(Bild: © Africa Studio / Shutterstock.com)

Licznik CO₂-Ticker: 500.000 ton oszczędności rocznie!

Nasz licznik CO₂ odmierza drogę do stuprocentowo neutralnego bilansu CO₂. Chodź z nami w tę drogę. Zobacz, ile ton CO₂ oszczędzono do tej pory na całym świecie, dzięki rozwiązaniom firmy Viessmann w zakresie techniki grzewczej, chłodniczej i klimatyzacyjnej. W roku 2020 było tego 500.000 ton! Licznik CO₂ odświeża się co sekundę – bije jak prawdziwy zegar.


Nasz wkład w drogę ku wspólnej przyszłości

„We create living spaces for generations to come” – tak wyznaczony cel naszego przedsiębiorstwa nie jest ładnie brzmiącym sloganem reklamowym, lecz opisem postawy, praktykowanej przez każdego z członków wielkiej, globalnej Rodziny Viessmann. Już w roku 2012, przez zasadnicze przekształcenia naszych procesów produkcyjnych, osiągnęliśmy cele polityki klimatycznej rządu federalnego na rok 2050 – z użyciem techniki już dostępnej na rynku. Wytwarzanie rozwiązań energetycznych dla mieszkań i przemysłu w naszym zakładzie macierzystym w Allendorf (Eder) już w 70 procentach opiera się na energiach odnawialnych. Pozwala to zrozumieć, że ochrona klimatu nie jest kwestią technologii, lecz jedynie naszej woli. I że każde przedsiębiorstwo, a nawet każdy z nas, może w tej kwestii coś zrobić!

Wiele, wiele działań dla ochrony środowiska i klimatu

Lecz czynimy jeszcze wiele więcej: neutralnie klimatycznie zbudowane oddziały handlowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych przy naszych zakładach, możliwość wynajmu rowerów dla naszych pracowników, zasilane gazem ziemnym samochody dostawcze, rozwożące nasze produkty – lista naszych działań na rzecz środowiska i klimatu jest naprawdę długa.

Licznik CO2 pokazuje, że każdy może coś zrobić i pokazuje na bieżąco uzyskane oszczędności

Każdy z kupujących nasze urządzenia wnosi istotny wkład w to dzieło. Decydując się na zakup i eksploatację naszych produktów, nasi Klienci zaoszczędzili w roku 2020 łącznie 500.000 ton dwutlenku węgla. Licznik CO₂ pokazuje na żywo, jak wielkie ilości tego szkodliwego dla klimatu gazu zaoszczędzono w tym roku dzięki produktom Viessmann. A niewykorzystany potencjał jest mimo to jeszcze niezwykle wysoki. Dwie trzecie niemieckich instalacji grzewczych to urządzenia przestarzałe. Są one największymi pożeraczami energii w gospodarstwach domowych, gdyż przeciętnie 84% całego domowego zużycia energii przypada na ogrzewanie pomieszczeń i ciepłej wody.

Nasz ambitny cel: stuprocentowo neutralny bilans CO2

Viessmann ma ambitny cel – pracujemy nad osiągnięciem stuprocentowo neutralnego bilansu CO₂. Chodźcie do tego celu razem z nami. Korzystajcie z niezmiernie atrakcyjnych obecnie dotacji i twórzcie wraz z nami nowe przestrzenie życiowe dla przyszłych pokoleń. Każdy może tu wnieść swój wkład!