Vitocrossal 300 CM3 – elastyczne zastosowanie w zakresie średniej mocy


Zalety

  • Przetworzenie zastosowanej energii na ciepło na poziomie sięgającym 98 procent
  • Cichy, ekonomiczny i ekologiczny
  • Efekt samoczyszczenia się wymiennika ciepła dzięki gładkim powierzchniom ze stali nierdzewnej
  • Regulator spalania Lambda Pro Control do wszystkich rodzajów gazu
  • Wysokie ciśnienie tłoczenia w króćcu spalin umożliwia zastosowanie dużych przewodów powietrza dolotowego i spalin


Niezawodna technologia kondensacyjna

Vitocrossal 300 to gazowy kocioł kondensacyjny z powierzchnią wymiany ciepła Inox-Crossal i palnikiem promiennikowym MatriX.

Kocioł umożliwia wiele elastycznych zastosowań w zakresie średniej mocy od 87 do 142 kW, np. do ogrzewania domów wielorodzinnych, a także budynków publicznych i komercyjnych.

Konstrukcja pionowych powierzchni wymiany ciepła pozwala na wyjątkowo intensywne wykorzystanie ciepła kondensacji spalin. Dzięki temu nawet 98 procent zastosowanej energii jest przetwarzanej na ciepło.

Kocioł Vitocrossal 300 jest dostępny z zamontowanym fabrycznie palnikiem promiennikowym MatriX lub w wersji z możliwością zamontowania gazowych palników wentylatorowych firmy ELCO lub Weishaupt.


Wygodny regulator Vitotronic

Użytkownicy instalacji i firmy instalatorskie w równym stopniu czerpią korzyści z łatwego w obsłudze regulatora Vitotronic: menu nawigacyjne ma logiczną, zrozumiałą strukturę, jest podświetlone, posiada dobry kontrast i umożliwia łatwy odczyt.

Pomocnicza funkcja podaje w razie wątpliwości informacje na temat kolejnych etapów wprowadzania ustawień. Graficzny interfejs umożliwia także wyświetlanie krzywych grzewczych i uzysku solarnego w przypadku podłączonej instalacji kolektorów słonecznych.


Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 87 do 142 kW
Sprawność znormalizowana
98% (Hs)/109% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-gas.png
Gaz ziemny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy wielorodzinne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany jeden lub kilka dodatkowych pojemnościowych podgrzewaczy wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Modulowany palnik gazowy MatriX z dużym zakresem modulacji
Vitocrossal-300-CM3-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.