Komora chłodnicza / mroźnicza Tecto Standard Plus — innowacja o najlepszych właściwościach higienicznych

Warto korzystać z tych zalet

 • Elastyczne rozwiązania do różnych obszarów zastosowań
 • Kompleksowy, normalizowany asortyment dostępny od ręki, w rozstawie 300 mm oraz na zamówienie co 100[mm]
 • W pełni higieniczne zaokrąglenia ścian
 • Higieniczne łączenie ścian na zakładkę bez silikonu zapobiega osadzaniu się zabrudzeń i wody
 • Antypoślizgowa, higieniczna bezfugowa i zachodząca na siebie bezstopniowo podłoga Viessmann ze stali nierdzewnej 1.43
 • Opcjonalna zaokrąglona podłoga zapewniająca łatwe i optymalne pod względem higienicznym utrzymanie czystości
 • Przeciwdrobnoustrojowa powłoka proszkowa SmartProtec®
 • System szybkiego montażu (i demontażu) oparty na zamkach mimośrodowych

Brak kompromisów w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i higieny

Komory chłodnicze Tecto Standard Plus firmy Viessmann znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba spełnienia najwyższych wymagań z zakresu chłodnictwa.

Idealna technika systemowa oraz najwyższe standardy higieniczne gwarantują optymalne warunki dla przechowywania towarów i materiałów wrażliwych (np.leków i preparatów krwi).

Dzięki temu każdego dnia można zapewnić najwyższą jakość potraw w kuchniach obsługujących duże grupy.


Przegląd wyposażenia / akcesoria

 • Oświetlenie LED w komorze chłodniczej i mroźniczej, do montażu sufitowego
 • Inne wersje podłóg zgodnie z zestawieniem produktów
 • Powierzchnia ze stali nierdzewnej
 • Klasyfikacja materiałów budowlanych B1 (DIN 4102)
 • Osłona podłogowa ze stali nierdzewnej do zakrycia krat wentylacji podkomorowej
 • Haki na mięso i wędliny
 • Różnego rodzaju przeszklenia
 • Kurtyna paskowa z PCW do montażu sufitowego i ściennego
 • Drzwi wahadłowe z PCW
 • Wizjery w drzwiach
 • Urządzenie do monitoringu i rejestracji temperatury
 • Zabezpieczenie przelewowe
 • Kraty wentylacji podkomorowej

Edelstahlboeden.jpg

Poszerzony pakiet higieniczny

W wersji Tecto Standard Plus między zaizolowaną podłogą ze stali nierdzewnej a ścianami komory zastosowano duży promień zapewniający utrzymanie higieny. Dodatkowo powierzchnia podłogi jest połączona bezspoinowo i bezstopniowo metodą zawijania pod spód. Stanowi to skuteczną ochronę przed osadzaniem się zanieczyszczeń.

Ściany komory chłodniczej są wykonane bezszczelinowo metodą „na zakładkę”. Są ustawione nieco wyżej nad zaokrąglonym narożnikiem podłogi. Konstrukcja ta chroni przed przenikaniem wody używanej do czyszczenia lub wilgoci oddawanej przez chłodzone artykuły pomiędzy ścianę podłogi a ścianę komory. Pozwala to skutecznie unikać bakterii, które najchętniej rozwijają się w fugach i narożnikach.

Ponadto zaokrąglony narożnik wokół podłogi ułatwia optymalne pod kątem wymogów higienicznych czyszczenie. Elementy ścian są dostarczane z bezspoinowym połączeniem Tecto „na zakładkę”. Narożniki ścian komory wewnątrz pomieszczenia chłodni wykonane są z zachowaniem dodatkowego promienia. Wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie ścian, podłóg i stropów rozwiązania Tecto Standard Plus są pokryte na stałe antybakteryjną powłoką SmartProtec®.

Podczas chłodzenia delikatnych produktów najwyższy priorytet ma higiena i ochrona przed niebezpiecznymi bakteriami i grzybami, np. salmonellą czy czarną pleśnią. Poprzez swoje rozwiązania higieniczne Viessmann wyznacza nowy standard w technologii chłodzenia.

Powłoka proszkowa o działaniu antybakteryjnym

SmartProtec® to nowa jakość w zakresie higieny komór chłodniczych. W porównaniu ze swym poprzednikiem o podniesionym standardzie higieny, który wykazywał już bardzo dobre właściwości antybakteryjne, obecny system zwalcza dodatkowo 20 procent więcej szczepów bakterii, w tym czarną pleśń.

Wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne powierzchnie ścian, podłóg i stropów rozwiązania Tecto Standard Plus firmy Viessmann są pokryte na stałe powłoką SmartProtec® lub są wykonane ze stali nierdzewnej.

Viessmann to pierwszy producent komór chłodniczych z antybakteryjną powłoką proszkową, rekomendowaną przez Federalne Stowarzyszenie Niemieckich Kontrolerów Żywności.

SmartProtec.jpg
Wand_Eckanstoss_Spezial.png

TÜV Süd potwierdza wysoką efektywność energetyczną i izolacyjną

Komory chłodnicze firmy Viessmann składają się z elementów bez mostków cieplnych, wykonanych w technologii wielowarstwowej. Są stabilne, samonośne i precyzyjnie wykonane. Dokładnie dopasowany kształt zapewnia idealną, efektywną energetycznie izolację.

Zastosowanie wysokojakościowej twardej pianki poliuretanowej gwarantuje doskonałe właściwości izolacyjne. Ścianki komory są ustawiane bezpośrednio na zaizolowanej podłodze komory ze stali nierdzewnej.

Wykonane ze stali nierdzewnej podłogi Viessmann z przetłoczeniami antypoślizgowymi

Krawędzie wszystkich podłóg Viessmann ze stali nierdzewnej są zamontowane bezspoinowo i bezstopniowo metodą zawijania pod spód. Podłogi firmy Viessmann, posiadające wielokierunkowe zabezpieczenie antypoślizgowe dzięki specjalnej strukturze, w decydujący sposób podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Wskutek obróbki wysokojakościowej stali nierdzewnej 1.4301 podłogi komór chłodniczych firmy Viessmann są wyjątkowo wytrzymałe. Można na nie wygodnie wjeżdżać urządzeniami na małych kołach – w zależności od dopuszczalnego obciążenia kół – nie wywołując przy tym wstrząsów.

Edelstahlboden_kreisverpresst.png
Exzenterschloss.png

Szybki i prosty montaż

Wykonane wielowarstwowo elementy komory (podłogi, ściany, stropy) są połączone samocentrującym się układem wpustowym/sprężynowym. W elementach tych znajdują się pokryte pianką mimośrodowe mechanizmy zaciskowe z obudową z tworzywa sztucznego i zabezpieczonymi przed korozją hakami mocującymi.

Mechanizmy zaciskowe są w prosty sposób uruchamiane od wewnątrz. Przy montażu komory nie jest konieczne zapewnienie dostępu od zewnątrz. Oprócz praktycznego układu wpustowego/sprężynowego, szybki i wygodny montaż gwarantuje także wiele zmontowanych fabrycznie elementów elektrycznych oraz spoiny niewymagające stosowania silikonu.

Różnorodny asortyment drzwi firmy Viessmann

Firma Viessmann posiada różnorodny asortyment drzwi do chłodni, obejmujący ponad 1000 różnych wariantów. Drzwi są dostępne w wersji z blachy stalowej z powłoką proszkową lub, opcjonalnie, w różnych wysokojakościowych wariantach ze stali nierdzewnej z kompletną izolacją PUR i bez drewnianych wkładek w skrzydle i ościeżnicy.

Odznaczają się przede wszystkim bogatym zestawem zamontowanych fabrycznie komponentów elektrycznych, na przykład lampą LED po wewnętrznej stronie ościeżnicy, kompletnym okablowaniem z podłączeniem do puszki rozgałęźnej czy zainstalowanym okablowanym ogrzewaniem ościeżnicy.

Tuerenprogramm.png

logos.png

Z rekomendacją ekspertów

Po wprowadzeniu antybakteryjnej powłoki proszkowej jako nowego standardu higienicznego komór chłodniczych i zamrażalniczych firma Viessmann Kühlsysteme GmbH otrzymała od Federalnego Stowarzyszenia Niemieckich Kontrolerów Żywności jedną z jego pożądanych rekomendacji.

Ten stosowany seryjnie, przekonujący standard higieniczny jest obecnie jedynym w branży i podkreśla wysokie wymogi stosowane przez przedsiębiorstwo w zakresie jakości i innowacyjności.