„Pomaganie mamy we krwi”

Wielkie serce na Bagrach! Wielkie podziękowania za wsparcie!

W ostatnią niedzielę stycznia odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Viessmann, Fundacja Świadomi Klimatu, Klub Żeglarski Horn Kraków oraz Krakowski Klub Morsów Kaloryfer połączyły siły i wspólnie zbierali pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. I wspólnie pobili rekord!

Finał wydarzenia organizowanego przez Viessmann, Krakowski Klub Morsów Kaloryfer i Klub Żeglarski Horn Kraków odbył się nad krakowskim zalewem Bagry. Lokalni amatorzy morsowania weszli do lodowatej wody, żeby utworzyć największe ludzkie serce i w ten sposób wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Podczas wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek i licytacje przekazanych członków Kaloryfera rękodzieł oraz licytacje online. Na aukcję Allegro wystawiono m.in. wprowadzenie do morsowania, zasady bezpiecznego pływania ice swimming z Krakowskim Klubem Morsów Kaloryfer, z udziałem wybitnej sopranistki Opery Krakowskiej Pani Magdaleny Barylak oraz Aldony Skowrońskiej – pierwszej Polki, która pokonała „Lodową Milę”, czyli 1609 m w wodzie o temperaturze poniżej 5 st. C DWUKROTNIE. Można było również wylicytować gadżety z logo Viessmann, m.in: oczyszczacz powietrza, narty oraz czapkę bejsbolówkę z dedykacją od ambasadora marki Viessmann Taia Woffindena, trzykrotnego mistrza świata w żużlu, obecnie występującego w barwach Betard Sparta Wrocław. Przygotowano również kilka innych niespodzianek m.in. możliwość odwiedzenia Stop SMOG Car i zapoznania się z tematyką OZE.

Podczas wydarzenia udało się zebrać 16.007,39 zł

Bardzo dziękujemy naszym Pracownikom, Przyjaciołom i Partnerom za udział w akcji, pomoc, zaangażowanie i ogromne serce. Po raz kolejny pokazaliśmy, że działając wspólnie, jesteśmy nie do pokonania! Pomaganie mamy we krwi. Gramy z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej!