Viessmann wchodzi do "Formuły E"

Allendorf (Eder), Niemcy / Coventry, UK, 21.09.2017 – Grupa Viessmann, jeden z wiodących producentów systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych wchodzi do 'Formuły E' jako sponsor. Począwszy od zbliżającego się debiutanckiego sezonu 2017/18, niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne stanie się Oficjalnym Partnerem Zespołu Panasonic Jaguar Racing w Mistrzostwach FIA Formuły E. Wiadomość ta została ogłoszona na oficjalniej inauguracji zespołu w Coventry w Zjednoczonym Królestwie.

W roku setnej rocznicy swojej działalności firma wyrusza “w nowe stulecie”. Tak, jak otaczający nas świat, Viessmann przechodzi wszechstronną technologiczną i kulturową przemianę: "W ciągu kilku dekad ostatecznie pożegnamy się z wiekiem olejowym. Mistrzostwa FIA Formuły E są silnym symbolem tej przemiany, a dzięki partnerstwu z Zespołem Panasonic Jaguar Racing nasze postępy na tej drodze staną się widoczne”, mówi Maximilian Viessmann, członek Zarządu firmy Viessmann. “Jesteśmy szczęśliwi, że staliśmy częścią tego ruchu i z niecierpliwością czekamy na nasz wspólny pierwszy sezon”.

W minionych dekadach, wieloletnie zaangażowanie firmy Viessmann w nordyckie sporty zimowe znacząco zwiększyło świadomość marki w skali międzynarodowej. Teraz podwójne “s” na czarnym tle będzie również przyciągać uwagę w ‘Formule E’. W ten sposób firma zmierza do dalszego wyostrzenia profilu swojej marki i do znalezienia nowej platformy dla swoich innowacyjnych wyrobów. “‘Formuła E’ to nie tylko konkurujący ze sobą kierowcy i moc ich samochodów”, mówi Maximilian Viessmann. “Jest to jednocześnie wyścig po efektywność i najlepsze zagospodarowanie energii. A ściśle mówiąc, te dziedziny są siłą napędową rozwoju firmy Viessmann".

Czy to poprzez technologię ogniw paliwowych, pompy ciepła czy cyfrowe sterowanie lokalnym zaopatrzeniem w energię w 'inteligentnych domach' – Viessmann zaspokaja potrzeby swoich klientów zapewniając największą różnorodność technologiczną w swojej branży. W ten sposób firma ustanawia również standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na przykład, siedziba główna firmy w Allendorf (Eder) w Niemczech – gdzie pracuje 4 500 spośród ogólnej liczby 12 000 pracowników – już spełnia cele polityki klimatycznej niemieckiego rządu federalnego planowane do roku 2050. W rezultacie emisje CO2 zostały już zredukowane o 80 procent a udział energii odnawialnych zwiększył się o 70 procent.

Na rozpoczęciu debiutanckiego sezonu w Hongkongu w dniach 2 i 3 grudnia 2017 r., pojazd wyścigowy I-Type 2 Panasonic Jaguar Racing prezentowany w czwartek, opatrzony wyróżniającym się logo firmy Viessmann zrobi swoje pierwsze okrążenia na torze wyścigowym. Po dalszych przystankach w Maroku, Chile, Meksyku i Brazylii, w kwietniu 2018 r. 'Formuła E' przybędzie do Europy. W dniu 19 maja Niemcy będą gospodarzem Grand Prix. Na poboczu toru, fani Mistrzostw FIA Formuły E będą mogli doświadczyć [zalet] innowacyjnych wyrobów firmy Viessmann.


O firmie Viessmann

Grupa Viessmann jest jednym z wiodących międzynarodowych producentów systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych. To rodzinne przedsiębiorstwo zostało założone w 1917 r., zatrudnia 12 000 pracowników, a obrót grupy kształtuje się na poziomie 2,25 miliarda euro.

Z 23 firmami produkcyjnymi zlokalizowanymi w 12 krajach, firmami dystrybutorskimi i przedstawicielstwami w 74 krajach oraz 120 biurami sprzedaży na całym świecie, Viessmann jest firmą o prawdziwie międzynarodowej orientacji. Ponad połowa obrotu firmy, 54 procent, jest generowane za granicą.

O Panasonic Jaguar Racing i Formule E

Jaguar powrócił do wyścigów w październiku 2016 r. stając się pierwszym producentem wysokiej jakości pojazdów, który przyłączył się do serii wyścigów pojazdów tylko elektrycznych odbywających się ulicami miast w ramach Mistrzostw FIA Formuły E. Poza koncepcją udziału pojazdów wyłącznie elektrycznych, Formuła E jest również unikalna w świecie sportów motorowych ze względu na wybór miejsc, w których odbywają się wyścigi. Z wyjątkiem Mexico ePrix, każda runda mistrzostw odbywa się na tymczasowych torach na ulicach w centrach dużych miast świata. Każdego dnia wyścigów mają miejsce wszystkie towarzyszące wyścigom w danym dniu wydarzenia, takie jak sesje treningowe, kwalifikacje i wyścig. Rozpoczynający się 2 grudnia kalendarz na sezon 2017/18 przewiduje 14 wyścigów w 11 miastach, w tym podwójne wyścigi w Hongkongu i Nowym Jorku oraz finał sezonu w Montrealu.