Vitocal 350-A – najlepszy wybór w przypadku modernizacji


Zalety

  • Zalecana w przypadku modernizacji ze względu na wysokie temperatury wody na zasilaniu
  • Do ustawienia wewnątrz lub na zewnątrz budynku
  • Wyjątkowo cicha w trybie nocnym dzięki obniżonej prędkości obrotowej wentylatora
  • Wysoki komfort korzystania z wody użytkowej o temperaturze do 55°C
  • Możliwość zamontowania w układzie kaskadowym obejmującym do pięciu pomp ciepła
  • Klasa efektywności energetycznej: 10,6 kW: A++ / 14,5 i 18,5 kW: A+, wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)


Dostosowana do starszych instalacji grzewczych

Pompa ciepła powietrze/woda Vitocal 350-A wykorzystuje bezpłatne ciepło z powietrza otoczenia. Jej innowacyjna elektronika zapewnia dużą wydajność i dostarcza nawet przy temperaturze zewnętrznej 2°C wodę użytkową o temperaturze 35°C.

Zapewnia przy tym wysoką temperaturę wody na zasilaniu, wymaganą przy eksploatacji klasycznych grzejników. W celu lepszego wykorzystania energii cieplnej w związku z tym zaleca się podczas modernizacji wymianę grzejników radiatorowych na grzejniki niskotemperaturowe.


Niewielkie zapotrzebowanie przestrzenne dzięki ustawieniu na zewnątrz

Pompę Vitocal 350-A można zainstalować w domu lub na zewnątrz. Trójstopniowy wentylator promieniowy pompy ciepła pracuje wyjątkowo cicho. Zoptymalizowane pod kątem przepływu prowadzenie powietrza i dźwiękoszczelna obudowa sprawiają, że urządzenie jest bardzo ciche. W trybie nocnym regulator wentylatora w sposób stopniowany obniża prędkość obrotową i dodatkowo wycisza odgłosy eksploatacyjne.

Firma Viessmann oferuje niezbędne wyposażenie dodatkowe pozwalające na przetransportowanie ciepła do budynku w przypadku ustawienia na zewnątrz. Pochodzące z jednego źródła elementy wyposażenia idealnie ze sobą współgrają.

Regulator Vitotronic 200

Komfort obsługi

Przejrzysty, komfortowy, inteligentny: regulator Vitotronic oferuje doskonałe funkcje dla szybkiej i dokładnej regulacji każdego systemu grzewczego.

Komunikacja

Regulator Vitotronic 200 – możliwość zdalnej obsługi dzięki aplikacji mobilnej na smartfony.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc grzewcza (kW)
Od 12,7 do 20,6 kW
COP w trybie ogrzewania
do 3,6 (powietrze 2 °C/woda 35 °C)
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
10,6 kW: A++ / 14,5 i 18,5 kW: A+, wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, gwarantujący wysoki komfort korzystania z ciepłej wody.
Pozostałe właściwości
Szczególnie odpowiednia do modernizacji instalacji, ze względu na temperaturę zasilania 65 °C, nawet przy ujemnych temperaturach zewnętrznych.
Vitocal_350-A_Aussenaufstellung_Schnitt.png

Podobne produkty