Jubileusz 25-lecia firmy Viessmann w Polsce 

W tym roku firma Viessmann Sp. z o.o. obchodzi 25-lecie działalności na polskim rynku

Dokładnie w 1991 roku, w Lubinie otwarte zostało pierwsze przedstawicielstwo Viessmann w Polsce. Pięć lat później siedziba firmy została przeniesiona do nowo wybudowanego Centrum Techniki Grzewczej we Wrocławiu. Dalsze lata przyniosły szybki i dynamiczny rozwój. Obecnie firma Viessmann posiada oddziały we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Mysłowicach, Gdańsku oraz zakład produkcyjny w LSSE w Legnicy i zatrudnia ponad 600 pracowników na terenie całego kraju. Viessmann w Polsce rozpoznawalny jest jako marka produktów techniki grzewczej na najwyższym poziomie technologicznym, zapewniających energooszczędność, z najnowszymi aplikacjami sterowania i kontroli.

Okrągły Jubileusz 100-lecia założenia firmy Viessmann oraz 25-lecia obecności przedsiębiorstwa w Polsce, to niezwykłe święto i ważne wydarzenie. Jest to nie tylko okazja do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć, ale również impuls do podejmowania nowych, odważnych decyzji i realizacji dalekosiężnych planów.

Wrocław
Artur Ulrich

- Rok 1991 był w Polsce czasem dynamicznego rozwoju rynku i okresem popytu na nowe technologie. Nieliczna wtedy konkurencja pozwoliła nam zbudować solidny fundament organizacyjny, nie tylko dla sprzedaży, lecz także dla serwisu naszych urządzeń. Początkowe działania Viessmann nastawione były przede wszystkim na intensywną edukację rynku. Przeszkolenie tysięcy projektantów i firm wykonawczych przyniosło doskonały efekt! Już w latach 90' z wypracowanych przez siebie zysków mogliśmy zbudować cztery nowe oddziały w całej Polsce i wzmocnić kadrę, zatrudniając blisko 150 osób, a w roku 2001 otworzyć zakład produkcyjny w Legnicy, zatrudniający obecnie ponad 500 pracowników - przypomina Artur Ulrich - Wiceprezydent Eksportu Viessmann Europa Wschodnia.

Viessmann, jako producent nowoczesnych systemów grzewczych, ze swojej strony aktywnie edukuje. Rozszerzanie wiedzy na temat możliwości jakie niosą za sobą odnawialne źródła energii, a także kosztów ich przetworzenia na energię cieplną, to jedno z naszych priorytetowych działań od samego początku naszej działalności. Pompy ciepła, fotowoltaika, kolektory słoneczne, gazowe i olejowe kotły kondensacyjne to innowacyjne rozwiązania, które wykorzystując energię odnawialną zapewniają komfort cieplny, przy jednoczesnej redukcji wydatków na ogrzewanie i zmniejszeniu zużycia paliw kopalnych, co ma istotne znaczenie dla gospodarstw domowych i całej gospodarki.

- W Grupie Viessmann, Polska jest postrzegana od wielu lat, jako lider i przykład dla innych krajów naszego regionu - dodaje Artur Ulrich.

- Jednym z istotnych czynników sukcesu przedsiębiorstwa jest ciągłe poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: czy to, co dobre można uczynić jeszcze lepszym? Już od wielu lat, wyprzedzając obowiązujące trendy, główny nacisk kładziemy na rozwiązania ukierunkowane na przyszłość - promowanie wykorzystania energii odnawialnej oraz digitalizację. Digitalizacja dotyczy organizacji firmy, która nie tylko uległa cyfrowej transformacji, ale została również wzmocniona cyfrowymi talentami – komentuje Prezes Zarządu Viessmann Sp. z o.o. - Sebastian Walerysiak.

Od początku działalności, polski oddział firmy Viessmann, angażuje się w projekty, które pozwalają zmodernizować i usprawnić jakość energetyczną i ekonomiczną branży grzewczej. Konsekwencja, przełamywanie barier w myśleniu oraz wiara w sukces, przynoszą wymierne rezultaty w postaci wiodącego miejsca w branży oraz zaufania, jakim obdarzają firmę Partnerzy i Klienci. Przez lata, Viessmann Polska wprowadził wiele innowacyjnych przedsięwzięć. Obok usługi 24-godzinnej infolinii techniczno-serwisowej, to również powołanie do życia Fundacji „Świadomi Klimatu", której celem jest budowanie świadomości ekologicznej i zapobieganie niskiej emisji, a także prowadzona od 2003 roku Szkoła Policealna Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann. Są to jedyne takie przedsięwzięcia w branży grzewczej w Polsce, a także jedyne prowadzone przez firmę na świecie.

Firma Viessmann to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą.

- Dziękujemy naszym Klientom, Partnerom i Pracownikom za spędzone wspólnie lata. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i aktywności, udało nam się realizować śmiałe cele i zamierzenia. Gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności w realizacji planów osobistych, dalszego rozwoju zawodowego, wielu sukcesów na koncie i wszelkiej pomyślności! Dzięki Wam, możemy z dumą oceniać swoją przeszłość i z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość – dodaje Sebastian Walerysiak.

Sebastian Walerysiak
Jubileusz 25-lecia firmy Viessmann w Polsce

Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Od 25 lat działalności na polskim rynku, specjaliści Viessmann zainstalowali kilkaset tysięcy urządzeń grzewczych i zrealizowali ponad 500 000 instalacji grzewczych w domach jednorodzinnych, obiektach sportowych, wypoczynkowych, hotelach, szkołach, szpitalach, zakładach przemysłowych, budynkach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej.

Aby aktywować wideo, należy kliknąć przycisk odtwarzania. Należy pamiętać, że poprzez wywołanie filmu, dane są przesyłane do YouTube. Szczegółowe informacje znajdują się w naszej polityce prywatności.

ViessmannTeam.jpg