Nowość!


Pompa ciepła do podgrzewu ciepłej wody Vitocal 060-A, zarówno w nowym budownictwie jak i w obiektach modernizowanych, gwarantuje efektywne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej.

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 060-A została wyposażona we wszystkie komponenty służące do efektywnego podgrzewania ciepłej wody. W jej kompaktowej obudowie mieści się obok modułu pompy ciepła również zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 250 litrów i regulator.

Vitocal 060-A może wykorzystywać zarówno powietrze zewnętrzne jak i powietrze obiegowe do wydajnego i ekonomicznego podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dzięki temu można ją stosować w nowych i już istniejących domach jednorodzinnych. Idealnym zastosowaniem dla pompy są sytuacje, kiedy trzeba chłodzić powietrze w pomieszczeniach – na przykład w piwnicach na wino czy też w komorach chłodniczych z artykułami spożywczymi.
 

Bogate możliwości ustawień parametrów regulatora

Pompa ciepła Vitocal 060-A jest wstępnie ustawiona fabrycznie i tym samym od razu gotowa do pracy. Ustawienia te mogą być jednak indywidualnie zmieniane za pomocą modułu sterowania regulatora. Można na przykład ustawiać różne programy robocze – Eco, Auto, Boost lub Urlop albo zmieniać program czasowy sterujący podgrzewem ciepłej wody. Dodatkowo, w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepłą wodę autoryzowany specjalista może zmienić profil obciążeń z L na XL.

Pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej, zarówno w nowym budownictwie jak i w obiektach modernizowanych VITOCAL 060-A Etykieta pomp ciepła, których układ regulacji pozwala na współpracę z instalacją fotowoltaiczną.
 

Opcje dodatkowe

Pompa ciepła do podgrzewu ciepłej wody jest opcjonalnie dostępna bez wężownicowego wymiennika ciepła (typ WWK) do pracy w trybie monoenergetycznym lub z wbudowanym wężownicowym wymiennikiem ciepła (typ WWKS) do dogrzewania z wykorzystaniem kotła grzewczego lub instalacji solarnej. Suchy, bardzo odporny na zwapnienie, elektryczny wkład grzewczy można wymieniać bez opróżniania zasobnika (w typie WWK jest on już zamontowany, w przypadku typu WWKS dostępny jest jako wyposażenie dodatkowe).


Korzyści

Przegląd zalet Vitocal 060-A

  • Pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej do zastosowań w budownictwie nowym i modernizowanym
  • Gwarancja niższych kosztów – nawet o 40%
  • W pełni ekologiczne, bezpieczne rozwiązanie z możliwością zasilania baterią słoneczną.
  • Cicha praca, porównywalna z lodówką
  • Dostępne modele z grzałką elektryczną (WWK) lub wężownicą do współpracy z drugim źródłem ciepła (WWKS)
  • Najwyższa na rynku klasa efektywności energetycznej: A Więcej o ErP

Koszyty miesięczne przygotowania c.w.u. dla różnych źródeł energii

Przegląd

Moc (kW)
1,3 kW
COP
3,1 przy powietrze 15 °C/woda 55 °C, profil czerpania wody L
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Obszar zastosowań
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, zakłady rzemieślnicze i komercyjne, w instalacjach nowych i modernizowanych
Podgrzew wody użytkowej
Zasobnik CWU 254/251 litrów
Pozostałe właściwości
Instalowanie: wolnostojąco, w pomieszczeniu
wykres2.jpg


Budowa i dane techniczne

Przegląd

Moc (kW)
1,3 kW
COP
3,1 przy powietrze 15 °C/woda 55 °C, profil czerpania wody L
Klasa efektywności energetycznej
energieeffizienklasse.png
A
Obszar zastosowań
icon-wohngebaeude.png
Domy jednorodzinne, zakłady rzemieślnicze i komercyjne, w instalacjach nowych i modernizowanych
Podgrzew wody użytkowej
Zasobnik CWU 254/251 litrów
Pozostałe właściwości
Instalowanie: wolnostojąco, w pomieszczeniu
VITOCAL 060_Image Map.png


Dlaczego Viessmann

  • ponad 30 lat doświadczeń w tworzeniu technologii pomp ciepła
  • jesteśmy na rynku polskim ponad 20 lat
  • zaplecze techniczne - 24 godzinny Serwis fabryczny

Grupa Viessmann jest jednym z wiodących, międzynarodowych producentów systemów techniki grzewczej, chłodniczej i klimatyzacyjnej. Rodzinna firma założona w 1917 roku, zatrudnia obecnie około 11.500 pracowników. Obrót całej grupy wynosi 2,2 mld euro. Ponad 56 procent sprzedaży urządzeń marki Viessmann jest generowane poza granicami Niemiec.

Działalność firmy Viessmann ma wybitnie międzynarodowy charakter, o czym świadczą 22 zakłady produkcyjne w 11 krajach, biura handlowe w 74 państwach oraz sieć dystrybucyjna 120 oddziałów handlowych na całym świecie.

viessmann_allendorf.jpg
Film o firmie Viessmann

Gdzie kupić

Urządzenia techniki grzewczej Viessmann są synonimem najwyższej jakości. I takimi też winny pozostać. Dlatego sprzedażą naszych produktów, a także doradztwem, montażem i serwisem, zajmują się wyłącznie współpracujące zakłady partnerskie, których pracownicy chętnie udzielą Ci informacji, kompetentnie doradzą, a także wyliczą, ile będzie kosztowała modernizacja Twojej instalacji grzewczej - i ile na tym możesz zaoszczędzić.

Pracownicy tych firm są stale szkoleni w naszej Akademii Viessmann i zapoznawani z najnowocześniejszą techniką. Dzięki takiemu partnerstwu możesz od każdego fachowca spod znaku Viessmann oczekiwać najlepszej jakości pracy i niezawodnego serwisu.