Razem w nowe stulecie!

Jubileusze szybko stają się czystym przeglądem historii. My jednak świętujemy 100 lat firmy Viessmann. A jako Viessmann zawsze wybiegaliśmy spojrzeniem w przód. Zamiłowanie dla Nowego tkwi w naszych genach. Lecz łączy się to nieodłącznie także z odpowiedzialnością za przyszłe pokolenia.

Podobnie jak świadomość, że tylko wspólnie z naszymi pracownikami i partnerami jesteśmy w stanie zaspokoić podstawową potrzebę człowieka: podstawową potrzebę dobrego samopoczucia.

Przeskok w nowe stulecie zawsze oznaczał pewien przełom, nowe technologie, nowe myślenie. Ciesz się wraz z nami tym rokiem pełnym impulsów i interesujących momentów. Stulatkiem nie zostaje się przecież co rok.

Pozdrawiamy serdecznie

Martin Viessmann
Maximilian Viessmann

Into a new century


Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

100 lat firmy Viessmann
100 lat firmy Viessmann

Perspektywa

Krok w nową erę energetyczną

Do roku 2050 świat powinien obywać się bez paliw kopalnych. Radykalnie zmieni się sposób wykorzystywania energii.

Motorem napędowym tego trendu jest digitalizacja. Nasze życie codzienne będzie coraz bardziej uwikłane w sieci – od samochodów bez kierowcy, transportujących nas z A do B, aż do inteligentnych domów przyszłości. Rzućmy spojrzenie na inteligentne korzystanie z energii w przyszłości.

Dobrostan i oszczędzanie energii

W domach przyszłości będzie panować indywidualny, przyjemny klimat. Przykładowo, gdy tylko konkretny członek rodziny wejdzie do mieszkania, natychmiast w pomieszczeniu ustawi się jego ulubiona temperatura.

 

Dobrostan i oszczędzanie energii

Niezależność przez energię słoneczną

Dom przyszłości przez cały dzień ładuje swój zasobnik energii elektrycznej. Gdy mieszkańcy śpią, ładują się akumulatory elektrycznych rowerów i samochodów – rano można ruszać „zatankowanym” do pełna pojazdem.

Niezależność przez energię słoneczną

Zielony prąd dla ogrzewania & Co.

Dom zaopatruje w zieloną energię nie tylko sprzęt AGD lu samochód, ale dostarcza także ciepła z energii odnawialnych. Jeśli słońca zabraknie przez dłuższy czas i domowe akumulatory wyczerpią się, to rodzinny samochód elektryczny stanie się też dostawcą prądu.

 

Zielony prąd dla ogrzewania & Co.

Giełda energetyczna przy płocie

Dzisiaj, jeśli ktoś sam nie zużyje zielonego prądu własnej produkcji, to oddaje go do sieci publicznej. W przyszłości właściel domu będzie mógł również dostarczyć energię swoim sąsiadom.

Giełda energetyczna przy płocie

Dłuższa perspektywa

Innowacje dnia wczorajszego i dzisiejszego

Tak biferralna powierzchnia ogrzewalna, jak i palnik promiennikowy Matrix: lista kamieni milowych w stuletniej historii firmy Viessmann jest bardzo długa. Przedsiębiorstwo od początku było technologicznym pionierem, rewolucjonizującym technikę grzewczą i wyprzedzającym swój czas.

Stymulator w oszczędnym zużyciu energii

Lata osiemdziesiąte stały pod znakiem biferralnej powierzchni ogrzewalnej. Umożliwiła ona eksploatowanie kotłów grzewczych z niską temperaturą wody kotłowej i oszczędzanie przez to nawet 40 procent energii – bez zagrożenia korozją kotła. W roku 2001 na rynek wchodzi powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial. W nowoczesnych kotłach grzewczych redukuje ona do minimum ilość ciepła odpadowego, ulatniającego się ze spalinami.

1980 - Biferrale Heizfläche

1980

Biferralna powierzchnia ogrzewalna

2001 - Inox Radial

2001

Inox Radial

Dwa w jednym

Już w latach sześćdziesiątych swój zwycięski pochód rozpoczął kocioł Duo – prekursor kotłów olejowych. Można było w nim spalać zarówno paliwa stałe, jak koks, ale także i olej opałowy. Wężownica przepływowa zapewniała ponadto podgrzew ciepłej wody użytkowej. Możliwości inteligentnego łączenia różnych trybów pracy wytwornic ciepła pokazują dzisiaj hybrydowe urządzenia grzewcze Viessmann. Dysponują one możliwością wyboru energii odnawialnych, albo oleju lub gazu – optymalny wariant urządzenie wybiera automatycznie.

1965 - Triola-B

1965

Triola-B

2015 - Vitocaldens 222-F

2015

Vitocaldens 222-F

Pionierzy w kwestii energii słonecznej

Już w roku 1976, dużo wcześniej, zanim pierwsi posiadacze domów zdecydowali się na zielony prąd z własnego dachu, Viessmann zaczął produkować kolektory słoneczne. Nowoczesne kolektory płaskie i rurowe Viessmann pozwalają dzisiaj zaoszczędzić ponad jedną trzecią energii, potrzebnej do ogrzewania i podgrzewu ciepłej wody.

1978 - Acredal-W

1978

Acredal-W

2017 - Vitosol 200-FM

2017

Vitosol 200-FM

Ogrzewanie ciepłem z natury

Ogrzewać ekologicznie energią z powietrza, gruntu lub wody gruntowej: już w roku 1978 Viessmann wprowadził na rynek pierwszą pompę ciepła. Dzisiaj nasze przedsiębiorstwo produkuje w ramach typoszeregu Vitocal wysokoefektywne pompy ciepła o mocy wystarczającej do ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę domu wielorodzinnego.

1981 - L-08

1981

L-08

2015 - Vitocal 300-A

2015

Vitocal 300-A


Retrospektywa

Stacje sukcesu

Początki w Hofie

Mistrz ślusarski Johann Viessmann w roku 1917 usamodzielnił się. Wkrótce budował już nie tylko maszyny rolnicze. Udało mu się opracować nową generację kotłów grzewczych, które szybciej dostarczały ciepła i zużywały mniej paliwa..

aufbruch-in-hof-.png

Swoją firmę Johann Viessmann założył w Hofie nad Saalą,

Techniczny talent założyciela firmy Viessmann szybko zapewnił mu sukces.

W roku 1928 przedsiębiorstwo zaczyna wytwarzać kotły grzewcze.

Rozwój do przedsiębiorstwa przemysłowego

Od roku 1937 Johann Viessmann buduje w heskim Allendorfie nad Ederem nowy zakład, który później stanie się zakładem macierzystym dzisiejszej Grupy Viessmann. W roku 1947 Hans Viessmann przejmuje ojcowski zakład z 35 pracownikami i rozwija go w przedsiębiorstwo wielkoprzemysłowe.

Hans Viessmann

Niemiecki cud gospodarczy: syn założyciela, Hans Viessmann modernizuje przedsiębiorstwo i doprowadza je do sukcesów w całych Niemczech i na pierwszych rynkach zagranicznych.

Pierwszą halę fabryczną zbudowano w Allendorfie.

Pierwszą halę fabryczną zbudowano w Allendorfie.

Już wcześnie konstruowano w Allendorfie nowoczesne kotły grzewcze.

Już wcześnie konstruowano w Allendorfie nowoczesne kotły grzewcze.

Już w latach sześćdziesiątych prawie 350 pracowników budowało co roku około 5.000 kotłów.

Już w latach sześćdziesiątych prawie 350 pracowników budowało co roku około 5.000 kotłów.

Trwały sukces

Na przełomie lat 1991/1992 Hans Viessmann przekazał swojemu synowi Martinowi odpowiedzialność za technikę grzewczą. Na pierwszych miejscach jego listy zadań: efektywność energetyczna i internacjonalizacja.

Generationswechsel


Martin Viessmann podwyższył udział eksportu z 10 do 50 procent

Martin Viessmann podwyższył udział eksportu z 10 do 50 procent obrotu łącznego – otworzył w tym celu oddziały w Europie wschodniej i Azji.

Viessmann Technikum

Otwarte w roku 2017 „Technikum“ zwiększyło efektywność i zakres prac badawczo-rozwojowych.

Maximilian Viessmann

Od roku 2016 na mostku stoi także Maximilian Viessmann, prowadzący rewolucję cyfrową w firmie.


Grupa Viessmann 2017

viessmann-map.gif

12.000 pracowników na całym świecie zatrudniają przedsiębiorstwa Viessmann

2,25 mld. obrotu

54% udziału eksportu w obrocie

20 oddziały handlowe na całym świecie 

23 spółek produkcyjnych w 12 krajach

Działalność handlowa w 74 krajach