100 lat firmy Viessmann

Motto na ISH 2017 i rok jubileuszowy: Into a new century – Ruszajmy w nowe stulecie!

Dla firmy Viessmann, targi ISH Energy we Frankfurcie są imprezą szczególnie ważną. Tegoroczna edycja tych wiodących w świecie targów, przypada bowiem na rok jubileuszu stulecia powstania naszego przedsiębiorstwa. „100+ Into a new century – Ruszajmy w nowe stulecie” – tak brzmi motto targowe Viessmann. Deklaracja na targi i rok jubileuszowy jest zupełnie jasna: nasze spojrzenie po 100 latach sukcesów skierowane jest w przyszłość!

Prezentacja serwisów cyfrowych

Wędrując przez stoisko targowe, zwiedzający mogli dowiedzieć się, że dekarbonizacja jest jednym z wielkich wyzwań współczesności Chcąc zobrazować ten problem - Viessmann zademonstrował gościom ISH wysoce innowacyjne rozwiązania. Innym wielkim wyzwaniem jest digitalizacja. Różnorodne serwisy cyfrowe – dla użytkowników instalacji, ale przede wszystkim dla instalatorów, jako najważniejszych partnerów naszego przedsiębiorstwa – zajęły więc centralną część stoiska targowego Viessmann.

Obszar wystawowy z kamieniami milowymi

Stuletnia historia przedsiębiorstwa stała się tematem ekspozycji: idąc wzdłuż galerii z eksponatami i historycznymi fotografiami, zwiedzający mogli poznać najważniejsze kamienie milowe będące udziałem firmy Viessmann. Od pierwszych kotłów grzewczych ze stali, konstruowanych i budowanych jeszcze przez założyciela firmy - Johanna Viessmanna, przez być może największy sukces w historii techniki grzewczej – biferralną powierzchnię grzewczą, aż do wysokoefektywnych pomp ciepła, kotłów biomasowych i pierwszego produkowanego seryjnie urządzenia grzewczego na ogniwach paliwowych. Historyczne ilustracje z objaśniającymi je tekstami pozwalały obserwatorom jeszcze głębiej „zanurzyć się” w historię przedsiębiorstwa.

Siła innowacyjności i zachwyt nad nowym

Jedno jest jasne - siła innowacyjności i zachwyt nad nowym, tkwią głęboko w genach rodzinnego przedsiębiorstwa Viessmann. Utrzymanie tego unikalnego klimatu innowacyjności, również w przyszłości, gwarantuje wchodzące do przedsiębiorstwa czwarte pokolenie.

Otwarcie nowego Centrum Innowacji

Po targach ISH w kalendarzu Viessmann na rok jubileuszowy przewidziano jeszcze dwa wielkie wydarzenia: 12 kwietnia w siedzibie macierzystej zostanie otwarte nowe Centrum Innowacji. Jest to największa pojedyncza inwestycja w historii firmy, z budżetem wynoszącym około 50 milionów euro. Kompleks budynków ma służyć jako centrum technologiczne dla wszystkich działów przedsiębiorstwa uczestniczących w procesie powstawania nowych produktów. Centrum Innowacji, ze swoimi licznymi laboratoriami i salami seminaryjnymi, stanowić będzie człon łączący procesy badawczo-rozwojowe z zarządzaniem produktami, jakością oraz produkcją seryjną.

marzec 2017