Vitosol 200-T SP2A – kolektor w eleganckim wydaniu


Zalety

  • Eleganckie, atrakcyjne wzornictwo
  • Stale wysoka moc bez ryzyka zanieczyszczenia
  • Zapewniający wysokie bezpieczeństwo eksploatacji, rurowy kolektor próżniowy typu heat pipe (rurka cieplna)
  • Wymaga mniej powierzchni niż kolektor płaski
  • Niezależny od położenia, wyjątkowo elastyczny montaż
  • Przez kombinację kolektorów słonecznych z inną wytwornicą ciepła można z reguły uzyskać dla takiej instalacji grzewczej klasę efektywności energetycznej A+ (jako etykieta zestawu urządzeń).


Dobra prezencja na balkonie

Rurowy kolektor próżniowy Vitosol 200-T SP2A tak samo dobrze prezentuje się na elewacjach, balkonach, dachach ze spadkiem, jak i w dużych instalacjach. Dzięki eleganckiemu wyglądowi stanowi atrakcyjny element architektoniczny. Jest dostosowany do małych i dużych instalacji.

Zapewnia wysokie parametry eksploatacyjne dzięki próżniowej izolacji rur oraz wysoce skutecznej izolacji cieplnej obudowy, wykonanej z pianki z żywicy melaminowej.

Technologia heat pipe (rurka cieplna) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji. Zintegrowanie powierzchni absorbera z rurami próżniowymi zapewnia stale wysoką moc bez ryzyka zanieczyszczenia.


Maksymalny przekaz ciepła przez Duotec

W celu przekazania maksymalnej ilości ciepła kondensatory są w całości otoczone opatentowanym, dwururowym wymiennikiem ciepła Duotec ze stali nierdzewnej.

Vitosol 200-T SP2A można zamontować niezależnie od położenia, w sposób wyjątkowo elastyczny. W celu wykonania szybkiego montażu instalator potrzebuje jedynie dwóch szyn montażowych na każdy moduł.


Zasada heat pipe

W przypadku zasady heat pipe (rurki cieplnej) czynnik solarny nie przepływa bezpośrednio przez rury. Zamiast tego czynnik grzewczy zmienia w rurce cieplnej stan skupienia na gazowy i za pośrednictwem dwururowego wymiennika ciepła Duotec oddaje ciepło czynnikowi solarnemu.

Przekrój produktu

Przegląd

Powierzchnia brutto
1,98 / 2,36 / 4,62 m² (rurki 10 / 12 / 24)
Powierzchnia absorbera
1,26 / 1,51 / 3,03 m² (rurki 10 / 12 / 24)
Sprawność optyczna (w odniesieniu do powierzchni czynnej absorbera)
78,5 / 80,1 / 80,1% (rurki 10 / 12 / 24)
Typ kolektora
icon-solar.png
Rurowy kolektor próżniowy
Wzornictwo
Obudowa kolektora i powierzchnie absorbera w kolorze granatowym podkreślają jednolitość konstrukcji
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy | Nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Sposób montażu
Do montażu na dachach płaskich i skośnych oraz do montażu wolnostojącego. Do montażu na balkonach dostępny jest specjalny moduł balkonowy (powierzchnia absorbera 1,26 m²) o mniejszej wysokości montażowej.
Pozostałe właściwości
Do podgrzewu wody użytkowej, grzewczej i basenowej za pośrednictwem wymiennika ciepła, a także do wytwarzania ciepła technologicznego.
Vitosol-200-T_Typ_SP2A_Schnitt.png