Vitocal 300-A – efektywne ogrzewanie powietrzem


Zalety

  • Pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia
  • Funkcja „active cooling” do utrzymywania przyjemnej temperatury pomieszczeń latem
  • Niskie koszty eksploatacji dzięki dużej wydajności
  • Wyjątkowo cicha praca w wersji Silent
  • Zintegrowana funkcja tworzenia bilansów energetycznych na potrzeby przedłożenia organom przyznającym dofinansowanie
  • Klasa efektywnosci energetycznej: A++ * wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)


Wysoki komfort przy niskich kosztach inwestycji

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 300-A nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji. Nie jest konieczne wykonanie odwiertów w celu zamontowania sond gruntowych ani montaż kolektorów gruntowych. W zależności od wersji można także zrezygnować z kosztowych zasobników buforowych czy zasobników ładowanych warstwowo.

Moc pompy jest wystarczająco wysoka, aby zapewnić ogrzewanie i podgrzew wody użytkowej. Dzięki temu rachunki za paliwo kopalne należą do przeszłości. System pompy ciepła wymaga jedynie prądu.

W zależności od warunków budowlanych pompę Vitocal 300-A można ustawić w budynku lub – w celu zaoszczędzenia miejsca – poza budynkiem.


Dostosowana do indywidualnych oczekiwań

Indywidualne wymogi w zakresie komfortu cieplnego, a także warunki instalacyjne pompy ciepła są zawsze inne. Dlatego firma Viessmann posiada bogaty asortyment wyposażenia dodatkowego do pompy Vitocal 300-A.

W zależności od zapotrzebowania pompa ciepła jest dostarczana w stanie kompletnie zmontowanym z wysokowydajną pompą (klasa energetyczna A) i 3-drogowym zaworem przełączającym. W razie potrzeby można w łatwy i szybki sposób zamontować modułowy elektryczny podgrzewacz przepływowy wody grzewczej.

Regulator Vitotronic 200

Komfort obsługi

Przejrzysty, komfortowy, inteligentny: regulator Vitotronic oferuje doskonałe funkcje dla szybkiej i dokładnej regulacji każdego systemu grzewczego.

Komunikacja

Regulator Vitotronic 200 – możliwość zdalnej obsługi dzięki aplikacji mobilnej na smartfony.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare & Vitotrol Plus

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

Aplikacja Vitotrol Plus

Aplikacja Vitotrol Plus umożliwia zdalną obsługę wszystkich obiegów grzewczych w instalacji grzewczej. Służy ona do ustawiania programów eksploatacyjnych, wartości wymaganych i programów czasowych, wyświetlane są również dane dotyczące eksploatacji i zużycia. Ponadto możliwe jest wyświetlanie zysków solarnych.

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 3 do 9 kW
COP w trybie ogrzewania
do 5,0 (powietrze 7 °C/ woda 35 °C)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A++ * wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowobudowane i modernizowane, systemy biwalentne
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną Vitotrol App
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, gwarantujący wysoki komfort korzystania z ciepłej wody.
Pozostałe właściwości
Odwracalna pompa ciepła powietrze/woda do ogrzewania i chłodzenia, do ustawienia w pomieszczeniu i na zewnątrz.
Vitocal_300-A_Aussenaufstellung_Schnitt.png