Jesteś czynnym audytorem?
Pomóż wrealizacji programu Czyste Powietrze!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia Platformę Ekspertów Efektywności Energetycznej. To kolejne narzędzie, które ułatwi realizację programu Czyste Powietrze, a więc walkę z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce. Poprzez tworzoną platformę, potencjalni beneficjenci będą mogli zgłosić się do ekspertów z prośbą o konsultację lub przeprowadzenie audytu.

Pilotaż

Na razie Platforma Ekspertów Efektywności Energetycznej, w skrócie PEEE, jest na etapie pilotażowym. Aktualnie dostępna jest funkcjonalność rejestracji i zakładania konta dla ekspertów. Na etapie pilotażu, platforma ma służyć przede wszystkim potencjalnym beneficjentom programu Czyste Powietrze z terenu województwa śląskiego i kujawsko-pomorskiego. NFOŚiGW planuje rozbudowę Platformy, jeśli jej pilotaż odniesie sukces.

Chcesz zostać ekspertem w PEEE?

Zadaniem ekspertów, którzy zarejestrują się na Platformie, będzie przeprowadzanie wizyt wdomach wnioskodawców i realizacja audytów. Aby zostać ekspertem trzeba spełnić kilkawarunków, wśród których jest między innymi potwierdzenie kwalifikacji i doświadczenia zawodowego i potwierdzić wykonanie min. 2 audytów energetycznych budynków na potrzeby termomodernizacji lub audytów efektywności energetycznej w ciągu ostatnich 3 lat.