Ogrzewanie drewnem w sieciach lokalnych

Rosnące koszty energii z paliw kopalnych i wzrost świadomości ekologicznej skutkują dużym zainteresowaniem urządzeniami korzystającymi z energii odnawialnej. Zalicza się do nich kotły na drewno. Ogrzewanie drewnem stanowi dobrą alternatywę dla ogrzewania olejem lub gazem. Argumentem przemawiającym za tym naturalnym surowcem jest nie tylko odpowiedzialne podejście do kwestii ochrony środowiska, ale również łatwa dostępność drewna opałowego, jego nieduże wahania cenowe i niskie koszty ogrzewania kotłem na drewno.

Oferowane przez firmę Viessmann kotły na drewno mają wysoki współczynnik sprawności i charakteryzują się oszczędnym zużyciem paliwa. Mogą być stosowane jako jedyne źródło ciepła w budynku lub jako uzupełnienie olejowych lub gazowych kotłów grzewczych. Współpraca kotła na drewno z innym urządzeniem grzewczym znacznie zmniejsza koszty oleju czy gazu i umożliwia dość szybki zwrot inwestycji.

Instalacja kotłów na drewno stanowi ponadto aktywny wkład w zrównoważoną ochronę klimatu: ogrzewanie drewnem jest neutralne pod względem emisji CO2, ponieważ do środowiska trafia tylko taka ilość dwutlenku węgla, jaką drzewo pochłania z otoczenia w procesie swoje wzrostu.