Vitocrossal 200 CM2 – duża moc w atrakcyjnej cenie


Zalety

  • Gazowy kocioł kondensacyjny o mocy od 87 do 311 kW (w układzie kaskadowym do 622 kW)
  • Efekt samoczyszczenia się dzięki gładkim powierzchniom ze stali nierdzewnej
  • Do wyboru eksploatacja z zasysaniem powietrza do spalania z kotłowni lub z zewnątrz
  • Wszystkie przyłącza hydrauliczne montowane od góry
  • Łatwy w obsłudze regulator, także do instalacji wielokotłowych


W zestawie dwukotłowym moc do 622 kW

Vitocrossal 200 CM2 cechuje się wysokiej jakości technologią kondensacyjną w korzystnej cenie. W zakresie mocy od 87 do 311 kW jest idealnym kotłem do domów wielorodzinnych, niezależnie od tego, czy są to budynki nowe czy modernizowane.

Składa się z wypróbowanych komponentów z zakresu technologii kondensacyjnej firmy Viessmann. Kocioł ten, podobnie jak Vitocrossal 300, posiada również powierzchnię wymiany ciepła Inox-Crossal z palnikiem promiennikowym MatriX.

Kocioł Vitocrossal 200 umożliwia zarówno eksploatację z zasysaniem powietrza do spalania z kotłowni, jak i z zewnątrz.

W układzie kaskadowym można osiągnąć moc sięgającą nawet 622 kW. Firma Viessmann dostarcza kompletne wyposażenie dodatkowe do tego typu instalacji dwukotłowych.


Wygodne i efektywne regulatory

Cyfrowy system regulatora Vitotronic zapewnia ekonomiczną i bezpieczną pracę instalacji grzewczej.

Vitotronic 300-K jest szczególnie wydajny w przypadku eksploatacji instalacji wielokotłowych obejmujących nawet cztery kotły grzewcze z płynnie obniżaną temperaturą wody w kotle.

Regulator można zintegrować z systemami zarządzania budynkiem. Dostępny jest także system TeleControl wraz z Vitocom i Vitodata do zdalnego nadzorowania urządzenia przez Internet.Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 87 do 311 kW
Sprawność znormalizowana
97% (Hs)/108% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny GZ-50/G20 i GZ-41,5/G27
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy wielorodzinne, duże budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Wysoce sprawny regulator Vitotronic 300, umożliwiający sterowanie maks. czterema kotłami grzewczymi z płynnie obniżaną temperaturą wody w kotle oraz instalacją z jednym lub dwoma obiegami grzewczymi z opcjonalnym mieszaczem.
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Z modulowanym palnikiem gazowym MatriX z dużym zakresem modulacji. Od mocy 400 kW z modulowanym palnikiem cylindrycznym MatriX.
Vitocrossal-200-CM2-311kW-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.