Vitocal 343-G – kompaktowy system do domu jednorodzinnego

 

Zalety

  • Przystosowany do podłączenia instalacji solarnej
  • Kompaktowe wymiary i niewielkie zapotrzebowanie przestrzenne
  • Wbudowany zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 220 l
  • Sterowanie dostępnym opcjonalnie urządzeniem wentylacyjnym Vitovent 300-F za pomocą regulatora pompy ciepła
  • Optymalne wykorzystanie samodzielnie wytworzonego prądu w przypadku instalacji fotowoltaicznych
  • Klasa efektywności energetycznej: A++ * wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)


W pakiecie z regulatorem systemów solarnych

Vitocal 343-G to wyjątkowo kompaktowy system pompy ciepła. Posiada wbudowany zasobnik wody o pojemności 220 litrów i jest przystosowany do podłączenia instalacji solarnej. W tym celu posiada już wbudowany regulator. Dzięki niewielkiej powierzchni ustawienia i mocy do 10,4 kW pompa ciepła w szczególności polecana jest do nowych domów jednorodzinnych.

Temperatura wody na zasilaniu wynosząca 65°C jest wystarczająco wysoka, by zapewnić wygodne zasilanie w ciepłą wodę. Energooszczędne pompy obniżają koszty eksploatacji. A dzięki niemal bezgłośnej pracy i bardzo skutecznej izolacji cieplnej pompę Vitocal 343-G można zainstalować również w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych, np. w pomieszczeniu gospodarczym.


Przyjazny w obsłudze i zawsze dostępny

Regulator Vitotronic sprawia, że obsługa pompy ciepła jest wyjątkowo prosta. Wskazania tekstowo-graficzne przedstawiają uzysk solarny i krzywe grzewcze. Ponadto systemem Vitocal 343-G można sterować z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji ViCare zainstalowanej na smartfonie czy tablecie.

Regulator Vitotronic 200

Komfort obsługi

Przejrzysty, komfortowy, inteligentny: regulator Vitotronic oferuje doskonałe funkcje dla szybkiej i dokładnej regulacji każdego systemu grzewczego.

Komunikacja

Regulator Vitotronic 200 – możliwość zdalnej obsługi dzięki aplikacji mobilnej na smartfony.

Vitoconnect 100 umożliwia połączenie internetowe

Do obsługi za pośrednictwem aplikacji potrzebne jest złącze Vitoconnect 100. Doposażenie wcześniejszych kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens (od roku produkcji 2004) jest możliwe w każdej chwili.

Vitoconnect 100
Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare

Aplikacja ViCare umożliwia użytkownikowi sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem smartfona. Można w każdej chwili sprawdzić status eksploatacji i w przypadku awarii w szybki i łatwy sposób nawiązać kontakt z zapisaną wcześniej w aplikacji firmą specjalistyczną.

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 5,7 do 10,4 kW
COP w trybie ogrzewania
zależnie od stopnia mocy, do 5,0
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A++ * wg rozporządzenia WE 811/2013, ogrzewanie, przeciętne warunki klimatyczne – zastosowanie niskotemperaturowe (W35)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, nowobudowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z tekstowym wyświetlaczem graficznym, możliwa obsługa przez aplikację mobilną ViCare
Podgrzew wody użytkowej
Zintegrowany zasobnik solarny o pojemności 220 litrów
Pozostałe właściwości
Funkcja „natural cooling” z zastosowaniem opcyjnego zestawu „NC-Box”
Vitocal_343-G_Schnitt.png