywności COP do 5,0 (A7/W35).
  • Maksymalna temperatura na zasilaniu do 55 °C przy temperaturze zewnętrznej –15 °C.
  • Łatwy, szybki montaż.
  • Cicha praca umożliwiająca zastosowanie pompy ciepła m.in. na osiedlach domów szeregowych.
  • Ogrzewanie i chłodzenie w jednym urządzeniu, dzięki odwracalnemu obiegowi chłodniczemu.
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym wyświetlaczem graficznym.
  • Możliwość sterownia instalacją grzewczą przez Internet za pośrednictwem darmowej aplikacji ViCare App i modułu Vitoconnect.
  • Możliwość zasilania prądem z instalacji fotowoltaicznej i regulowania pracy urządzeń wentylacyjnych Viessmann.
  • Nowoczesne, ponadczasowe wzornictwo.
*Klasa efektywności energetycznej wg rozporządzenia UE nr. 811/2013 Ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – instalacje nisko- (35 °C) / i średniotemperaturowe (55 °C)
Cicha pompa ciepła split powietrze/woda Vitocal 200-S

Do nowych i modernizowanych budynków

Pompy ciepła są szczególnie polecane do nowego budownictwa z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym. Taki system gwarantuje najwyższą efektywność pracy i najniższe koszty eksploatacyjne. Powietrzna pompa ciepła Vitocal 200-S może pracować samodzielnie oraz współpracować z innym urządzeniem, np. kotłem, dzięki czemu sprawdzi się także w przypadku modernizowanych instalacji. Kocioł będzie wówczas pełnił funkcję dodatkowego źródła ciepła, uzupełniając pracę pompy ciepła w okresie występowania niskich temperatur zewnętrznych.

Split, czyli dwie jednostki

Pompa ciepła Vitocal 200-S składa się z dwóch jednostek – wewnętrznej i zewnętrznej. Każda z nich ma niewielkie wymiary i zajmuje małą przestrzeń, dzięki temu układ split zapewnia m.in. elastyczny wybór miejsca usytuowania pompy ciepła.

Vitocal 200-S to najcichsza jednostka zewnętrzna

Pompę ciepła Vitocal 200-S powietrze/woda wyróżnia bardzo cicha praca. Jednostka zewnętrza jest praktycznie niesłyszalna, m.in. dzięki zoptymalizowanym akustycznie wentylatorom oraz inteligentnemu systemowi sterowania ich prędkością obrotową. Rozwiązania te pozwoliły zminimalizować dźwięki powietrzne przy pracy z pełnym lub częściowym obciążeniem. Zastosowana w powietrznej pompie ciepła Vitocal 200-S technologia AAD (Advanced Acoustic Design) wyeliminowała również szczególnie uciążliwe niskie szumy generowane podczas pracy urządzenia.

Podwójne, elastyczne zawieszenie i optymalne pod względem akustycznym rozmieszczenie zespołów obiegu chłodniczego skutecznie zapobiega rozprzestrzenianiu się dźwięku poprzez obudowę urządzenia i przewody czynnika chłodniczego. Wyklucza to praktycznie całkowicie przenoszenie się dźwięku z jednostki zewnętrznej na konstrukcję budynku lub do jego wnętrza.

Montaż pompy ciepła na osiedlu domów szeregowych

Cicha praca również nocą

W trybie nocnym moc akustyczna wentylatora i sprężarki pompy ciepła Vitocal 200-S zostaje dodatkowo zredukowana. Funkcja ta jest bardzo istotna wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić ustawowe wymagania odnośnie ograniczenia emisji hałasu (40 dB(A) w okresie nocnym). Dotyczy to zwłaszcza obszarów o gęstej zabudowie, takich jak osiedla domów szeregowych. Jednostka zewnętrza pompa ciepła Vitocal 200-S może być instalowana również na posesjach usytuowanych w tak ścisłej zabudowie, bez obaw o dyskomfort akustyczny mieszkańców domu i sąsiadów.

Pompa ciepła: znak jakości EHPA
Sterowanie pompą ciepła: regulator Vitotronic 200

Regulator z opcją WLAN

Regulator Vitotronic 200 umożliwia zdalne sterowania pompami ciepła przez Internet za pośrednictwem modułu komunikacyjnego Vitoconnect i bezpłatnej aplikacji mobilnej ViCare App. Pozwala również regulować pracę jednostek wentylacyjnych Viessmann Vitovent.

Moduł Vitoconnect 100 zapewnia połączenie internetowe

Do obsługi pompy ciepła za pośrednictwem aplikacji mobilnej potrzebny jest moduł komunikacyjny Vitoconnect 100. Może on współpracować z każdym urządzeniem Viessmann wyprodukowanym po 2003 roku.

Moduł komunikacyjny Vitoconnect 100 umożliwia sterowanie popmą ciepła przez Internet
Sterowanie ogrzewaniem: regulacja pompy ciepła przez internet z aplikacją ViCare

Wygodne sterowanie systemem grzewczym przez aplikację ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia sterowanie instalacją grzewczą z pompą ciepła za pośrednictwem smartfona lub tableta. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób skontaktować się z zapisaną wcześniej firmą specjalistyczną.

System grzewczy Viessmann to dobrze dopasowane i współpracujące ze sobą elementy

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

Przekrój jednostki wewnętrznej

Przegląd

Moc grzewcza (kW)
Od 5,7 do 14,7 kW (przy A7/W35)
COP w trybie ogrzewania
do 5,1 (powietrze7 °C/woda 35 °C) i do 3,8 (powietrze 2 °C/woda 35 °C)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
3,0 do 5,6 kW: A++ / A+, 7,7 do 9,06 kW: A++ / A++, wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)
Energieeffizienzklasse Trinkwasserbereitung
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowobudowane i modernizowane, systemy biwalentne
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, gwarantujący wysoki komfort korzystania z ciepłej wody.
Pozostałe właściwości
Elastyczność montażu jednostki zewnętrznej (stojąco, wisząco). Wysoki komfort, dzięki wykonaniu odwracalnemu, umożliwiającemu tak ogrzewanie, jak i chłodzenie.
Przekrój Vitocal 200-S

Jednostka zewnętrzna produktu

Przekrój Vitocal 200-S
Finansowanie
Nowe ogrzewanie w przystępnej cenie

Finansowanie