Vitosol 300-T SP3B – wysokowydajny kolektor


Zalety

  • Bardzo wysoka moc dzięki rurom próżniowym ze szkła antyrefleksyjnego
  • Zapewniający najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji, rurowy kolektor próżniowy typu heat pipe (rurka cieplna) z automatycznym odłączaniem termicznym
  • Większa moc dzięki obracanym rurom
  • Stale wysoka moc bez ryzyka zanieczyszczenia
  • Prosty i szybki montaż
  • Przez kombinację kolektorów słonecznych z inną wytwornicą ciepła można z reguły uzyskać dla takiej instalacji grzewczej klasę efektywności energetycznej A+ (jako etykieta zestawu urządzeń).


Wyjątkowo duża trwałość

Kolektor rurowy Vitosol 300-T SP3B spełnia najwyższe wymogi w zakresie efektywności i bezpieczeństwa. Zapewniając ponadprzeciętny uzysk solarny, kolektor ten jest najwydajniejszym tego typu urządzeniem w asortymencie firmy Viessmann.

Rury próżniowe ze szkła antyrefleksyjnego i wykorzystanie bardzo wysokiej jakości materiałów gwarantują uzyskanie najwyższych parametrów eksploatacyjnych. Przyczynia się do tego także bardzo skuteczna izolacja cieplna obudowy, wykonana z pianki z żywicy melaminowej.


Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji dzięki odłączaniu termicznemu

Niewielka ilość cieczy w kolektorze i automatyczne odłączanie termiczne zapewniają wyjątkowo wysokie bezpieczeństwo eksploatacji. Dzięki temu kolektor Vitosol 300-T SP3B jest polecany także do instalacji z czasowo obniżonym odbiorem ciepła (np. w szkołach).

W celu przekazania maksymalnej ilości ciepła kondensatory są w całości otoczone dwururowym wymiennikiem ciepła Duotec. Wyjątkowo dobrze odbiera on ciepło i przekazuje je do przepływającego czynnika grzewczego.


Zasada heat pipe

W przypadku zasady heat pipe (rurki cieplnej) czynnik solarny nie przepływa bezpośrednio przez rury. Zamiast tego czynnik grzewczy zmienia w rurce cieplnej stan skupienia na gazowy i za pośrednictwem dwururowego wymiennika ciepła Duotec oddaje ciepło czynnikowi solarnemu.

Przekrój produktu

Przegląd

Powierzchnia brutto
2,36 / 4,62 m² (rurki 12 / 24)
Powierzchnia absorbera
1,51 / 3,03 m² (rurki 12 / 24)
Sprawność optyczna (w odniesieniu do powierzchni czynnej absorbera)
81,4 / 80,3% (rurki 12 / 24)
Typ kolektora
icon-solar.png
Rurowy kolektor próżniowy
Wzornictwo
Obudowa kolektora i powierzchnie absorbera w kolorze granatowym podkreślają jednolitość konstrukcji
Obszar zastosowania
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Budynki mieszkalne, działalność gospodarcza, gminy | Nowe budownictwo i obiekty modernizowane
Sposób montażu
Do montażu na dachach płaskich i skośnych oraz do montażu wolnostojącego.
Pozostałe właściwości
Do podgrzewu wody użytkowej, grzewczej i basenowej za pośrednictwem wymiennika ciepła, a także do wytwarzania ciepła technologicznego.
Vitosol-300-T-Schnitt.png