Vitoradial 300-T – wydajność dzięki technologii kondensacyjnej


Zalety

  • Dostępny w wersji z palnikiem gazowym lub olejowym
  • Przetwarzanie zastosowanego paliwa (oleju opałowego) na ciepło na poziomie nawet 97 procent
  • Ekologiczna eksploatacja dzięki długim cyklom pracy palnika; duża pojemność wodna wymaga niewielkiej częstotliwości przełączania
  • Kompaktowa budowa i niewielka wysokość urządzenia (ważne w przypadku modernizacji instalacji)
  • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym


Wysoka wydajność z dwustopniowym pozyskiwaniem ciepła

Vitoradial 300-T to innowacyjne połączenie niskotemperaturowego kotła Vitoplex 300 z bezpośrednio przyłączonym wymiennikiem ciepła Inox-Radial pozwalającym wykorzystać ciepło kondensacji.

Sprawdzone konwekcyjne powierzchnie grzewcze i odporny na działanie korozji wymiennik ciepła umożliwiają wysokowydajne dwustopniowe pozyskiwanie ciepła.

Vitoradial 300-T jest przeznaczony do eksploatacji z użyciem wszelkich powszechnie dostępnych olejów opałowych EL lub rodzajów gazu ziemnego. Jego moc wynosi od 101 do 545 kW.

Dzięki kompaktowej budowie i niewielkiej wysokości kocioł Vitoradial 300-T idealnie sprawdza się w przypadku modernizacji instalacji, np. w domach wielorodzinnych.

Użytkownik korzysta z zalet w postaci łatwego czyszczenia komory spalania i niskich kosztów konserwacji.


Wykorzystanie ciepła kondensacji dzięki wymiennikowi ciepła Inox-Radial

Wymiennik ciepła Inox-Radial umożliwia wykorzystanie technologii kondensacyjnej także w instalacjach wielokotłowych, jak np. Vitoradial 300-T. Podwyższa współczynnik sprawności o osiem jednostek, do 97 procent.

Dzięki tej zasadzie działania procesy spalania i kondensacji przebiegają oddzielnie, co pozwala na skraplanie gazów spalinowych bez pozostawiania osadów.

Przekrój produktu

Przegląd

Moc (kW)
Od 101 do 545 kW
Sprawność znormalizowana
97% (Hs)/103% (Hi)
Klasa efektywności energetycznej
-
Paliwo
icon-oel.png
Wszystkie dostępne w handlu rodzaje oleju opałowego o niskiej zawartości siarki – także olej opałowy lekki A Bio 10 wg normy DIN 51603-6: lekki olej opałowy o niskiej zawartości siarki z domieszkami maks. 10% biokomponentów (FAME)
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Domy wielorodzinne, duże budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy, nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Obsługa
icons-vitotrol-app.gif
Regulator Vitotronic 200 z wyświetlaczem tekstowym i graficznym, możliwość obsługi za pomocą aplikacji Vitotrol
Podgrzew wody użytkowej
Wymagany dodatkowy pojemnościowy podgrzewacz wody dla zapewnienia wysokiego komfortu ciepłej wody
Pozostałe właściwości
Zintegrowany układ rozruchowy Therm-Control ułatwia podłączenie hydrauliczne – dzięki niemu można zrezygnować z pompy mieszającej i z podwyższania temperatury wody na powrocie
Vitoradial-300-T-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Dobrze zgrane podzespoły: technika systemowa

„Całość to coś więcej niż suma części składowych”. Zgodnie z tą dewizą firma Viessmann oferuje nie tylko pojedyncze komponenty grzewcze, spełniające wysokie wymogi Viessmann w zakresie jakości, niezawodności i efektywności. Wszystkie produkty są ze sobą zintegrowane, tworząc zgrany system całościowy, w którym każdy z podzespołów doskonale współpracuje z pozostałymi. Tylko idealne współdziałanie zintegrowanych w systemie komponentów pozwala wykorzystać cały potencjał doskonałej, innowacyjnej technologii.

Technika systemowa firmy Viessmann obejmuje wszystkie elementy składające się na niezawodne, ekonomiczne ogrzewanie: od regulatora Vitotronic z bezprzewodowym modułem zdalnego sterowania przez wydajny zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell, zapewniający optymalny komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, po wysokiej jakości instalacje solarne umożliwiające oszczędne wspomaganie ogrzewania.