Nowy gazowy unit kondensacyjny Viessmann Vitocrossal 200 wytycza nowe standardy obsługi i serwisowania.


Przegląd zalet

  • Gazowy kocioł kondensacyjny, 87 do 311 kW
  • Sprawność znormalizowana do 98 % (Hs)
  • Wysoka niezawodność i trwałość eksploatacyjna dzięki odpornemu na korozję wymiennikowi ciepła ze szlachetnej stali nierdzewnej – gwarantującemu wysoką efektywność przekazywania ciepła i wysoki stopień kondensacji
  • Efekt samooczyszczania się gładkich powierzchni stali szlachetnej
  • Niskie obciążenie termiczne i przelotowy układ komory spalania sprzyjają niskoemisyjnemu spalaniu 
  • Palnik cylindryczny MatriX pracujący szczególnie cicho i ekologicznie z zakresem modulacji do 1:5
  • Do wyboru: doprowadzenia powietrza do spalania z pomieszczenia lub z zewnątrz
  • Wszystkie przyłącza hydrauliczne montowane od góry
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem dotykowym
  • Zintegrowany interfejs LAN do komunikacji z Internetem i zintegrowany bezprzewodowy interfejs serwisowy WLAN
Najwyższy komfort serwisowania

Gazowy unit kondensacyjny Vitocrossal 200, typ CM2C

Gazowy kocioł kondensacyjnyVitocrossal 200 (Typ CM2C) o mocy 87 do 311 kW wytycza nowe standardy dla unitów. Jego palnik cylindryczny MatriX może pracować na gazie ziemnym gatunków E, L, LL a od 186 kW także na gazie płynnym, pozwalając na zakres modulacji mocy do 20 procent.

Najwyższy komfort serwisowania

Vitocrossal 200 przekonuje do siebie także najwyższym komfortem serwisowania. Przednia część obudowy odchyla się łatwo w górę, wspomagana sprężyną gazową. Osłony boczne przesuwają się do tyłu, stwarzając wygodny dostęp do palnika cylindrycznego MatriX.

Dojrzała technika kondensacyjna

Wymiennik ciepła Inox-Crossal ze szlachetnej stali nierdzewnej stwarza idealne warunki wykorzystywania ciepła kondensacji . Po gładkiej powierzchni zastosowanej w wymienniku stali szlachetnej powstające krople kondensatu mogą bez przeszkód spływać w dół. Stwarza to efekty permanentnego samooczyszczania powierzchni, co zapewnia stale wysoki stopień wykorzystania ciepła kondensacji, wydłuża trwałość eksploatacyjną kotła i zmniejsza nakłady na jego utrzymanie.

Solidny i długowieczny palnik

Palniki cylindryczne MatriX i palniki promiennikowe MatriX, skonstruowane i produkowane w zakładach Viessmann są bardzo trwałe, dzięki zastosowaniu żaroodpornej siatki MatriX.

Regulator Vitotronic 200

Vitotronic 200 – zintegrowany regulator dla kotła z palnikiem

Regulator Vitotronic z dużym, kolorowym wyświetlaczem graficznym pozwala na szybkie przeprowadzenie uruchomienia przy pomocy funkcji asystenta i prostą obsługę podczas użytkowania.

Zintegrowany interfejs internetowy

Zintegrowany interfejs LAN pozwala na bezpośrednie komunikowanie się kotła z Internetem, w celu zdalnego monitorowania. Narzędzie serwisowe Vitosoft 300 komunikuje się z kotłem bezpośrednio przez WLAN. Ekran kokpitu energetycznego na regulatorze pozwala na poglądowe wizualizacje przepływów energii.

Zintegrowana funkcja kaskady dla maks. 8 jednostek

Vitocrossal 200 jest idealnym kotłem do domów wielorodzinnych i obiektów użytkowych der. Funkcja sterowania kaskady z maksymalnie ośmiu jednostek jest już zintegrowana w regulatorze. Taka kaskada z 8 kotłów po 142 kW osiąga łączną moc 1136 kW. Dla instalacji wielokotłowych z dwoma jednostkami Viessmann dostarcza sprefabrykowane orurowanie systemowe i zbiorcze układy odprowadzania spalin ze stali szlachetnej.

Taka centrala grzewcza posiada wszystkie wypróbowane elementy techniki kondensacyjnej Viessmann: wymiennik ciepła Inox-Crossal i palnik cylindryczny MatriX lub palnik promiennikowy MatriX. Powietrze do spalania może być doprowadzane do kotła z pomieszczenia lub z zewnątrz.


Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 87 do 311 kW
Sprawność znormalizowana
do 98 % (Hs)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwa
icon-gas.png
Gaz ziemny E, L, LL a od 186 kW gaz płynny
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Ogrzewanie gazowe domów wielorodzinnych oraz obiektów użytkowych | Budynki nowe i modernizowane
Obsługa
Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z kolorowym wyświetlaczem dotykowym. Zintegrowany interfejs LAN do komunikacji z Internetem i zintegrowany bezprzewodowy interfejs serwisowy WLAN.
Podgrzew wody użytkowej
Konieczny dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz CWU, zapewniający wysoki komfort korzystania z ciepłej wody.
Pozostałe właściwości
Palnik cylindryczny MatriX z zakresem modulacji do 1:5
Przekrój przez gazowy kocioł kondensacyjny Vitocrossal 200 Typ CM2C

Podobne produkty