Ogrzewanie energią z powietrza – pompa ciepła Vitocal 200-A

Pompa ciepła Vitocal 200-A to urządzenie grzewcze w wykonaniu monoblokowym, wykorzystujące bezpłatną energię zakumulowaną w powietrzu. Powietrzna pompa ciepła dostępna jest w wersji do ogrzewania lub do ogrzewania i chłodzenia budynku. Cechuje się podziałem na jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną, które połączone są ze sobą przewodami wodnymi.


Zalety

  • Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej* A++ / A++.
  • Zapewnia niskie koszty eksploatacji ze względu na wysoki współczynnik efektywności COP wg EN 14511: do 5,0 (A7/W35) wzgl. do 4,1 (A2/W35).
  • Umożliwia zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie budynku, dzięki odwracalnemu obiegowi.
  • Cechuje się szczególnie cichą pracą - może być stosowana także w osiedlach domów szeregowych.
  • Posiada hermetycznie zamknięty obieg chłodniczy, dzięki czemu nie wymaga kontroli szczelności.
  • Może być zasilana prądem solarnym z instalacji fotowoltaicznej.
*Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia UE Nr 811/2013 ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowania nisko- (35°C) / średniotemperaturowe (55°C)

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A

Pompa ciepła Vitocal 200-A w wykonaniu monoblokowym wykorzystuje bezpłatne ciepło zawarte w powietrzu atmosferycznym. Dostępna jest w wykonaniu tylko do ogrzewania lub też do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Kompaktowe monoblokowe jednostki zewnętrzne  

Nowe jednostki zewnętrzne z ponadczasowym wzornictwem cieszą oko swoim wyglądem. Urządzenie te wyposażone w jeden lub dwa wentylatory zostały zaprojektowane i wykonane w zakładach Viessmann i dlatego obok doskonałych parametrów eksploatacyjnych wyróżniają się wysoką jakością materiałów i wykonania – Made in Germany.

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A

Szybki montaż powietrznej pompy ciepła

Kompaktowa, wisząca jednostka wewnętrzna pompy ciepła Vitocal 200-A zawierająca układ hydrauliczny i regulator jest tak cicha, że można ją usytuować w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Z jednostką zewnętrzną połączona jest tylko przewodami wodnymi, dla wykonania których instalator nie musi posiadać specjalnych kwalifikacji (uprawnień chłodniczych). Ze względu na szeroki zakres fabrycznego orurowania i okablowania zespołów składowych i dopasowany osprzęt instalacyjny, pompę ciepła Vitocal 200-A można zainstalować w bardzo krótkim czasie.

Pompa ciepła do nowych i modernizowanych instalacji

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A może być stosowana jako jedyne źródło ciepła w domu, nadaje się również do pracy biwalentnej. Oznacza to, że może współpracować z istniejącym urządzaniem grzewczym, sprawdzi się więc także przy modernizacji instalacji grzewczej. W takim przypadku pompa ciepła pełni funkcję głównego urządzenia, a istniejący kocioł grzewczy pokrywa szczytowe obciążenia przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Takie rozwiązanie pozwala znacznie podwyższyć efektywność całej instalacji.

Domy szeregowe

Bardzo cicha praca – idealna do stosowania w osiedlach domów szeregowych

Jednostki zewnętrzne monoblokowych pomp ciepła Viessmann skonstruowano wg. zasad Advanced Acoustic Design (AAD). Zgodnie z nimi widmo częstotliwości akustycznych zoptymalizowano tak, by przesunąć niskie dźwięki do wyższego pasma częstotliwości. W ten sposób są one odczuwane jako mniej uciążliwe i są lepiej tłumione.

Dlatego Vitocal 200-A nadaje się doskonale do instalowania w gęsto zabudowanych obszarach, jak np. osiedla domów szeregowych, a jej jednostka zewnętrzna może stanąć przy ścianie budynku lub zawisnąć na elewacji domu bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników i sąsiadów.

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA

Znak jakości EHPA stanowi potwierdzenie współczynnika COP (Coefficient of Performance) wymagane dla uzyskania finansowania z programu zachęt rynkowych.

Niemiecka Komisja Znaku Jakości EHPA potwierdza nim, że pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-A spełnia wymagania regulaminu Znaku Jakości EHPA.


Regulator Vitotronic 200

Komfort obsługi

Pompa ciepła wyposażona jest w przejrzysty, łatwy w obsłudze i inteligentny regulator Vitotronic, który umożliwia szybką i dokładną regulację systemu grzewczego.

Regulator Vitotronic 200 może być zdalnie obsługiwany dzięki aplikacji mobilnej na smartfony.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Obsługę systemu grzewczego za pośrednictwem aplikacji mobilnej umożliwia komunikator Vitoconnect 100. Można go instalować także w starszych pompach ciepła serii Vitocal (od roku budowy 2010).

Moduł komunikacyjny Vitoconnect 100
Aplikacja mobilna ViCare

Wygodna regulacja – także przez aplikację

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Pozwala w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji systemu, a w przypadku ewentualnej awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisanym w aplikacji serwisantem.

System grzewczy Viessmann

Dobrze zgrane podzespoły: kompatybilny system grzewczy

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system, w którym każdy z podzespołów odpowiednio współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie poszczególnych komponentów systemu pozwala wykorzystać cały potencjał nowoczesnej technologii.

< p>Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodny, ekonomiczny system grzewczy: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne, gwarantujące oszczędne wspomaganie ogrzewania i instalacje fotowoltaiczne, umożliwiające produkcję własnego prądu.

 

Przekrój produktu

Przegląd

Moc grzewcza (kW)
Od 5,7 do 14,7 kW (przy A7/W35)
COP w trybie ogrzewania
do 5,0 (A7/W35) i do 4,2 (A2/W35) wg EN 14511
Klasa efektywności energetycznej według rozporządzenia UE Nr 811/2013 ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne– zastosowania nisko- (35 °C) / średniotemperaturowe (55 °C)
energieeffizienklasse.png
A++ / A++
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowe budownictwo
Obsługa
Einfaches RGB
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowo-graficznym, możliwa także obsługa aplikacją mobilną ViCare App.
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, zapewniający wysoki komfort
Pozostałe właściwości
Odwracalna pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń
Przekrój przez pompę ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A

Podobne produkty