Kotły na ciepło odpadowe dla przemysłu

Wytwarzanie gorącej wody pod wysokim ciśnieniem lub pary pod wysokim ciśnieniem

Kotły na ciepło odpadowe wykorzystują ciepło spalin pochodzących z procesów spalania lub z gorących strumieni powietrza usuwanego pochodzących z procesów przemysłowych do wytwarzania gorącej wody lub pary nasyconej.

Ze względu na uwarunkowania ekonomiczne i ustawowe znaczna liczba kotłów na ciepło odpadowe jest używana w połączeniu z turbinami gazowymi i modułami kogeneracyjnymi. Jednak również w przypadku procesów przemysłowych pod wpływem wzrostu kosztów energii zwiększa się wykorzystanie ciepła odpadowego za pomocą kotłów na ciepło odpadowe. Dostępne są dwa typy konstrukcji kotłów na ciepło odpadowe marki Viessmann:

Kotły na ciepło odpadowe bez dodatkowego paleniska

W tym przypadku do wytwarzania gorącej wody lub pary nasyconej wykorzystywane są wyłącznie spaliny/strumienie powietrza usuwanego.

Kotły wodne wysokotemperaturowe lub kotły parowe z wykorzystaniem ciepła odpadowego i paleniskiem

W tym przypadku chodzi o tradycyjnie opalany kocioł z dodatkowym wykorzystaniem ciepła odpadowego.

Wybór wariantu kotła zależy od specyficznych warunków eksploatacji u klienta.


Kotły płomienicowo-płomieniówkowe

Kotły płomienicowo-płomieniówkowe

Kotły na ciepło odpadowe marki Viessmann mają konstrukcję kotła płomienicowo-płomieniówkowego. Gorące spaliny są w nim doprowadzane do rurowego wymiennika ciepła, gdzie ciepło przekazywane jest wodzie znajdującej się w korpusie kotła. Po stronie wejściowej i wyjściowej kotła na ciepło odpadowe założone są kolektory spalin, na których znajdują się otwory wyczystkowe i do których można podłączyć przewody spalin.


Kotły na ciepło odpadowe icons-gas-oel-25x25.png

Kotły na ciepło odpadowe marki Viessmann dzięki swojej konstrukcji i wyposażeniu stanowią optymalne rozwiązanie pozwalające spełnić indywidualne wymogi klienta w szerokim spektrum zastosowań. Szereg detali konstrukcyjnych kotłów na ciepło odpadowe Vitomax i długoletnie doświadczenie zdobyte w toku budowy kotłów dużej mocy i kotłów przemysłowych gwarantują wysoką jakość i zapewniają wysokie bezpieczeństwo eksploatacji oraz dużą trwałość.