ViMove for Climate

Projekt ViMove przerasta wszelkie oczekiwania: 64 419 nowych drzew aby chronić klimat

  • Pracownicy i partnerzy Viessmann przebyli na rowerach i pieszo 132 853 kilometrów
  • "ViMove for Climate" będzie kontynuowany i rozwijany ze względu na ogromny sukces
  • Od 18 lipca do 2 sierpnia mogą w nim uczestniczyć rodziny, przyjaciele i znajomi

Allendorf (Eder), 13.07.2020 – Okrążyliśmy naszą Ziemię więcej niż trzy razy: Członkowie globalnej rodziny Viessmann i Partnerzy handlowi firmy wnieśli nadzwyczajny wkład w projekt ochrony klimatu pod nazwą "ViMove for Climate". W trwającej 14 dni kampanii uczestnicy przejechali na rowerach, przebiegli lub przeszli dokładnie 132 853 kilometrów. Za każdy przebyty kilometr i za każde trzy przejechane kilometry firma ofiaruje młode drzewko, które w trakcie swojego życia będzie pochłaniać duże ilości niszczącego klimat CO2 i przekształcać go w niezbędny do życia tlen.

"Jestem ogromnie dumny z osiągnięć członków naszej rodziny i naszych Partnerów handlowych, którzy wnieśli wkład na rzecz przyszłych pokoleń na całym świecie", mówi Co-CEO Max Viessmann, zachwycony wielkim sukcesem kampanii. Osiągnięty rezultat 64 419 drzew znacznie przekroczył cel określony przez samą firmę (50 000 drzew). I jest to silny sygnał, szczególnie w pełnych wyzwań czasach pandemii koronawirusa. "Razem możemy wszyscy przyczynić się do tworzenia przestrzeni życiowych dla pokoleń, które przyjdą po nas", dodał Co-CEO, który sam intensywnie naciskał na pedały i razem ze swoją małżonką i małym synkiem w przyczepce rowerowej przyczynił się do sukcesu ViMove zdobywając 154 drzew.

Zaangażowanie 3 500 członków rodziny Viessmann z 32 krajów

W kampanii wzięło udział około 3 500 członków rodziny Viessmann w 32 krajach na całym świecie, którzy poprzez pracowniczą aplikację zamieszczali w Internecie posty o swoim wkładzie w zachowanie środowiska naturalnego, przekazując zdjęcia lub zrzuty z ekranów swoich urządzeń do śledzenia sprawności fizycznej, i pokazując w ten sposób swoje osiągnięcia. Reakcja była powalająca i niezmierne pozytywna. Manuel Wohlfarth, Dyrektor Zarządzający Działem IT w Viessmann w Allendorfie mówi: "Już od pierwszego dnia projekt ViMove był dla moich kolegów i dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Dzień po dniu mobilizowaliśmy się wzajemnie do ustalania tego, kto miał największy wkład w powiększanie liczby sadzonych drzew". Andrej Jautze, Dyrektor Zarządzający Viessmann w Chinach, dodał: "Moi koledzy i ja naprawdę razem szliśmy do pracy, aby zasadzić jak najwięcej drzew z tych kilometrów które zgromadziliśmy. Dodatkowo założyliśmy swoją własną chińską stronę dla naszych Partnerów, dzięki czemu w projekt zaangażowała się niewiarygodnie duża liczba Klientów".

Kampania została równie entuzjastycznie przyjęta przez partnerów Viessmann, którzy pomimo realizacji licznych zamówień, uczestniczyli w ViMove wieczorami lub w weekendy doskonale się przy tym bawiąc. Christian Schramm z Marktleugast jest jednym z ponad 630 specjalistów, którzy wzięli udział w wydarzeniach sportowych dla klimatu: "Koronawirus przeminie, nawet jeśli będzie to trochę trwało. A ochrona klimatu jest zadaniem dla dzisiejszych i przyszłych pokoleń". Właściciel firmy Hörath w Górnej Frankonii poszedł za przykładem - przejechał na rowerze 30 kilometrów i w ten sposób wniósł swój wkład w postaci 10 drzew. Połowa z 16 pracowników, zainspirowana przez swojego szefa, przeszła lub przejechała na rowerze dalsze 671 kilometrów, zapewniając 272 drzew.

Również sponsorowani przez Viessmann sportowcy uprawiający na co dzień sporty zimowe bardzo zaangażowali się w projekt. Skoczek narciarski Richard Freitag wraz z innymi lekkoatletami przebył 1279 kilometrów. Jego zdaniem: "W przypadku globalnej zmiany klimatu pomaga każdy mały kroczek i każdy może mieć w tym swój udział. Zawsze można sobie zrobić przerwę, ale liczy się każdy kilometr. I sądzę, że to jest wspaniałe".

W obliczu tak dużego entuzjazmu wśród uczestników i ogromnego sukcesu kampanii, Zarząd firmy nie miał wątpliwości, że chodzi o misję: Musimy nie tylko kontynuować tę wyjątkową kampanię na rzecz ochrony klimatu, ale również ją rozwijać!

Szef Sprzedaży i Marketingu Thomas Heim, który zainicjował i wraz ze swoim zespołem zorganizował projekt, powiedział: "Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdybyśmy mogli dodać kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów w czasie dwóch ostatnich tygodni lipca. Oczywiście ponownie wzywamy wszystkich uczestników poprzedniej edycji do przejeżdżania na rowerze lub intensywnych spacerów od 18 lipca do 2 sierpnia 2020 r. Ale wcześniej powinni oni skrzyknąć swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych: ViMove! A co z Tobą? Chodź, poruszajmy się razem dla klimatu!

Przebieg pierwszej edycji programu ViMove można zobaczyć na www.viessmann.de/vimove
Od 13.07.2020 można tam też znaleźć informacje o drugiej odsłonie.