Vitocal 200-A w wykonaniu monoblokowym wykorzystuje bezpłatne ciepło z powietrza.

Pompy ciepła powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym cechują się podziałem na jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną, połączonymi ze sobą przewodami wodnymi.


Przegląd zalet

 • Pompy ciepła powietrze/woda w wykonaniu monoblokowym, 4 do 12 kW (przy A–7/W35)
 • Niskie koszty eksploatacji ze względu na wysoki współczynnik efektywności COP (COP = Coefficient of Performance) wg EN 14511: do 5,0 (A7/W35) wzgl. do 4,1 (A2/W35)
 • Ogrzewanie i chłodzenie przez jedno urządzenie, dzięki odwracalnemu obiegowi
 • Szczególnie cicha praca, dzięki Advanced Acoustic Design (AAD), idealna do stosowania także w osiedlach domów szeregowych
 • Wysoka jakość produktów i nowoczesny, ponadczasowy wygląd – Made in Germany
 • Maksymalna temperatura zasilania do 60 °C
 • Monoblokowa jednostka wewnętrzna z wysokoefektywną pompą obiegową, trójdrożnym zaworem przełączającym i regulatorem: w wariancie ogrzewanie/chłodzenie ze zintegrowaną nagrzewnicą przepływową wody grzewczej
 • Prosty w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowo-graficznym
 • Możliwe regulowanie także urządzeń wentylacyjnych Viessmann
 • Hermetycznie zamknięty obieg chłodniczy, nie wymagając kontroli szczelności
 • Brak wymaganych odstępów minimalnych między jednostką zewnętrzną i wewnętrzną
 • Przygotowana do zasilania własnym prądem, np. z instalacji fotowoltaicznej
 • Komunikacja przez Internet bezpłatną aplikacją mobilną ViCare App poprzez interfejs Vitoconnect (opcja)
 • Klasa efektywności energetycznej* A++ / A++
*Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia UE Nr 811/2013 ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne– zastosowania nisko- (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A

Pompa ciepła Vitocal 200-A w wykonaniu monoblokowym wykorzystuje bezpłatne ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Dostępna jest w wykonaniu tylko do ogrzewania lub też do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Kompaktowe monoblokowe jednostki zewnętrzne  

Nowe jednostki zewnętrzne z ponadczasowym wzornictwem cieszą oko swoim wyglądem. Urządzenie te wyposażone w jeden lub dwa wentylatory zostały zaprojektowane i wykonane w zakładach Viessmann i dlatego obok doskonałych parametrów eksploatacyjnych wyróżniają się wysoką jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A

Pompa ciepła Vitocal 200-A w wykonaniu monoblokowym wykorzystuje bezpłatne ciepło z powietrza.

Szybki montaż bez potrzeby specjalnych kwalifikacji

Kompaktowa, wisząca jednostka wewnętrzna, zawierająca układ hydrauliczny i regulator jest tak cicha, że można ją usytuować w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Z jednostką zewnętrzną połączona jest tylko przewodami wodnymi, dla wykonania których instalator nie musi posiadać specjalnych kwalifikacji (uprawnień chłodniczych). Ze względu na szeroki zakres fabrycznego orurowania i okablowania zespołów składowych i dopasowany osprzęt instalacyjny, pompę ciepła Vitocal 200-A można zainstalować w bardzo krótkim czasie.

Praca biwalentna w istniejącej instalacji grzewczej

Pompa ciepła nadaje się doskonale do pracy biwalentnej przy modernizacji istniejących instalacji grzewczych. W takich przypadkach istniejący kocioł grzewczy pozostawia się dla pokrycia obciążeń szczytowych przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. W ten sposób podwyższa się znacznie efektywność całej instalacji.

Domy szeregowe

Bardzo cicha praca – idealna do stosowania w osiedlach domów szeregowych

Bezkonkurencyjnie najcichsza jednostka zewnętrzna tego typu

Jednostki zewnętrzne monoblokowych pomp ciepła skonstruowano wg zasad Advanced Acoustic Design (AAD). Zgodnie z nimi widmo częstotliwości akustycznych zoptymalizowano tak, by przesunąć niskie dźwięki do wyższego pasma częstotliwości. W ten sposób są one odczuwane jako mniej uciążliwe i są lepiej tłumione przez substancję budowlaną.

Dlatego Vitocal 200-A nadaje się doskonale do instalowania w gęsto zabudowanych obszarach, jak np. osiedla domów szeregowych.

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA stanowi potwierdzenie współczynnika COP (Coefficient of Performance) wymagane dla uzyskania finansowania z programu zachęt rynkowych.

Niemiecka Komisja Znaku Jakości EHPA potwierdza nim, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-A spełnia wymagania regulaminu Znaku Jakości EHPA.


Regulator Vitotronic 200

Vitotronic 200 z opcją WLAN

Regulator Vitotronic 200 pozwala obsługiwać pompy ciepła zdalnie, z dowolnego miejsca, przez interfejs internetowy Vitoconnect (osprzęt) i bezpłatną aplikację mobilną ViCare App. Możliwie jest również sterowanie w ten sposób kombinacją pompy ciepła z systemem wentylacji mieszkań Vitovent.

Vitoconnect 100 łączy

Do obsługiwania aplikacją mobilną konieczny jest też interfejs internetowy Vitoconnect 100. Można go instalować także w starszych pompach ciepła serii Vitocal (od roku budowy 2010)

Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikacja ViCare

Aplikacja mobilna ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie swojej instalacji grzewczej ze smartfona. Można w ten sposób zobaczyć w każdej chwili aktualny status roboczy instalacji, a w razie wystąpienia zakłóceń szybko i łatwo nawiązać kontakt z instalatorem, którego dane kontaktowe można uprzednio wpisać do aplikacji.

Technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc grzewcza (kW)
Od 5,7 do 14,7 kW (przy A7/W35)
COP w trybie ogrzewania
do 5,0 (A7/W35) i do 4,2 (A2/W35) wg EN 14511
Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia UE Nr 811/2013 ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne– zastosowania nisko- (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)
energieeffizienklasse.png
A++ / A++
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowe budownictwo
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowo-graficznym, możliwa także obsługa aplikacją mobilną ViCare App.
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, zapewniający wysoki komfort
Pozostałe właściwości
Odwracalna pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń
Przekrój przez pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A

Podobne produkty